Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Közületek foglalkozik valaki...

Közületek foglalkozik valaki fekete vagy fehér mágiával, vagy másfajtával?

Figyelt kérdés
ha valaki tud az megtanítana?

2013. ápr. 10. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok profi,ár hónapja kezdtem a boszorkányságot, még én is kezdő vagyok, de azért elég sok dolgot tudnák mondani, ha érdekel a wicca. (boszorkányvallás) szóval hogy ha kíváncsi vagy, milyen ez az életmód,akkor írj privit. :)
2013. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

egy élet is kevés lenne hozzá, nemhogy pár nap alatt te vmit is kitanulná

nehogy azt hidd h amivel a net tele van baromságokkal, h te elmondasz pár mondatot és égetsz pár gyertyát már minden meg is valósul

azért ennél többről van szó

és nincs fekete meg fehér mágia amit tanítani lehetne, de van mágia , ami egy erő, és lehet használni, és aszerint h ki mire használja lesz fekete v fehér

de ahogy látom neked még sok tanulnivalód van, ehhez fel kell nőni.

nemhiába nem kisiskolások foglalkoznak ezzel

2013. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

figyelj második!

egy szóval sem mondtam hogy én pár nap alatt akarom megtanulni.

de szeretnék foglalkozni a témával.

te is foglalkozhatnál egy nyelvtan könyvvel minthogy hülyeségeket beszélsz

2013. ápr. 10. 16:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit kell tudni a mágiáról. A természet titkos erőinek a felhasználása. Tudatosság és szándékosság. Az események befolyásolása céljából. Ha e három teljesül, akkor beszélhetünk mágiáról... Titkosság alatt a hétköznapi ember által nem ismert módszereket érthetjük. Vagyis pl. ha fával tüzet rakok, hogy megmelegítsem a teámat, ez tudatos felhasználása a természet erőinek, az események befolyásolása céljából, de nem titkos, így nem is mágia.

Tudatosság és szándékosság alatt azt érthetjük, hogy tudjuk mi történik és akaratunk által szándékosan cselekedjünk. (Ez a két kritérium esetleg szét is választható és akkor 4 alapfeltételhez juthatunk.) Vagyis ha például azt vizualizálom, hogy szerelmem személye hozzám bújik, és őrültül belémhabarodva csak rám vágyik, akkor a képzeletem teremtő erejét használva, elementálokat teremtettem, megvalósítva ezzel a természet titkos erőinek a használatát. De ha minderről a folyamatról semmit sem tudok, és vizualizációm, szándék nélküli, szerelmes bódulattól vezérelt, ábrándozás csupán, akkor bár befolyásoltam az eseményeket, mégsem beszélhetünk mágiáról, mert nem tudatos és nem szándékos.

Az események befolyásolásának célja alatt pedig azt érthetjük, hogy cselekedetünknek legyen kívánt eredményénye, melynek a megvalósulására vágyakozzunk. Vagyis ha pl. gyujtok a szobában egy fehér gyertyát és bár jól tudom, hogy a gyertyám lángja spirituálisan tisztítja a lakást, elűzve a nem kívánatos szellemi lényeket, de ezt a gyertyát most, mégsem ezért gyujtom, hanem, hogy lássak olvasni, villanyfény nélkül is, akkor ismét nem beszélhetünk mágiáról mert nem célom a mágikus hatás elérése. Nagyon fontosnak tartom, hogy felismerjük, bár lehet kutatni és analizálni, hogy egy-egy szituációban mágiát alkalmaztam vagy nem, nem ez a lényeg.

2013. ápr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

kedvez kérdező

hülyeségeket beszélek??

pszichológiát és teológiát tanultam, és ez a terület érdekel hobbiszinten is(kutakodás, könyvfordítás, régi vallások tanulmányozása)

úgyhogy mielőtt leírod a hülyeségedet, előbb tájékozódj vagy kérdezz, ezért is írtad ki a kérdést nem??

2013. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen. Fehérre festem a szobám falát a Szín Mágia nevű festékkel.
2013. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem merek foglalkozni vele,mert a meggyőződésem,hogy tele van csapdával és utat nyit nem kívánatos entitásoknak is.
2013. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5/7

inkább hagyuk...

trollok kíméljenek!mondjuk aki azt írta hogy kifesteti a szobáját,az nagyon szar volt,én jobbat tok-.-

2013. ápr. 11. 06:48
 9/10 homo ludensz ***** válasza:
Ajánlani tudom Franz Bardon e témában megjelent könyveit. Néhány alapvető kérdésre ha végigolvasod választ fogsz kapni. (nem hiszem hogy valaki a neten keresztül fogja a kíváncsiságodat kielégíteni).
2013. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Privátba bezéljünk erről 2éve tanulom Igy neten tudlak csak tanitani már ha szeretnéd! Fekete boszorkányságot tanulok wiccát privátot írj ha nagyon érdekel
2013. okt. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!