Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A sátánisták mit gondolnak az...

A sátánisták mit gondolnak az ateizmusról/ateistákról?

Figyelt kérdés

2012. nov. 6. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A LaVey féle sátánizmus valójában ateizmus. A "hagyományos" teista sátánistákat nem tudom.
2012. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
A sátánisták hívő emberek, nem szeretik az ateistákat, feláldozzák őket Sátánnak.
2012. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van kedves első válaszoló! Én a teistákra gondoltam (akikről a második válaszoló is írt) és nem a normálisakra. Pont ezért raktam fel ide a kérdést!


Habár nem értem, hogy a LaVey miért lesz vallás és sátánizmus. A buddhistákra is sokan mondják, hogy ateisták, de azért ők inkább tűnnek vallásnak, mint a LaVey. A LaVey inkább olyan, mintha ateizmus lenne xy szabályokkal megtömve. Nem?

Elmesélnéd a léynegét? Szívesen tanulok!

És nem kritizálni akarlak, csak tényleg érdekelnek a LaVey sátánisták, mert itt a fórumon egyedül ők tűntek eddig intelligensnek.


Ők például nem tanítanak olyat, hogy az ateisták agyhalottak.

2012. nov. 6. 19:41
 4/15 anonim ***** válasza:

Lavey ateizmusról beszél. Vannak szabályok is, meg mindenféle. Ezekre nyugodtan rákereshetsz a neten. Laveynek volt egy lánya is aki alapított egy hasonló szektát. De ott inkább a spirtualitásra helyezik a hangsúlyt, meg Laveynél a földi dolgokra. Lavey sátánizmus csak azért sátánizmus, mert így könnyebb eladni. Jó reklám fogás. Ő írta a sátánista bibliát is, de az is ateizmus, így egyszerűbb eladni.

Régebben nagyon komolyan belemásztam a témába, de már nem foglalkozok vele, ilyen szinten. Arra emlékszek, hogy a teista sátánisták nem ítélik el az ateizmust, mert a kereszténység ellenségének tartják ezt is. Támogatnak mindent ami istentől szembe van. A teista sátánizmus idősebb, mint a keresztény vallás, a zsidó hitvilággal együtt született meg. Azt gondolom nem kell ecsetelnem, hogy a keresztény-zsidó-arab ugyanabba az istenben hisz.

2012. nov. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem áldoznak fel. Én ölöm meg a sátánt, a tök menő aranybetűs baltámmal.
2012. nov. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én sátánistaként előbbre sorolok egy hívő keresztényt, mint egy materialista ateistát.
2012. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sok ista. Hülyeség.
2012. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezek csak szavak, a tartalom mögöttük vagy. Még a legtöbb "anti-ista" is evolucionista pl. Mindenki besorolható egy mesterségesen kreált kategóriába, még az is aki bőszen tiltakozik ellene.
2012. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*a tartalom mögöttük van.
2012. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az ateizmus divattá vált manapság, azt.

Azt se tudja mit gondol miről, de ő ateista mert hát mindenki más is az.

2012. nov. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!