Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért van az, hogy össze nem...

Miért van az, hogy össze nem illő emberekkel akarja a sors összehozni az embert?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik megtaláltam az álompasit, akiről mindíg álmodtam. Nagyon helyes, cuki, vicces, kalandvágyó, lenyűgözően intelligens és roppant éles elmélyű, mindíg felismeri a szitut.


Az a gond, hogy másban már nagyon eltérően gondolkozunk. Teljesen máshogy látjuk a világot, nagyon ellentétes a megítélésünk a dolgokról. Ő sátánista, Én tudományos szkeptikus vagyok, de inkább a vallás felé hajlok. Ő sokmindenben a mély értelmet, logikát keresi, amibe nincs is. Teljesen különbözünk és nagyon bosszant nap mint nap. Egyzerűen idegesít ahogyan gondolkozik, meg éli az életét, mint valami zakkant. Nem értem, hogy ilyen kifinomúlt érzékeny, intelligens ember hogyan hihet ilyen dolgokban, de sajnos nem voltam képes erről leszoktatni. Nem az Én hibám.


Napi háborúban élünk, az elveink ütköznak. Normális életben ennek tizedéért is megszakítanám a kapcsolatot, de a párom nagyon érzékeny, megértő, empatikus, elfogadó lény. Nem tudom mit tegyek ? Hogyan változtassam meg? Ti találkoztatok ilyen szituval?


2013. máj. 14. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:

> Én tudományos szkeptikus vagyok, de inkább

> a vallás felé hajlok.

A kettő pedig eléggé üti egymást. Hacsak nem megy nagyon jól a Duplagondol, ez így nem lesz jó. :)


> Ő sokmindenben a mély értelmet, logikát keresi,

> amibe nincs is.

Te is éppen az ezo-izé kategóriában vagy, és a sorsról kérdezel... :)


> Nem értem, hogy ilyen kifinomúlt érzékeny, intelligens

> ember hogyan hihet ilyen dolgokban, de sajnos

> nem voltam képes erről leszoktatni.

Ez sajnos nem intelligenciafüggő. Hihetetlen, hogy intelligens, értelmesnek kinéző emberek mekkora baromságokat képesek kritikátlanul besz*pni!

Kedvenc példám az az elméletileg egyetemet végzett p*csa, aki el akarta égetni egy csomó pénzét, mert valami jósnő vagy ki a f*szom elhitette vele, hogy "rontás" van rajta...


> Nem tudom mit tegyek ? Hogyan változtassam meg?

Valószínüleg nem fogod tudni megváltoztatni.

2013. máj. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

>Én tudományos szkeptikus vagyok

>de inkább a vallás felé hajlok

>össze nem illő emberekkel akarja a sors összehozni az embert

>a sors


Nem győztél meg a tudományos szkepticizmusodról :)


Ha az lennél, tudnád, hogy ezt felesleges a sorsra fogni, mert nincs sors. Neked kell eldöntened, hogy megéri-e még több energiát fektetned a kapcsolatba, hogy meg lehet-e, vagy meg kell-e változtatni, vagy hogy el tudod-e fogadni így, vagy sem.


És mi az, hogy ő sátánista? 14 éves taknyos, vagy mi? Már bocs.

2013. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fersk ***** válasza:

"elmélyű"

A nyelvtudományokban tényleg szkeptikusnak tűnsz...DDD

2013. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nemtudom, hogy nálad hogyan indul egy kapcsolat.

Az rendben vagy, hogy működik a "kémia", de ettől még nem kapcsolat.

Sok, sok beszélgetés, ameddig legalább látszatra megismerjük a másik világnézetét, vallását stb . Ez sokat segít.

Senkit nem lehet megváltoztatni.

"hogyan hihet ilyen dolgokban, de sajnos nem voltam képes erről leszoktatni"

Minél jobban próbálkozol a másik ezt megérzi, és annál jobban csinálja a dolgait.

Majd én megváltoztatom, majd a szerelem, megváltoztattja... ezt sürgősen felejtsd el, hiszen nem működik. Soha senki nem fog változni, csak saját magától.

Értem én, hogy szereted, de ez így nem fog működi. Ahogy mondják kutyából nem lesz szalonna még a legjobb indulattal se.

Inkább beszélgess egy kapcsolat elején minél többet. De nem a másik fél által felhozott témákról amiben otthon van, hanem a te témáidról. Milyennek látod a jövődet, vallásod milyen, hogy áll ezekhez a dolgokhoz.

Attól, hogy kifinomúlt attól még simán lehet bármi, még pszichopata is. Ne legyen igazam, de írtad hogy érzékeny. A kifinomult meggyőzőerő kihozza az emberből a legrosszabbat. Ha véletlen szakításra kerülne a sor, szerintem nem fog elengedni. Majd párszor eljátssza az öngyilkos, egyéb durva színjátékokat hogy maga mellé tudjon láncolni.

Elveitek ütköztetését legközelebb ragd a kapcsolat legelejére, amikor még ismerkedtek, ne a "kémia" utánra.

2013. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Legyetek már picikét SEGÍTŐKÉSZEBBEK léccike !


Spirituálisak tanácsát is kérném. Sátánisták valami szertartással normális emberré lehet változtatni ? Fontos lenne. Köszi :-)

2013. máj. 14. 19:19
 6/10 anonim ***** válasza:

> Legyetek már picikét SEGÍTŐKÉSZEBBEK léccike !

Pontosan mit vársz? Mit akarsz, mit mondjunk?


> Spirituálisak tanácsát is kérném. Sátánisták valami

> szertartással normális emberré lehet változtatni ?

"...Nem értem, hogy ilyen kifinomúlt érzékeny, intelligens ember hogyan hihet ilyen dolgokban..."

2013. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Antimod ***** válasza:

"Ő sokmindenben a mély értelmet, logikát keresi, amibe nincs is. Teljesen különbözünk és nagyon bosszant nap mint nap. Egyzerűen idegesít ahogyan gondolkozik, meg éli az életét, mint valami zakkant. Nem értem, hogy ilyen kifinomúlt érzékeny, intelligens ember hogyan hihet ilyen dolgokban, de sajnos nem voltam képes erről leszoktatni."


Miért gondolod azt, hogy le kellene szoktatnod róla?

Az ember - bármit gondoljon is - nem ismeri, talán nem is ismerheti innen a valódi "igazságot", a dolgok végső, mély értelmét. Ő keresi. Te is keresed, máshol. Ha bármi értelme lehet annak, hogy vele hozott össze a "sors", akkor az, hogy elfogadd, hogy ő ilyen, esetleg adj egy esélyt az ő nézeteinek, legalább megértsd, miért gondolja azt, amit.


"a párom nagyon érzékeny, megértő, empatikus, elfogadó lény. Nem tudom mit tegyek ? Hogyan változtassam meg?"


Továbbra is azt mondom: sehogy. Fogadd el ilyennek őt, nyilván szeret téged, és gondolom ő sem akar "megtéríteni". Minden ember a saját útját járja, maga teszi a felismeréseket, az erőszakos térítés, nézetek másokra erőltetése és számonkérése sehová sem vezet.

2013. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan biztos, hogy nem illetek össze; csak te most így látod. Ha ebből a szemszögből nézed, nem fogod tudni megérteni, 'miért van ez'.

Csak gondolj bele (ha hiszel a sorsban, nem lesz nehéz), hogy mi célból "ütközhet" két ilyen ellentétes életfelfogás.. Mindketten tanulhattok egymástól, ha készek vagytok valamelyest feladni a véleményeitek, elméleteitek, de legalább engedni belőlük(tudod, a sajátunkhoz való ragaszkodással soha nem fogunk előrébb jutni).

Egy kérdés, honnan tudod hogy sátánista? Ő mondta vagy te állapítottad meg?

Sok olyan dolog van amit lehet állítani, amiben lehet hinni, anélkül hogy valójában ismereted lenne róla. Ha azt állítod nincs sors, az egy vélemény. Ha hasztalannak tartod a spiritualitást, az egy vélemény. Kényelmesen meg lehet maradni abban az övezetben, ami nem kíván kockázatot a személyiségeddel kapcsolatban, nem kell tartanod attól hogy a "nép" elítél, kiközösít ha van saját véleményed.. Inkább adsz másokéra, hogy neked ne kelljen. (Nem személyesen neked, kérdezőnek, általánosságban értem.)

Szóval én azt mondom, adj egy esélyt arra hogy eszmecseréljetek egyet a felfogásmódotokról, azt mondtad intelligens ember, akkor valószínű érdekes és eredményes beszélgetés lehet belőle. Még egyszer, állj hozzá úgy, hogy a találkozásotok nem véletlen; és lesz elképzelésed arról, mi dolgotok van egymással;)

Másfelől, ez az én meglátásom. Egy anonim kérdezőfórumon, az általad leírtakból következtetve.. Ezért az én válaszom is csak egy vélemény, továbbá egy ilyen helyen pontos és 100%-osan célirányos megoldást senki sem nyújthat; felvázolhatunk alternatívákat, de Neked kell eldöntened ezek után, hogyan tovább.

2013. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hahó !
2013. máj. 17. 02:03
 10/10 anonim ***** válasza:

roppant intelligens, ...sátánista

Ez a kettő hogy fér össze?

2013. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!