Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vonzás törvénye mennyire...

A vonzás törvénye mennyire áll összhangban az Isten hittel? Lehetséges, hogy ugyanaz?

Figyelt kérdés
Isten mennyire fogadja el, hogy ilyen módon alakítsuk az életünket?
2011. aug. 10. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen valamennyire összhangban áll gondolj arra amikor szeretetre vágysz és a reakciókra amikor szeretett adsz. Habár én nem vagyok Isten de ha pozitív dolgokra használod például: szeretetre bátorságra vagy becsületességre akkor biztos.
2011. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Semmi sem történhet Isten jóváhagyása nélkül. Mivel szeret minket, megadja azt amit kérünk, cserébe csak hálásnak kell lennünk.
2011. aug. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 yuda ***** válasza:
43%

nem, ezek kifejezetten átkot hoznak az ember életére, nem áldást.

Áldás hivatalos csatornája egyedül isten, de olvasd magad:

móz.5.28.

1

Ha pedig szorgalmatosan hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára, és megtartod és teljesíted minden ő parancsolatát, amelyeket én parancsolok ma néked: akkor e földnek minden népénél feljebbvalóvá tesz téged az Úr, a te Istened;

2

És reád szállanak mind ez áldások, és megteljesednek rajtad, ha hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára.


Ezután következnek az áldások nevesítve, ezeket olvasd el, egyedül, nem foglalom a helyet, de még egy pillantás az átkokba is:


5.móz 5.28

15

Ha pedig nem hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára, hogy megtartsad és teljesítsed minden parancsolatát és rendelését, amelyeket én parancsolok ma néked: reád jőnek mind ez átkok, és megteljesednek rajtad:


-és itt felsorolva az átkok nevesítve. . ..


A vonzás törvényének semmi köze a bibliához, vagy Istenhez- ebben magadtól tudnál jó életet biztosítani magadnak, anélkül, hogy az életedet Istenhez közelítenéd- tehát nem is akarsz Istenre hallgatni, vagy betartani a törvényeit-igaz? persze hogy igaz! :)


Melyiket választod?

Az áldást és az átkot mutattam neked. Válaszd az áldást, hogy élhess!

2011. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lényegében az ima is a vonzás törvényén alapul, mivel annyira bízol Istenben hogy végül beteljesedik a vágyad.
2011. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy képzelem el, hogy az ima olyan, mint a vonzás törvénye.

Vagyis, hogy most megtanultam imádkozni. Továbbra is Istenhez fordulok és Istennek vagyok hálás.

Csak kíváncsi vagyok a véleményekre. Köszönöm azoknak, akik eddig írtak.

Az áldás-átok hozzászólást nem egészen értem.

2011. aug. 11. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

A vonzás törvénye, és az istenhit két különböző dolog.

Ha azonban Isten nem akar valamit, akkor ő felülírhatja a vonzás törvényét.

A vonzás törvényét nem szabad isteníteni úgymond, illetve csak abban bízni, és várni a sültgalambot. Mert hiába ülök otthon, és arra gondolok, hogy én milyen sikeres, gazdag, stb. leszek, ha semmit nem teszek érte.

Bizonyos esetekben az ima, és a vonzás törvénye is csak akkor tud érvényesülni, ha mi magunk is teszünk érte.

Pl. ha állást keresünk, és nem küldjük be az önéletrajzunkat sehova, vagy nagyon kevés helyre, akkor lehetünk bármilyen optimisták, vagy bármennyire istenhívők, nem sok esélye van annak, hogy állást fogunk kapni.

Ha valaki nagyon súlyos beteg, és lemondtak róla az orvosok, akkor bizony jól jön a vonzás törvénye, illetve az isteni beavatkozás. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem kell keresni alternatív gyógymódokat, mert pl. a rák sem tűnik el csak úgy magától a szervezetből. Ha a rákos beteg eldöntötte, hogy szeretne meggyógyulni, és bízik a vonzás törvényében, vagy Istenhez imádkozik (ezt döntse el őmaga), ezenkívül persze helyesen táplálkozik, illetve igyénbevesz más alternatív gyógymódokat is a kemoterápián, meg a sugárkezelésen kívül, akkor nagy esélye van a gyógyulásra.

Üdv: Annazara

2011. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia Annazara,

én is így látom, hogy tenni kell azért, amit el szeretnénk érni. Van a vicc is az emberről, aki lottó ötösért imádkozik, míg végül leszól hozzá Isten: vegyél már végre egy lottó szelvényt!

De a kérdésem nem erre irányult. Hanem, hogy ha imádkozom akkor végül is a vonzás törvényét gyakorolom?

2011. aug. 11. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!