Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hisztek abban, hogy a zene...

Hisztek abban, hogy a zene mágikus szerszám?

Figyelt kérdés

Hallottam egy emberről, aki hitt benne, hogy ha a megfelelő dalt játssza el, akkor el tud érni vele dolgokat. Megváltoztatni az időjárást vagy egy szegény, de kedves embert gazdagabbá tenni. Csak tudni kell milyen hanghullám nyaláb éri el a kellő hatást. Mint ahogy ismerni kell a megfelelő varázs szót, ha varázsolni akarunk.


Igaz lehet ez? Érdemes keresni a megfelelő zenét? Esetleg ti találtatok már ilyen zenét?


Utóirat: sajnos az említett ember már nem él. Meghalt. Így őt nem lehet jobban megkérdezni.



#zene #ritmus #kutatótevékenység
2012. dec. 4. 08:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
amúgy nem tudom éritek e, de itt az igazán radikál dolog az, hogy a zene nem csak egyénre hanem a világra is hat. a világ is befogadja mint hallgató és a világnak is megváltozik a ritmusa ettől.
2012. dec. 5. 07:37
 12/16 anonim ***** válasza:
Oké, a világ változik a zenétől, csakúgy, mint ezer más dolog (a "világ ritmusa" mondjuk kamu fogalom), de még mindig semmit nem mondtatok, ami azt indokolná, hogy a zene mágikus.
2012. dec. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A zene nem szerszám, hanem eszköz. Egyébként igen. Például azok, akik lágy zenét hallgatnak, gyorsabban gyógyulnak, mint azok, akik nem hallgatnak semmit.


Viszont a példáid rosszak és meseszerűek.

2012. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Inkább úgy kéne megragadni ezt az egész dolgot, hogy a zenének ösztönösen kell születnie, és nem lehet matematikailag leírni a jó zene "receptjét".


Rengeteg olyan hanganyaggal találkoztam, amik nagyon komplexen voltak összerakva, hatalmas anyagi ráfordítással profi stúdióban rögzítve és keverve, a végeredmény mégis egy pocsék üres valami lett nulla szellemmel... ellentétben találkoztam nem kevés házi demó felvétellel, amik az egyszerűségük és a rögzítés tökéletlensége ellenére (vagy éppen pont ezért) lenyűgözik az embert és hatalmas töltettel rendelkeznek.


Én ezt értem azalatt, hogy a zene mágikus eszköz, mert nem lehet keretbe foglalni, nem lehet meghatározni mi a jó és mi a nem jó, ezt egyszerűen érzi az ember és a lelkéhez szól.

2012. dec. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#13 de miért ha magad is azt gondolod, hogy pl a fizikai testünkre hat, mégpedig gyógyítólag, akkor miért ne hathatna a világra is? Mennyiben más testet gyógyítani, mint esőt fakasztani? Ha elég trükkös a hanghullám, akkor lehet képes. Mondjuk nem láttam még, de el tudom képzelni. És innen már csak egy lépés, hogy mondjuk a társadalmi struktúrákat ritmizálja át úgy, hogy valaki konkrét ember pénzez jusson. Mondjuk ehhez már tényleg ügyesen kellhet játszani.
2012. dec. 5. 13:49
 16/16 A kérdező kommentje:

találtam egyet ami működik. ma napfényt csinálok:

http://www.youtube.com/watch?v=kf1G2kteTfM

2012. dec. 7. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!