Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a különbség a wicca és a...

Mi a különbség a wicca és a boszorkányság között?

Figyelt kérdés
Sokszor találkozni a kijelentéssel,h a két dolog sokban különbözik, csak nem értem miben.
2011. szept. 10. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Mert a wicca és a boszorkányság más-más vallás. Van a Wicca és van a Tradicionális Wicca. Különbség: A Wicca egy istenpárral, és mellettük a többi istennel dolgozik, a Trad. boszorkányság pedig meg egyszerre az összessel.
2011. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
UI.: Én Wicca vagyok, ha akarod mesélhetek mind a kettőről. (Privibe)
2011. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Ég és föld.

A hagyományos boszorkányság egy tradícionális, de nagyon sokféle ösvény, a természeti hatásokat, szellemeket, démonokat használja, nem riadva vissza a fekete mágiától,

a wicca ezzel szemben egy békés vallás, mely a másoknak való ártást nem engedélyezi, így a fekete mágiát sem alkalmazza.

Világképe elég heterogén, beolvasztva mindenféle ezoterikus tudást, és közben a dualitást helyezve mindenek fölé, a hagyományos boszorkányság ezzel szemben nem keres okokat vagy mély igazságokat, csak alkalmazza a fellelt tudást.

2011. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

"Ilyen vallások nincsenek. Katolikus/ református van elfogadható."


A föld lakosságának kb 80%-a meg húzza le magát a wc-n??

Egyébként a wicca tételesen vallásként definiálja önmagát. A vallásnak ugyanis nem az a definíciója, hogy egy-két szűklátókörű mit gondol róla, hanem bizonyos kritériumoknak meg kell felelnie. És bizony a wicca ennek megfelel.

2011. szept. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, így már értem :)

Egyébként én nem hiszek sem a református, sem a katolikus vallásban sem! Nem szimpatikusak, a katolikus ráadásul erőszakos is, de nem akarok vallási vitába keveredni :)

2011. szept. 11. 19:53
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Még nem láttál igazi muszlim vallású embert, ha szerinted a katolikus erőszakos! :)
2011. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utsó: mit értesz IGAZI muszlim vallás alatt? :) Mert a sííták valóban erőszakosak, de a szunnitáknál kevés békésebb van.


Szóval szerintem ez egy kicsit összetettebb dolog. :)

2011. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A boszorkányság gyűjtőfogalom, míg a wicca ennek egy ágazata. Boszorkányság régóta létezik, wicca kb. 80 éve. Összegyűjtötték bele ami szimpatikus, aztán divatossá tették.
2011. szept. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

OFF! Ha a wicca nem vallás, akkor a gusztustalan és csaló "Hit Gyülekezete" végképp nem az.


[link]


Itt találsz információt a Wiccáról.


[link]


Boszorkányságról itt!

2012. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Úgy érzem szükséges megmagyaráznom a válaszomat. A véleményem a gyüliről nem légből kapott dolog, még a 2000es évek végén megrohamozták a családomat is, nagy térítésben voltak akkor. Tudnunk kell róluk általában, hogy nagyon fontosak számukra a külsőségek, az egyik családdal jóban voltunk. Márkás autóval jártak, Ausztriában vásárolták a ruháikat, ami akkor nagy szám volt Stb. Amikor egyszer véletlen látogatást tettünk náluk, hideg zuhanyként ért minket az utcáról csillivillinek tűnő ház belseje... A négy (természetesen négy!, hogy is lehetne kevesebb, de eltartani már nem tudták őket) gyerek a földön aludt, étel nem volt, minket sem tudtak megkínálni, ketten háztartási kekszet rágcsáltak. A a fűtés hiányáról nem is beszélve...


A nővérem közös vállalkozásba kezdett ezzel a családdal, látva a rossz anyagi helyzetüket, sokkal többet adott bele az egészbe, együttérzésből és sajnálatból. Erre a kedves családapa lelépett a pénzzel és kisemmizve otthagyta a halálra ítélt vállalkozást a nővéremre.


Most ez a mintaember városunk "pásztora", sokkal jobb anyagi helyzetbe került. Természetesen vagyonának jó részét a gyüli új tagjainak "adományaiból" szerezte. Csak hát ők azt hiszik, a pénzük nemesebb célokra megy el, nem a 4-5 vezető család luxuséletvitelére.


Kisgyerekként sok hites osztálytársam volt,nagy port kavart, amikor az egyik gyülis anyuka lenyúlta a gondjaira bízott osztálypénzt, később ezt tagadta, annak ellenére, hogy előtte egy egész szülői értekezlet előtt vette át. Ugyanebben az osztályban történt, hogy az egyik gyülis férfi egy drága ruhát ajándékozott a tanítónőnek, ezzek akarta elérni, hogy kitűnő legyen a lánya. (A hites gyerekeknek kötelező jól tanulniuk és jól sportolniuk)


Összefoglalva, amit ezekről az emberekről általánosságban elmondhatok az képmutatás, álszentség és a kizsákmányolt tagokról pedig a naivitás. Az egész a pénz körül forog és olyan gyenge embereknek való, akik nem képesek egyedül dönteni, nincs saját akaratuk és mindenképp tartozni akarnak valahova.


Még pár dolog erről a kedves kis közösségről:

* A gyerekek nem választhatnak szabadon párt maguknak, azt jó előre a szülők nézik ki, természetesen másik hites családból

* A velem egykorúak (20-21) nem mehetnek szórakozni, tiltva vannak az apró örömforrások is, korán haza kell menniük

* Soha nem szerepelhettek szerencsétlenek iskolai pásztorjátékokban, mert ezt tiltják. Szegények kicsiként nem érthették, hogy nekik miért kell kimaradniuk ebből

* Minden családban minimum három gyerek van, de lehetőség szerint több. A gond csak az, hogy őket gyakran olyan családok vállalják, akik nem képesek eltartani ennyit

* Biztosan hallották már, hogy hány embert "Szállt meg a Szent Szellem", tudniuk kellene a kedves híveknek, hogy erre nagyban rásegítenek a terembe szivárogtatott (és egészségre káros!) gázokkal


Ennyit szeretnék mondani a Hit Gyülekezetéről. Nem hallomásból vannak az információk, én magam éltem át mindent.


A Wiccáról csak annyit, ( mégse térjek el teljesen a fő témánktól ), hogy a szeretet és az öröm vallása. Tiltja a fekete mágiát és azt, hogy másoknak bármely módon ártsunk, akár mágiával, akár az életben. A Wicca azonosulás a természettel , az emberek nem törekszenek elkülönülésre, igyekeznek megismerni a növények-állatok képességeit és erejét. Egy sem képzeli magát felsőbbrendűnek vagy kiválasztottnak.

Sokat olvastam róluk és már az első jelmondatuk is tetszett: Bármit tehetsz, ha másnak nem árt.

Személy szerint nekem szimpatikus vallás, de mindenkinek joga van eldönteni, hogy hová húz a szíve. Előtte azonban TÁJÉKOZÓDJON kicsit.


Üdv: Az utolsó válaszoló

2012. aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!