Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szakirodalom az illuminátus...

Szakirodalom az illuminátus rendről és szimbólumokról?

Figyelt kérdés
Szeretnék könyveket olvasni és többet megtudni a szimbólumokról és a társaságról. Még mindig csak az internetre hagyatkozhatok, vagy esetleg van szakirodalom ezzel kapcsolatban? Köszönöm!
2013. jún. 3. 12:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Egy magyar nyelvű forrás: [link]


"Visszatérve az illuminátus pénzoligarchia intézményeihez, amikor Aleister Crowley bevonta Orwellt a Golden Dawn páholyba, az angol szabadkőművesség az egyik legfontosabb koordináló szervezete, a Royal Institute of International Affairs, a RIIA, (A Királyi Külügyi Intézet) útján, létrehozta a Tavistock Intézetet. Ez az intézet a pszichológiai hadviselés eszközeit kutatja, és felkészített olyan személyeket, akiket az illuminátus pénzoligarchia az Egyesült Államokba kívánt küldeni. Ezek közé tartozott Aldous Huxley (élt 1894-1963), valamint testvére Julian (élt 1887-1975), akik a tekintélyes szabadkőműves T. H. Huxley unokái voltak. Mindkettőjüknek a 33-as fokozatú szabadkőműves író H. G. Wells (élt 1866-1946) volt a mentora. Az 1920-as években Wells Aleister Crowley-hoz irányította a Huxley testvéreket további képzés végett. Crowley beavatta őket a Golden Dawn-ban használatos kábítószer-kultuszba, és kiképezte őket arra is, hogy hogyan kell a kábítószer-függőség kialakításával uralom alá vetni egy népet.


Az 1930-as években az Angol Királyi Külügyi Intézet, az RIIA, Hollywood-ba irányította Aldous Huxley-t, aki ebben az időben már ismert író volt, hogy keressen alkalmas személyeket, akikkel később majd létre lehet hozni egy, az illuminátus céloknak megfelelő szubkultúrát. Huxley sikeresen eleget tett ennek a megbízatásnak, és így kulcsszerepe volt annak a rock-drug-sex ellenkultúrának a létrehozásában, amely az 1960-as évektől kezdve egyre inkább meghatározza az Egyesült Államok kulturális életét. Huxley nem volt egyetemi tanár, de írásaival kellően tudta befolyásolni az egyetemek oktatóit, akik viszont a campus-ok diáklakóinak a gondolkodásmódját és értékrendszerét alakították át."

2013. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Ma találtam az alábbi linket, nem tudom, hogy igaz e vagy sem, de mindenesetre érdekes. Többek között azt is írja amit ti is mondtatok, hogy a rend az ókor előtt is létezett már és hogy, egyáltalán nem azok a legbefolyásosabb tagok akiket mi a piramis csúcsának hiszünk.


Magyarul egy kis bevezetés: [link]


Az teljes angol verzió: [link]


A zeneiparban felhasznált szimbólumokat ezért említettem, mert korábban fel sem tűntek, legalábbis a tudatomnak nem és teljesen ledöbbentem az összefüggéseken.

2013. jún. 4. 23:55
 23/27 anonim ***** válasza:
-.-
2013. jún. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
az illuminátus meg a rózsekersztesek, meg az amorcosok az ugyanaz? Úgy hallottam hogy másiáznak és támadó, nem pedig segítő dolgokat tanulnak ,ez igaz?
2013. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
s=g
2013. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad volna, amit linkeltél, tudnád, hogy baromság. Egyik előrejelzése sem jött be, nem beszélve a tipikus kamus reakciókról. Szimplán csak egy istenkomplexussal küzdő ember nem tudta máshogy feldolgozni a szürke hétköznapjait.
2013. jún. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Mellesleg az illuminátus rend felvilágosult gondolkodók (tudósok) csoportosulása volt, akiket üldözött az egyház, ezért a rend szintén próbálta gyengíteni a vallás hatálmát.


Megértem, hogy mára már sok legenda született és valamiért démonizálták, de a legtöbb összeesküvésnek semmi köze a rend eredeti céljaival.

Én azt is értem, hogy izgalmasabb úgy az élet, hogy le kell nyomozni és győzni egy gonosz hatalmi szervezet és nem csak bejárni munkába/suliba, de azért...

2013. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!