Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerelmi kötés szerelem nélkül?

Szerelmi kötés szerelem nélkül?

Figyelt kérdés

Lehetséges olyan kötést csinálni, amiben abszolút nem a szerelem a lényeg, hanem barátság stb.? Mindenhol írják, hogy az érzések nem lesznek valódiak, de tegyük fel, ez engem baromira nem izgat és csak birtoklási vágy az egész. Ilyen esetben meg lehet oldani, hogy valaki az életem része legyen, de erőszakos érzelmek nélkül?


Nem a módszer érdekel, csak elméleti kérdés.


2012. szept. 8. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem létezik ilyen.
2012. szept. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán
2012. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A magyar nyelvben nem csak úgy véletlenül vannak összedobálva szavak és kifejezések. "Szerelmi kötés", érted: "szerelmi". Érzéseket erőszakol ki, erre jó. Ha már a barátságra is ilyet használnál, akkor szerintem gondolkozhatnál, hogy mit rontottál el.
2012. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pont az a kérdés, hogy itt arról van-e szó, hogy a szerelmet erőszakolja ki vagy a kötődést, amihez pluszban hozzá lehet erőszakolni a szerelmet. Ha utóbbi, akkor működnie kellene más indíttatásból is. Nem akarom kipróbálni, a barátnőm valami bizarr házi módszerrel megtette, de nem működik és mivel nincs ehhez szakirodalom, gondoltam megkérdezem.
2012. szept. 8. 13:10
 5/12 anonim ***** válasza:
A lényege ugyanaz marad. Kierőszakolnál valamit, amit a másik nem akar.
2012. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nem igazán barátságról van szó, a barátnőm úgy érzi, megtalálta a "lelki társát", csak az illető nem túl nyitott az emberi kapcsolatokra és a barátnőm úgy gondolja, ha magához tudná láncolni, akkor kapna lehetőséget ezen változtatni. No komment...
2012. szept. 8. 13:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk ki, a barátnőd akaratosabb, mint okos. De ő dolga. Ha te okos vagy, kimaradsz ebből.
2012. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani de nemigazán működik a dolog. Legalábbis én voltam már egyoldalú szerelmes és semminem jött be. Inkább abban hiszek hogy vagy sok szerencse vagy sok meló kell ahhoz hogy 2 oldalú lehessen a szerelem.
2012. szept. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ezalor ***** válasza:

Kedves kérdező!


Bármiféle ilyen "kötés" a másik ember akaratának megerőszakolására tett kísérlet, ekképp nagyon súlyos következményei lehetnek, elsősorban arra nézve aki létre akarta hozni. A cél nem szentesíti az eszközt, nincs olyan helyzet amikor ez elfogadható volna.


Egyébként pedig a szerelmi kötés mint olyan nem igazán működik, mert a szerelem olyan erős, lényünk legmélyéről fakadó érzés ami fölött még a mágiának sincs hatalma. Legjobb esetben is valami felületes torz ideiglenes érzelmet lehet csak előidézni, de ez mindkét félben súlyos károkat tesz.

Barátságot vagy érdeklődést próbálni előidézni így valamivel hatásosabb lehet, de ugyanúgy fennállnak a súlyos káros következmények.


Bármilyen ilyen "kötés" körülbelül abba a kategóriába esik, mint amikor valakinek kábítószert csempésznek az italába a diszkóban hogy utána megerőszakolhassák.


Annak pedig nem lehet segíteni aki nem akarja hogy segítsenek neki. Ha nem akar emberek közé menni, akkor ez a saját döntése, szabad akarata, amit tiszteletben kell tartani. Még akkor is ha hibás. Hatni lehet rá, észérvekkel, őszinteséggel, barátsággal, törődéssel és így tovább, de kierőszakolni bármit nem szabad.


Összefoglalva tehát: az összes amit el lehet ilyen módszerekkel érni, az az hogy a felek (elsősorban aki a kötéssel próbálkozott) lelkileg sérüljenek.



Üdvözlettel,

Ezalor

2012. szept. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, továbbítom neki! Nem úgy tűnik, hogy érdekli, mit akar a másik... Két hete történt, azóta se jobb, se rosszabb nem lett és remélem így is marad. Megpróbálom lebeszélni, hogy ezzel kísérletezzen.
2012. szept. 8. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!