Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Materialisták ti nem hisztek...

Materialisták ti nem hisztek az időben, a gravitációban, a térben, a fényben és egyéb fizikai dolgokban aminek nincs anyaga?

Figyelt kérdés

2013. júl. 13. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
A fény csak energia, az anyag egyik formája; az idő csak két történés közti valami, nem egy igazi létező, és történni csak anyagi világban fog valami; a gravitációt az anyag biztosítja. Ennyit erről. Ezek tények, nem hitkérdések. Hitkérdés az ezotéria, ahol nincsenek tények, nincs bebizonyítva semmi.
2013. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Nem vagyok materialista, de én sem hiszek az ufókban, szellemekben, természetfeletti lényekben, és hogy az ember szuper képességekkel rendelkezik (levitáció, gondolatolvasás).

De azt tudom:


- idő: egy kitalált dolog, az emberek találták ki azért, hogy valamivel tudják érzékeltetni és követni a változást, mivel nem létezik, ezért nem is lehet visszautazni a múltba, se a jövőbe előremenni. Egyetlen egy időpont van, a jelen, ebben történik minden. Amelyik atomfizikus (vagy aki annak képzeli magát) ezt nem hiszi el, annak úgy kell.


- gravitáció: természetesen létezik, a bolygóknak és csillagoknak van, a kisebb tárgyak pedig vonzzák egymást (esetleg taszítják), és a molekulák között is van vonzás.


- tér: mi kétség fér hozzá? :) ha létezel akkor a tér is létezik :)


- fény: a fotonok áramlása, a hullámhosszától függ, hogy látjuk-e avagy sem, ha megtörik, akkor különböző színeit is láthatjuk.


- fizikai dolgok, amiknek nincs anyaga: ???????????????????

Ne haragudj, de aminek nincs anyaga, az nem lehet fizikai dolog! Minden valamilyen anyag, még a fény is anyag, és a fizikában pl a levegőt is testnek minősítik. Az anyag nem vész el csak átalakul. Hidd el nekem, aminek nincs anyaga, azt úgy hívják, hogy kitaláció. Ne értsd félre, nem azt mondom hogy nem hiszek a légüres tér létezésében, de amit mások mondanak, olyan dolog, amit sem nem láttam, sem nem tanítják, sem nem létezhet, azt még csak hülyeségből sem hiszem el.

2013. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem jobb lenne, ha kinyitnál egy fizika könyvet.
2013. júl. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

#3

Már pedig a térnek nincs anyaga!



"Egyetlen időpont van a jelen..."

A spirituálisok is pontosan ezt mondják csak a materialisták nem hiszik el :))))

2013. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
előző hsz a #2-nek ment bocsika
2013. júl. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Na jó, akkor tisztázzunk bizonyos dolgokat.

Először is téridőről kell beszélnünk, mert nem léteznek egymástól függatlenül tér és idő. Ezt a téridőt a benne lévő anyag határozza meg, az anyoghoz viszonyítva létezik, nem független abszolútumként. A teret és az időt az anyag egyfajta mérhető jellemzőjeként lehet legjobban megragadni (ha nem is teljesen pontos és igaz a megfogalmazás), nem valami anyagon kívüli dologként.

A gravitáció meg az anyag azon tulajdonságát jelenti, hogy tömege révén meggörbíti a téridőt. A gravitáció csak egy absztrakt fogalom, amivel az anyag egy tulajdonságát írjuk körül.

2013. júl. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
6-os ne okoskodj :-D Buta vagy te ehhez!
2013. júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
7-es, a te szofisztikált érvrendszereddel nem is lehet felvenni a versenyt. ;)
2013. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Önmagában a téridő sem anyag! Igaz van benne anyag is, de jóval nagyobb része teljesen üres tér.
2013. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az idő valójában nem egy kézzelfogható dolog. Sőt, igazából az időt csak a hossz segítségével tudjuk kimutatni. Ránézel egy órára és látod, hogy a mutató mekkora távot tett meg.


Gravitációban nem lehet nem hinni, hiszen nem repültünk fel az égbe.


Tér megint csak létezik.


Fény is létezik. Különben sötét lenne egyértelműen.


Én nem vagyok materialista, hiszek Istenben és sok ezós, ufós dologban is. De azért a kérdés elég hülyeség. Ezeket mind lehet mérni. Az ezós dolgokat (még) nem lehet mérni.

2013. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!