Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van olyan hogy ennyire jók a...

Van olyan hogy ennyire jók a megérzéseim, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Pàr éve azt vettem észre, hogy ha valaki beszél valamiről pl filmről, könyvről, vagy személyről, már akkor tudom miről/kiről van szó, mikor még csak annyit mondtak, hogy "a multkor láttam" stb.

Gyakran azt veszem észre, hogy szinte tudom mit fognak a következő pillanatban mondani azok, akikkel beszélgetek, és sokszor van déja vu érzésem is, elég erős.

Ez furcsa, rendellenes, vagy sokan vannak így ezzel?


2012. szept. 23. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam is néha-néha előfordult hasonló helyzet. Habár nálam néha az is beugrott valakiről, hogy mit fog csinálni az elkövetkező 10 mp-ben.

Nagyon furcsának találtam, és bekel valljam, hogy bosszantott is.

Mostanában nem nagyon jönnek efféle déja vu érzések, már vagy egy éve. Talán annak köszönhető, hogy nem megyek emberek társaságában, és nagyon keveset kommunikálok.

2012. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ezalor ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ezek olyan képességek amik minden emberben természetesen megvannak, csak a legtöbbekben eléggé el van fojtva. Tehát igen, természetes, de sajnos csak kevesen értik ezt meg.


Gyakorlással tovább fejleszthető a dolog, tudatossá tehető, és nagyon hasznos lehet az élet minden területén. Például, segíthet észrevenni ha valaki hazudik, vagy megpróbál kihasználni, segíthet hogy jobban megértsd mások érzéseit, hogy átláss a képmutatáson, vagy épp észrevedd az elrejtett félelmet, fájdalmat.


A leghasznosabb amit ezzel a képességgel tehetsz az az, ha másokon segítesz vele - de ehhez először is ki kell ismerned, és neked magadnak is tapasztalatokra, ismeretekre, bölcsességre kell szert tenned ahhoz hogy hatékonyan tudj másokon segíteni. Avagy, előbb képesnek kell lenned megoldanod a saját problémáidat és kézbe venni a saját életedet mielőtt igazán segíthetnél másokon.


Persze ez a te döntésed, alapvetően azt kezdesz vele amit csak akarsz.


Én azt javaslom, ha érdekel a gondolat, olvasd el Laotzu-tól a Dao de Jing-et (nálunk általában így írják: Lao Ce - Tao te King), szigorúan Weöres Sándor fordításában. Aztán nézz bele a Buddhizmusba, Taoizmusba, és más filozófiákba. Keresd meg azt ami neked tetszik.



Üdvözlettel,

Ezalor

2012. szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem vannak ilyen megérzéseim, azóta hogy az eszemet tudom, egy éve el is kezdtem fejleszteni őket, csak sajna most a suliba sok a tanulni való és nem sok időm van rá. De amúgy nagyon hasznosak. :)
2012. szept. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először még furcsa, egy idő után már természetesnek fogod majd érezni. Különleges ajándékot kaptál, használd szépre, jóra :)


Ezalor, szívemből szóltál :)

2012. szept. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ís így vagyok vele
2012. szept. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ismerős... És rettentő idegesítő is tud lenni. De csak azért, mert az ember nem érti hogyan működik, és honnan jönnek ezek a dolgok. Én olyankor kapok hidegrázást mikor egy beszélgetés során elkezd mondani valaki valamit, és már együtt fejezzük be a mondatot, mert tudom mit fog mondani. Olyankor jön a döbbent arc, én meg csak a vállam vonogatom, mondván hogy déja-vu. Pedig ez valami más. Mintha már megtörtént volna, és minden apró mozzanatban ugyanúgy....
2012. szept. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!