Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit lehet tudni az újraéledt...

Mit lehet tudni az újraéledt antik görög vallásról?

Figyelt kérdés
Valahol belefutottam egy cikkbe, ami azt fejtegette, hogy Görögországban alakult egy új vallás, vagy pontosabban az antik kori istenekhez tértek vissza. Erről tudtok valamit bővebben? Esetleg van hivatalos internetes oldaluk?
2013. jún. 1. 21:06
 1/9 saveme ***** válasza:
Hacsak nem valami kíváncsiságból kérdezed, akkor azt mondom, hogy felejtsd el ezt a témát. Hamis istenek voltak azok már akkor is, emberkéz alkotta bálványok, amiknek van fülük, de nem hallanak. Egy szemléletes példa van az erőviszonyokról a Bibliában az Apostolok cselekedetei 14. részben. [link]
2013. jún. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Biblia is ezekből a történetekből merített, illetve más népek hagyományaiból, szent könyveiből. Nézd, nekem semmi bajom nincs a Biblia istenével, míg nem akarják rám erőltetni.
2013. jún. 22. 14:30
 3/9 saveme ***** válasza:
A hiba az te készülékében van, ha a hozzászólásomból egyből a tukmálás jut eszedbe. Érdekes egyébként, hogy ha pl. az evolúció vallás, a pénzimádat, vagy egyéb bálványozás, vagy izmusok, keleti vallások, okkult praktikák kerülnek ugyanilyen kontextusba, akkor nem szokta senki azt gondolni, hogy azok tukmálva vannak. Nem véletlen ez sem.
2013. jún. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem az okkultizmust próbálják jelenleg sem bevezetni az iskolába tudtommal. Szabad vallásgyakorlás... ahhoz képest kötelező a hit- és erkölcstan. Speciel rám erőltették, nyolc évig, ezért jogos, ha én úgy érzem, hogy bárki, aki ezzel jön, az rám erőltetés. Az erőltetés bennem megy végre, nem kell ezért neked magadra venni. Mindenki abban hisz amiben akar. De ez a kérdés a görög vallásokról szólt, és te idejössz a Biblia ajánlásával. Talán jogos, hogy erőltetésnek érzem, mikor kéretlen válasz érkezik a kérdésre.
2013. jún. 24. 08:54
 5/9 saveme ***** válasza:

De bizony az okkultizmust is, propagálják államilag! Mert a az iskolákban szintén most bevezetendő kötelező meditáció, relaxáció is okkult gyökerű. Ez is árulkodik arról, hogy nagy jobboldali politikusaink fényévekre vannak a valódi kereszténységtől, maximum farizeusnak vennék fel őket a Bibliába.

Azt sajnálom, hogy neked is tukmálás volt a hittan. Ez nem a hit szerzőjének a hibája. Végül ismétlem, hogy jó szándékú figyelmeztetés volt amiért írtam. De te felelsz az életeddel az életedért majd az ítélet napon, nem kötelező hinni Jézusnak. Adja az Úr, hogy vele is találkozz, ne csak a hittannal és a törvényekkel!

2013. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz róla egy kis összefoglalót, és egy csomó linket is találsz.


[link]

2013. jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megint ez a Bibliai szöveg... Majd felelünk azért, amit tettünk. Meglátszódik, hogy meg akarják vezetni az embereket. Nem azét kell jónak lenned, mert belülről fakad, hanem mert majd megbírságolnak érte. Nem értem miét kell még ezt odailleszteni. Ennyit az erőszakodról, meg arról, hogy tiszteletben tartod a másikat.

Nem tudom, te miben hiszel, meg miért bízol ennyire a Bibliában. De jó lesz, ha alaposan utánanézel, hogy milyen történetekből van összelopkodva. Na meg, hogy miket ítélt néhány jólszituált egyén apokrifnek.


Köszönöm a linket!

2013. jún. 26. 12:11
 8/9 A kérdező kommentje:

A meditáció meg rohadtul nem okkult eredetű. Persze mindent lehet oda pakolni, ahova sikerül. Ilyen alapon az áldozás is okkult a keresztényeknél. Ja, hogy az nem okkult, mert KERESZTÉNY?...

Ugyanaz, csak másnak áldozol. Ebből is ennyit.

Tudnék vitázni, de itt befejeztem, mert aki elvakult, azzal nem érdemes.

2013. jún. 26. 12:13
 9/9 saveme ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az, hogy ki elvakult, az szubjektív kérdés. Tudod, van az az autópályán szembeautózós vicc.  Én is látom, hogy nem vagy győzhető, de amíg vannak cáfolható érveid, addig cáfolom őket.

Az okkultizmus pedig egy gyűjtőnév, amit mellesleg nagyrészt a kereszténység definiált, és ha egyszer valami beleesik a fogalomba, akkor bizony beleesik, ha szereted, ha nem. A wikipédia nem éppen keresztény elfogultságról híres, ott ez olvasható: [link]

Az „áldozás” alatt értett szertartás nem sűrűn okkult. Max akkor, ha direkt idegen isten van a szereplők szívében.

2013. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!