Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogy legyek boszorkány?

Hogy legyek boszorkány?

Figyelt kérdés
Szeretnék boszorrkány lenni, lehetséges ez? Lehetőleg ne kelljen tanárhoz járnom, könyvet vennem. Házilag lehetséges? Nézegettem oldalakat de nem igazán segítettek, előre is köszönöm az ÉRTELMES válaszokat :)

2012. dec. 29. 19:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Na de, egyébként elnézést kérdező, nem volt célom itt bővíteni a történelmi viták sorát, de ami hülyeség, az hülyeség...

Szóval hogy válaszoljak valamit a kérdésedre, én nem tudom te mit értesz a boszorkányság alatt (részletezhetnéd). De kétlem hogyha helyesen tudnád, hogy a fogalom mit jelent akkor te boszorkány akarnál lenni.

2012. dec. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Azt még hozzá teszem, hogy az hogy boszorkányként szerepel a te általad küldött fordításban, az nem jelenti azt hogy helyes. A latin etéren kicsit kifejezőbb nyelv, és lehet hogy amire nekünk csak egy szavunk van arra nekik több. Ez legalább olyan hiba, mint amikor hinduizmussal foglalkozó könyvek, a "déva" szót Istennek fordítják, anélkül hogy részleteznék hogy ez nem azonos a mi Isten szavunk jelentésével. A szanszkritban a Déve az Isvára és a Brahman szó Istent jelent. Külön magyarázat nélkül félreértéseket szülhetnek a magyar fordítások azzal kapcsolatban hogy melyik mi. Csak egy példa, hogy értsd a dolgot, és hogy hiába akadsz fenn azon, hogy az boszorkánynak lett fordítva, ez a fordítás önmagában helytelen.
2012. dec. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Shai-Hulud ***** válasza:

"és lehet hogy amire nekünk csak egy szavunk van arra nekik több."

Latinul saga a boszorkány, striga az ártó, gonosz boszorkány.

Az eredeti szöveg:

"De strigis vero quae non sunt, nulla questio fiat"


Könyves Kálmán pedig nem élt sem az ország három részre szakadásáig, sem a XVI.-XVIII. századig. Ne varrj mindent az ő nyakába. :-D

Én is csak azt állítottam, hogy a törvény után megszűntek a boszorkányperek - igaz, azt nem mondtam, hogy később (Könyves Kálmán után) sem voltak.


De természetesen meggyőzhetsz. Például azzal, hogy az általad említett 12 boszorkányper közül felsorolod, amelyik 1100-1116 (a törvény valószínű megjelenése és Könyves Kálmán halála) között voltak.

2012. dec. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Na ide figyelj jó ember hidd el ha most kutatómunkát lenne kedvem folytatni még ilyet is találnék neked! :D

Hihetetlen hogy ma kifogom az összes értetlen embert.

Inkább zárjuk le azzal, hogy előre is Boldog Újévet!

Aztán Újévi fogadalomként megfogadhatnál valamit, amire már adtam tanácsot.

Minden jót!

2012. dec. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Elektronmaghéj19 ***** válasza:
2012. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
Ha esetleg azért nem akarsz könyvet venni, mert drága, nézd meg a könyvtárban a nagy boszorkánykönyvet, zöld színű borítása van és vagy 600 oldalas. hasznos dolgokat ír le. de csak óvatosan a kísérletezgetésekkel!
2013. jan. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Ki kell,hogy ábrándítsalak,boszorkányok nem léteznek! :)

Amúgy meg hülye kérdésre,nem lehet normális választ adni! :)

De ha nagyon boszorkánnyá szeretnél változni,akkor olvass utána,hogy egy boszorkány igazából mitől lesz boszorkány!

A mágia sem arról szól,hogy te most békává változtatsz embereket,meg az idéző mágia sem arról szól,hogy megidézel egy szál kolbászt,vagy egy lovat a nappali közepére,vagy egy kecskét a wc-be,stb.

Az iédző mágia azt jelenti,hogyha olvasol egy könyvet,vagy leginkább egy naplót,akkor magad elé tudod képzelni a helyszínt,megérted az írója érzelmeit,lelki állapotát,elképzeled,hogy milyen leehtett neki az élet,"megismered" a barátait,stb.

De seprűn repkedő boszorkánnyá nem fogsz tudni változni! xD

2013. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
te nem vagy normális
2014. márc. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Mindenkiből lehet boszorkány aki hisz benne. Léteznek boszorkányok csak aki sok filmet néz az egy kicsit kattant lesz és nem hisz bennük.
2021. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!