Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van valami valós infotok a...

Van valami valós infotok a tükörvilágról?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, nem jó tükörrel szemben aludni, pontosabban nem jó álmodban megkettőzve lenni, mert ha alszol, sebezhetőbb vagy. Ostoba babona ez? Tényleg nem több? Tud valaki valamit ebben a témában, esetleg valós történetet? Mi az alapja?
2012. nov. 29. 20:55
1 2
 1/18 Shai-Hulud ***** válasza:

Sem a fény, sem pedig a fény reflexiója nem fog bántalmazni álmodban.

Bár alvás közben tényleg sebezhetőbb vagy, a fények nem fognak megsebezni, még ha tükörből világítanak, akkor se.

Nyugodj meg szépen, nincs mitől félned, a kardfogú tigris már kihalt.

2012. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugtattál, de olyasmire gondoltam, ami remélem baromság, hogy míg te alszol, a tükörben lévő "másod" esetleg egy másik dimenzióba kerülhet, illetve megnyílhat a tükörben egy másik világ, ami ellen védtelen vagy. Hm, nem igazán tudom leírni, hogy mondták, de valami ilyesmi volt. Tudom, hülyén hangzik...
2012. nov. 29. 21:42
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Kijön a tükörmanó s álmodban megcibálja a pötsödet.
2012. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Te csak most nézted meg a Tükrök című filmet?

am én a plázában, átestem a tükör másik oldalára, bár nem aludtam. nem volt ott semmi csak papírdobozok meg vmi felmosó. meg vérzet a karom, de ennyi. =)

2012. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A tükörben nincs "másod", a tükör nem hoz létre semmit.

Egyszerűen csak visszaveri a rá eső fényt, ezért látod magadat benne - de ettől még fizikailag nem vagy ott a tükörben.


Általánosan fogalmazva, attól hogy valamit látsz, még nem biztos, hogy ott van. Te sem vagy sem a tükör mögött, sem a tükörben, sem pedig valami homályosan bemagyarázott "másik világban", mert a tükör kizárólag csak arra szolgál, hogy a ráeső fénysugarakat visszaverje.

2012. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ha nem rémítgetnek mindenféle ökörséggel tudom, mire való és hogy "működik" a tükör. Az említett filmet nem láttam. Egyébként pl. egyes kultúrákban letakarják a tükröket a házban, ha meghal valaki, erről írnátok valamit? Már hogy miért csinálják? A büdös francba, még tükör-fóbiás leszek!
2012. nov. 29. 22:12
 7/18 anonim ***** válasza:
Érdeks dolgo ez! Nemrég olvastam: A leonardo írás (?) (vagy ilyesmi ) című könyvet a tükörvilágról, a tükörkép írásról, és arról a személyről, akinek mindez a sorsa. Ez valóság. A Bibliában is ott van, csak nem tudtam eddig hova tenni: "mostanáig tükör által láttunk, homályosan... de majd egyszer mindent megláthatunk a másik oldalról is. (lehet, hoyg már írtam ezt pár nappal korábban egy hasonló kérdésre)
2012. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát, az utolsó csak újabb kérdéseket vet fel bennem...
2012. nov. 29. 22:21
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja! a 21:45-ös aranyos, csak még szereznem kell valahonnan egy pötsöt, mer' nekem nincs!
2012. nov. 29. 23:29
 10/18 anonim ***** válasza:
Bizonyítsd be nekem hogy nincs. :D
2012. nov. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!