Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Vaalami nem stimmel az ezotéri...

Vaalami nem stimmel az ezotériával! Jól gondolom?

Figyelt kérdés
Ugye az ezotéria szerint, az ember lelke fejlődik. a fejlődésbe nincsen határ, ugye így jön sorban, hogy előszőr arkangyal, aztán anygal, majd főangyal, félisten stb. De ! A legvégén Istennek kéne lennie az embernek és az nem lehet hisz Isten örök és mindenható, tehát ha valaha Isten lennék, akkor már most annak kéne lennem, tehát nem vagyok az. Ergo nem jó az egész ezotéria ! Na, erre mit lépsz ?
2012. okt. 2. 15:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Mit szívsz?
2012. okt. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
LSD?
2012. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
404 gyógynövényét próóbáltam ki, de csak keveset
2012. okt. 2. 15:46
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem az ezotériával van gond, hanem ezzel az elmélettel. Az ezotéria egy tág fogalom több minden beletartozik.
2012. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
404 a krixkraxiaktól kapta azokat a növényeket! Ne használd őket mert téged is elrabolnak!
2012. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
35%
fasság
2012. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A reinkarnáció szerint fejlődik az ember lelke, az arkangyal pedig a főangyal más szóval.

Amúgy szerintem a folyamatnak nincs köze Istenhez, vagy ilyesmihez.(mondjuk én nem hiszek Istenben, meg lélekfejlődésben)

2012. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Erre azt lépem, hogy nem vagy tisztába az ezotéria igazi jelentésével.

Rövid jelentése: Belső köröknek szánt.

Vagyis nem mindenkinek kell tudnia a dolgokat, titkokat.

2012. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Antimod ***** válasza:

Kérdező, szerinted mit jelent az ezotéria?

Ezeket az angyalrangokat honnan szedted?

Egyébként a végcél engem is érdekelne, de eddig nem találtam hiteles forrást, ami erre választ tudna adni. Pedig kerestem éppen eleget, számomra hitelesnek tűnő forrásoknál, de valószínűleg akkora a szakadék a mi világunk és a "végső fejlődési szint" között, hogy egyszerűen nincs olyan lény, aki áthidalná azt, és ezért megtudnánk arról az igazat. Ha megértenénk egyáltalán.

2012. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Komplikato ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, sok megélhetési ezo szemét (egy heraldikus boszorkány mester megvetően csak "joghurt ezo"-nak nevezte) után olvas el pár értelmes könyvet is.

Most akadt kezembe egy jó öreg kellemes könyv, Popper Pétertől "Az Istennel sakkozás kockázata címmel".

Ha nem jársz könyvtár vagy antikvárium felé, akkor talán torrenten is megleled.

Nagyon egyszerű kis könyv, de kezdésnek megteszi.


Ahhoz viszont marha sok könyvet el kéne olvasnod, mielőtt feszegetni kezdenéd pl. a felsőbb világok hierarchiáját. :D

2012. okt. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!