Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehet, hogy Isten és a Sátán...

Lehet, hogy Isten és a Sátán az ugyanaz?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, hogy nem akarok senkit sem megbántani a hitében, ez pusztán egy felvetés tőlem. Nem is biztos hogy igaz.


Ugye tudjuk, hogy Isten a jókat megjutalmazza a rosszakat pedig megbünteti. Lehetséges, hogy amikor büntet, azt a Sátánnak tulajdonítjuk, pedig az is Isten büntetése. Lehetséges hogy a Sátán és Isten azok ugyanannak a természetfeletti lénynek vagy civilizációnak a megnyílvánulása, csak hol jó hol pedig rossz. Hol így látjuk, hol pedig úgy látjuk.


Elvégre ugyanazon kérdésekre ellentétes válaszokat ad mindkét lény, tehát egymás antipárja mint a neutrínónál és arrl is kiderült, hogy egy részecske különböző megnyílvánulása. Nagy gondolatok ezek ! Most ráéreztem valamire. Azt hiszem rájöttem.


2012. júl. 7. 19:05
1 2
 1/16 anonim válasza:
55%
egyértelmű és rövid leszek: nem
2012. júl. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nem, mert a sátán gonosz és teremtésellenes illetve teremtésromboló, míg isten a teremtő

isten egy másik dimenzióban él, és sátán is egy másikban, mi meg a harmadikban!

2012. júl. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt ugye elfelejtetted odaírni, hogy szerinted :D. Másrészt viszont indoklás nélkül válaszod súlytanal.
2012. júl. 7. 19:20
 4/16 A kérdező kommentje:
# 2/3 Jól van, de érted. A biblia szerint van olyan bűn, ami szerintem nem is nagy, amivel Isten 7-es íziglen megbünteti az utódokat ! Hát most gondold el szegény gyermekek mit tehetnek erről ? Lehetséges, hogy ez az egész egy lénytől fakad.
2012. júl. 7. 19:22
 5/16 KMJ ***** válasza:
49%
Leírom a Sátán és Isten legnagyobb különbségét: Sátán gyűlöl, Isten szeret, a kettő nem ugyan az.
2012. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A feltevésed ott hibás, hogy a bibliából indulsz ki. Van egy cikk, amit ha elolvasol átgondolod ezt az Isten vs Sátán, témát. [link] csak olvasd el.

Többi hozzászólóhoz szólnék, ne bíráljatok a link miatt, köszönöm.:)

2012. júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne Biblia nem lenne se Isten és Sátán képünk. Csak egy űr lenne bennünk, mint annyi emberben a világban. Próbálnánk kitölteni, de nem menne...

A kérdésre válaszolva:


Baromság maga a kérdés. Hivatkozol a Bibliára aztán pedig egy olyan dolgot akarsz megcáfolni, amit a Bibliában megtalálsz. Isten és a Sátán nem ugyanaz, a létező két legdurvább ellentét!

2012. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egy szinten ugyan az de itt nem.

ehhez talán ez illik. WS.

Van Isten? Nincs Isten? – Abban, ami független a tértől, időtől és minden káprázattól: a Van és Nincs ugyanaz.

Van öröklétem? Nincs öröklétem? – Túl a téren, időn és minden káprázaton: a lét és nem-lét ugyanaz.

Minden ismereted csupán arra jó, hogy a változók közt eligazítson, de a változatlanról nem nyújt semmi bizonyosságot. Ismeret csak a változóban van és csak a változóról, mert benne külön-külön vizsgálható a Van és Nincs, helyes és helytelen, domború és homorú; de a teljességben mindez bontatlanul azonos, ezért nincs benne semmi megnevezhető. A teljesség nem egy és nem több, nem én és nem más, nem valami és nem semmi.

Ha a teljességet ismerni akarod, ne kérdezz semmit, mert rávonatkozólag minden "igen" és "nem" ugyanazt jelenti; hanem merülj önmagadba, személyed alá, s ahol nincs tovább, ahol minden mindennel azonos: ez a teljesség.

2012. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
10%
És végre valaki aki gondolkodik és nem csak azt hajtja amit elé raknak. Jó hogy ilyen kérdések megfordulnak. Véleményem szerint Isten létezik de nem olyan formában, ahogyan azt az egyház beállítja. Az ember többre hivatott, mint ami jelenleg.Miért van az ,hogy az agyunk (nem tudom pontosan) 1% vagy 10%-át használjuk csak ki. És ha valamire erősen koncentrálsz(pl.nem én akarok felelni órán)az be következik előbb utóbb? A keresztény egyház az ember spiritualitása ellen küzd már évezredek óta. Olvass a Spirituális Sátánizmus után. Sőt nézd meg az érem mindkét oldalát.
2012. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Ki talál ki ilyen h....ségeket, komolyan? Hogyan lehetne a sátán egyenlő az Istennel? -.-
2012. júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!