Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Melyik ókori mitikus lény...

Sándorjános kérdése:

Melyik ókori mitikus lény változtatta kővé a vele szembenézőket?

Figyelt kérdés
(Görög, Latin antik mitológia)

2013. febr. 28. 22:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Medusa
2013. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Specus válasza:
100%
medúza.
2013. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Medúza (Minerva).
2013. febr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A régi görög mítosz azt mondja, hogy a Medúza egy szárnyas szűz, aki mindenkiben félelmet kelt. A világ végén tanyázik. A feje sárkánypikkelyes, haj helyett kígyók tekergőznek rajta. Szájából óriási vadkanszerű agyarak állnak ki, kezei vasból, szárnyai aranyból vannak. Medúza fogatát egyesek szerint, szárnyas sárkányok vontatták. Úgy tartják, hogy aki a Medúza arcába néz, az kővé válik. Elrettentő külseje ellenére mégis le tudta győzni Perszeusz, aki azért kereste meg, hogy elvigye Medúza fejét [11] Polüdektésznek. Perszeusz magasba szökkent szárnyas sarujában és levágta Medúza fejét, ekkor Medúza nyakából előpattant Pégaszosz és Khrüszáorde.
2013. febr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2013. febr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
A Gorgo
2013. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Dorina90 ***** válasza:
36%

Én úgy tudom valami medúza.

Láttam erről egy filmet és abban az az izé nem csak a vízben hanem a szárazföldre is kijutott...Bár nem tudom hogy a francba...már bocs. :)

2013. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Farkas Manó Zsolt válasza:
26%
Héra is.
2013. márc. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
a gorgók, köztük Medúza
2013. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9. válaszoló, kb. így lehet összefoglalni a választ.

Csak azt nem értem, hogy (egy előző feleletre utalva) hogy kerül ide a RÓMAI Minerva? Annyi igaz, hogy görög megfelelője, Pallasz Athéné változtatta Meduszát és testvéreit bosszúból szörnyekké.


Héra (latin megfelelője Juno) Zeusz (Jupiter) felesége volt. Sokféle bosszút kitalált ő is, hogy férje hűtlenkedéseit megtorolja, de nem emlékszem arra, hogy kővé változtatott volna valakit.

Persze a görög mitológia olyan gazdag és szövevényes, hogy még ez is előfordulhatott...

2013. márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!