Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok mágia témaköben?

Figyelt kérdés
Szeretnék kicsit jobban belemászni a mágia témakörébe. Szeretném ha javasolnátok pár könyvet, h mivel lenne érdemes elkezdeni a dolog. Az "Atlantiszi mágia" c könyvet többen javasolták, de azt is mondták, h az nem kezdőknek való olvasmány... ti mit gondoltok?

2012. szept. 8. 00:58
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
harry potter, haladóknak terry pratchett
2012. szept. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az atlantiszi mágia nem kezdőknek való, hanem hiszékenyeknek. Fogalmunk sincs mit tudtak atlantiszon, és mit nem. Hermész Triszmegisztosz- Corpus Hermeticum-ja már középkori alkotás, Mint ahogy Henricus Cornelius Agrippa Occulta Philosophia-ja is. Utóbbi nem a legjobb olvasmány, de a Corpus Hermeticumot bárkinek tudnám ajánlani. Egy kis történelem, a szilárd tények talaján Róheim Géza- A varázserő fogalmának eredete című kultúrantropológiai írása. Elmélet és gyakorlat együtt Swami Panchadasi- A harmadik szemtől a tisztánlátásig. Vaskos és nehézkes kétkötetes olvasmánynak pedig Várkonyi Nándor-Varázstudomány I-II. Aztán még ott van Franz Bardon- Az igazi beavatás útja című könyve. Abszolút gyakorlati, csak nem tudom működik e a gyakorlata, mert az a fajta metódus engem sosem vonzott. Ezeket mindenképpen megéri átrágni, Biztos hogy sok újat olvashatsz.
2012. szept. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

tényleg ne azzal kezdd!

Estleg Eilen Holland Boszorkánypraktikák... aztán már beindul.

De ha Szepes Mária Mindennapi élet mágiája elérhető (az atlantiszi mágia szerzőjének testvére)

2012. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Boszorkánypraktikák elég gyakorlatias, ugyanakkor nem ad morális alapot az olvasónak, illetve téves elképzeléseket kelthet benne azzal kapcsolatban mennyire jó ötlet megcsinálni azt ami abban le van írva. Sok olyasmi is van abban, ami nem kellemes következményekkel jár, még ha ártatlan dolognak is van beállítva. Ha komolyan akar mágiával foglalkozni akkor elmélettel kellene kezdenie, nem?
2012. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mindenféleképpen olyan könyvet keress ami a mágiát úgy mutatja be mint természetfeletti erő alkalmazása a különböző természetfeletti lények segítségével, hiszen ez az igazi mágia ha olyan könyvet olvasol ami ezek nélkül ígér vmi eredményt ne higgy benne nem müködik,a szellemvilág segítségével viszont bármilyen mágikus dolog sikerül.

Kezdésnek egy könyvet ajánlanék ha elolvastad akkor kezdj neki mégegyszer hogy megértsd mi is van benne, sztem ez egy alapmű ezután fogsz rájönni h mennyi átverés van itt is a sok író között...ha ezt a könyvet elovastad fogod tudni merre is indulj az elméleti tudás tekintetében.

Johannes greber: Kapcsolat ISTEN szellemvilágával.Ha azt ami itt le van írva alkalmazni tudod sztem elérhetsz mindent sok sikert hozzá

2012. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mágikus cselekedetek nem kizárólag szellemi segítséggel jönnek létre. A mágus célja pont az, hogy a természetfeletti erőket megértse, tehát természeti erőként ismerje meg. Ebbe ugyanúgy beletartoznak a láthatatlan szférák lakói, mint az életerő irányítása, az akarat kivetítése, és hasonló dolgok. A szellemvilág segítségét igénylő mágia rituális, tehát időigényes, és ugyanúgy nem mindig biztonságos, mint az akarat által irányított erő használata. Ugyanúgy rengeteg tanulást, és nagyfokú megkülönböztetőképességet igényel. De aki csak és kizárólag ezt ismeri, annak a lehetőségei is limitáltak lesznek, és esetleg nem tud majd segíteni ott, ahol bővebb ismeretekkel segíteni tudna másokon.
2012. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ezalor ***** válasza:

"mindenféleképpen olyan könyvet keress ami a mágiát úgy mutatja be mint természetfeletti erő alkalmazása a különböző természetfeletti lények segítségével, hiszen ez az igazi mágia"


Aki ilyet állít, annak nyilvánvalóan fogalma sincs arról mi az "igazi mágia".


Rejtelmesrengeteg felhasználó elég jó válaszokat adott, én csak annyit tennék hozzá, hogy a rituális mágia és szellemlények megidézése személyes véleményem szerint egy elég profán módszer. Olyan ez, mint felbérelni egy kertészt - de ha engem a kertészet érdekel, akkor inkább magamnak kéne megtanulnom a csínját-bínját mintsem mással végeztetni a munkát.


Aki csak a szertartásos mágiát ismeri, az erre van korlátozva, a legegyszerűbb aprósághoz is egyből ehhez kell nyúlnia, míg aki a mágia alapvető részeivel is tisztában van, annak a teljes eszköztár a rendelkezésére áll, mindig és mindenhol, és egy felmerülő problémára azonnal reagálni tud.


Boszorkánypraktikák: Az inkább egy receptkönyv, ami arra jó, hogy hirtelenjében az ember lekapja a polcról, ha mondjuk nem jut eszébe hogy egy adott célra milyen színű gyertya, milyen kristály kell, stb. Viszont nagyon sok benne az összemosás, keverés. Például minden számhoz egy halom bolygót társít, holott pontosan megvan az, hogy melyik bolygónak melyik a saját száma. Az sem tetszik benne, hogy mindenhez egy hagy rakás istenséget meg egyebet társít, úgy hogy sokszor láthatóan nagyon felületes, vagy annyi fogalma sincs az adott istenségről. Szóval sajnos némi tapasztalat és alaptudás nélkül nem nagyon lehet belőle kiszűrni a használható dolgokat. Így nem nagyon ajánlom.


Az alábbit viszont igen: Laotzu - Dao de qing [Lao Ce - Tao te king], szigorúan Weöres Sándor fordításában!



Üdvözlettel,

Ezalor

2012. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is Weöres fordítása van meg. Meg volt ilyen kalóz változatban, de annyira tetszett, hogy eredetiben is megvettem. A másik fordító valahogy nem hozta át a lényeget. Legalábbis az én egyéniségemhez passzoló módon nem.
2012. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ezalor ***** válasza:
Hát igen, nem mindegy hogy valaki tisztán nyelvi fordító, vagy érti is azt amit fordít. ;) Weöres Sándor pedig maga is elég művelt volt filozófiai és spirituális téren.
2012. szept. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!