Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A sima és a fordított pentagra...

A sima és a fordított pentagram között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Hogy az egyik simán a másik meg fordítva van.
2012. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A sime pentagrammára is több verzió létezik, a sátánistáknál, mint pecsét, a keresztényeknél, mint Krisztus jelenik meg. Eredetileg az öt elem egyensúlyát (víz, föld, tűz, levegő és lélek) jelképezi.

A fordított dolgok általában ugye az eredeti dolgok ellentettjét jelképezik, ilyen a +1, -1, vagy a kereszt (Jézus), fordított kereszt (antikrisztus). Tehát ha a kereszténységet vesszük alapul, akkor a gonosz jele lehet.

Ha az elemeket, akkor jelképezheti a káoszt, ha az eredeti az egyensúly szimbóluma.

2012. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én hallottam olyan verziót is hogy a pentagramm az asztrális síkhoz köthető, és egyfajta pozitív, védő szimbólum. Ha az ellentettjét vesszük, akkor az meg negatív, és destruktív asztrális(tehát érzelmi) energiákat jelöl.
2012. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm így már tiszta a kép :D
2012. jún. 24. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:
180 fok.
2012. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 homo ludensz ***** válasza:
A pentagram belső szárán van egy jel mely felfelé mutat az ellen párján ez fordított tehát lefelé mutat. Az előbbit hívásra használjuk,míg a másikat elküldésre a Wiccában. Remélem tudtam valamit segíteni.
2012. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
a lefordított a sátánisták jele
2012. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hadd válaszoljak egy idézettel:


"A bolondok nem tudják mit csinálnak.

Az energiát felfelé irányítják,

pedig a Földbe kéne áramlania, hogy újra feltöltődjön.

A csúcsával felfelé mutató pentagramm használata

az űrbe küldi az energiákat,

problémák tömkelegét hozva létre,

és megfosztva a Földet azon képességétől,

hogy megvédje magát ezen problémákkal szemben."


-Sátán/Lucifer


A pentagrammról van még szó itt: [link]

2012. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
8%
nem azért de ezt a kérdést k*rvára nem ezotériához kellett volna tenni... -.-" na m1 szal a fordított a mocskos sátánisták jelképe *köp*
2012. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
már bocs, de akkor még lövésem sem volt hogy hova kéne írni, csak kíváncsi voltam a témára. Én nem nevezném mocskosnak, meg ennek meg annak őket, de mindegy a te dolgod.
2012. dec. 31. 03:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!