Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ez igaz a lélek sújának 21...

Ez igaz a lélek sújának 21 gramot mértek ki a Berlini Műegyetem fizikusai?

Figyelt kérdés

Ezt az érdekes dolgot olvastam egy lappan, ami egy könyvből idézet és a Berlini Műegyetem fizikusai mérték meg a lelket. akkor igaz? 21gr a lélek? van lelkünk, tudományosan is igazolt?


"gy rövid részlet Kisfaludy György: A lélek zengése c. könyvből.

„A berlini Műegyetem kutatói a fejükbe vették, hogy a végére járnak egy régóta dúló vitának: van-e olyan konkrét dolog, hogy lélek, vagy nincs? Ha van, akkor van-e a léleknek mérhető tömege?

Szellemes módszert eszeltek ki ennek eldöntésére, és 2000(!) haldoklót ágyastól egy nagyon érzékeny mérlegre tettek annak megállapítására, hogy változik-e a beteg súlya a halál pillanatában?

Dr. Becker Martens által vezetett kutatócsoport úgy találta, hogy nemtől, kortól és testsúlytól függetlenül, egyöntetűen 0,072 grammal lettek könnyebbek az emberek a haláluk után néhány pillanattal.

Ezek után nem lesz túlzottan meglepő, hogy a lélek mikroszkóp alatt is megfigyelhető. Az emberi lélek kb.: 1 mikron nagyságú színes, porszemnyi dolog.

Legalább 12 színben létezik, de ez a spektrum a látható fény intervallumán bizonyosan túlnyúlik. Vagyis vannak ultraibolya és infravörös színű lelkek is. Azért, hogy a lélek tömege érthető formába kerüljön, mondok egy példát. Tehát, ha arányosan egy emberre vetítjük a lélek tömegét, akkor, egy 70 kg-os embert alapul véve ez azt jelenti, hogy az emberünk 96 millió tonna súlyú lenne!!! (Remélem jól számoltam)

Ez a tömeg arány megfelel a világűrben lévő fekete lyuk tömegének arányával!!!

Ha a sűrűségét vizsgáljuk, úgy szintén egy hihetetlen sűrűségi értékről beszélünk, amihez képest az anyagi világban található kemény és szilárd anyagok csak vákuumhoz hasonlíthatók.


Ezért aztán nehéz lenne a lelket ketrecbe zárni, mert még a hold tömegén is akadálytalanul „átsétál.”

forrás: [link] nyv-1-2-fejezet

Illetve:

A tudósok szerint ha meghalunk 21 grammal kevesebb lesz a test tömege...Ez a lélek tömege!!

forrás: [link]

View Full ersion : Does the soul weigh 21 grams?

Ivan Seeking

02.04.04, 01:50

21 grams.

It's the weight of five nickels, a chocolate bar, a hummingbird - and, according to the acclaimed movie of the same name, the amount of weight we lose at the precise moment we die, perhaps as the soul escapes the body.

Chalk the idea up to urban legend, because doctors say there's no modern physiological evidence of the phenomenon. But there is, it turns out, a historical basis for the claim - albeit one based on scientifically flawed experiments.

Tucked away in a 1907 journal called American Medicine is the story of Dr. Duncan MacDougall of Haverhill, Mass., who postulated that the soul had substance and, therefore, a measurable mass.[continued]

[link] ...

forrás: [link] l"


forrás : [link]



2013. júl. 17. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Hát te nagyon hülye vagy aranyapám! X)

Most komolyan elhiszed, hogy 2000 haldoklót összegyűjtenek?

"Csókolom, haldoklok, de azért szeretnék a tudomány javára annyit még utoljára megtenni, hogy mérjék már le a lelkem... szigorúan a tudományos cél szándékára!"

Ez még így leírva is idiótán hangzik!

Amúgy annyit megsúgok, hogy igen, halálunk pillanatában könnyebbek leszünk, mivel a testünkből távozik a fekália. A bélműködésünk, az, hogy vissza tudjuk tartani a székletünk megszűnik; hogy finoman fogalmazzak... kinyomjuk a lelkünket! :P

2013. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez a fajta magyarázat,hogy elernyednek az izmaid és kiürülnek a belek,nagyjából csak akkor működik,ha úgy mérik a testet,hogy ami kijött az teszem azt földre bárhova kerüljön,de mivel valószínűleg egy tálcán fekszik az illető,így olyan mindegy,hogy a bélsár benne vagy mellette van.


(u.i.: büszke vagyok,hogy egyszersem írtam le,hogy sz ar :D)

2013. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A tudomány nem hit kérdése, hanem puszta tények !


Hinni abban lehet, hogy milyen idő lesz holnap eső vagy volt-e ősrobanás, de amit kimértek pontos mérleggel. Tudományos eszközökkel, attól lesz tény, tudomány. Csak sajnálni tudlak titeket!

2013. júl. 17. 20:44
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Remélem nincs érettségid, ez részben magyarázatot adna a szövegértelmezési képességeid teljes hiányára.

1. Az első részletben 0,072 gramm a lélek tömege, a másikban meg 21 gramm. Ez azért már mérési hibahatáron túl van.

2. Ha a kísérlet valós, akkor az azt is jelenti, hogy meg is ismételhető, vegyél egy "nagyon érzékeny mérleg"-et, aztán mérd le rajta a haldoklókat.

3. Nem értem, hogyan jött ki ez a 96 millió tonna, hogy az egyáltalán minek a tömege, ebben komolyan felvilágosíthatnál.

4. Milyen mikroszkóp alatt figyelhetőek meg a lelkek? A fénymikroszkópok elméleti felbontási határa 200 nm. De ezen színeket nem nagyon fogsz látni, csak spektroszkóppal, viszont az nem tudom hogyan érzékeli egy ekkora anyag színét.

5. a halál pillanatában beálló tömegcsökkenés lehet a légzőizmok elernyedése miatti légnyomáskiegyenlítődés, mivel ilyenkor több levegő távozik, mint egy normális kilégzésnél.

2013. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező!


Amíg gőzöd nincs mi a különbség a súly és a tömeg között. Ráadásul helytelenül is írod, addig tudományt a szádra ne vedd!


Ajánlom az általános iskolás fizikai tankönyvet. Hasznos lesz, hisz már csak pár hét a magyar és fizika pótvizsgádig.

2013. júl. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem kezdem el felsorolni a végletekig együgyű hibákat abban, amit leírtál (sokáig tartana), csak egy jótanáccsal látlak el: attól még, hogy valaki odaírja egy szövegbe, hogy "tudományos", még nem lesz tudományos cikk, és nem lesz igaz, amit ír. Kicsit pihentesd még az ilyen bonyolult témákat.
2013. júl. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legenda 1907-ből ered amikor dr. Duncan MacDougall hat végét járó beteget verbuvált össze, hogy lemérje a súlyukat haláluk után . A rendelőjében a betegek speciális ágyakon feküdtek, aminek egy keretén egy precíz hídmérleg volt . Azt fontos még hozzátenni, hogy direkt olyan haldoklókat keresett akik már erősen kimerültek voltak így a haláluk pillanatában keveset vagy egyáltalán nem fészkelődnek . A kísérlet után kezdte azt bizonygatni, hogy 21 gramm súlyveszteséget mért minden testnél . És itt is kezdődnek a problémák :

1# Egy hat főből álló csoport nem elég nagy mintavételi arány

2# Valóban az orvos kicsit meghamisította a kutatási naplót . A hat főből mindössze 1 veszített visszavonhatatlanul a súlyából, két eredményt kizárt a technikai nehézségek miatt, egy másik páciens pedig csak percekig vesztette el a 21 grammot utána visszanyerte a súlyt . Két másik betegnél pedig a halál után azonnal súlyvesztést jegyeztek fel, de percekkel később még több súlyt vesztettek .

3# A másik probléma az, hogy még ma is nagyon nehéz megállapítani a halál pontos pillanatát és hogy melyik halált értjük rajta : sejthalált, agyhalált, szívhalált, fizikai halált stb .

Összefoglalva nem hiszem, hogy ez a 21 gramm pontos eredmény, én inkább úgy hiszem hogy a lélek súlytalan .


OM

2013. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 homo ludensz ***** válasza:
100%
Ki kell hogy ábrándítsalak a léleknek nincs súlya és ezt nem csak azért írom ide mert cáfolni szeretnélek téged vagy az általam tisztelt Faludy Györgyöt akinek olvastam sok könyvét és hallgattam néhány előadását.Röviden: a súly,tömeg,az idő és még sorolhatnám mind a mi általunk ismert 3 dimenziós világról alkotott képünk szükségszerűsége ahhoz hogy az öt érzékszervünkkel bizonyságot szerezzünk annak és a magunk létéről. A lélek nem tartozik ebbe.
2013. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: [link]


A cikkhez hozzátennék még néhány dolgot, a legtöbb külön a te kérdésedhez:


1. A ""Becker Martens" soul berlin" kifejezésre rákereseve az interneten egész pontosan 13 találat van, ami egy komoly kutatás esetében túl kevés. Ráadásul a Berlini Műegyetem honlapja nem is szerepel a találatok között. Csak egy 1901-es, amerikai kísérletet találtam. ( [link] )


2. 1901-ben 21 grammot mértek erre minden a kísérletben résztvevő személynél, most 0,072 grammot? Ez hatalmas különbség, ez nem fakadhat a mérési hibákból, ha a kísérleteket jól végezték.


3. Ha a 0,072 grammot vesszük alapul, és egy felnőtt ember testtömegét átlagosan 70 kg-nak vesszük, akkor 0,000102%-os tömegcsökkenést tapasztalunk. ((0,072 g/70000 g)*100) Ahhoz, hogy kizárjuk, hogy nem valamilyen biológiai folyamat eredménye ez a csökkenés, minden a testből távozó anyagot fel kell fogni, és meg kell mérni a tömegét, majd ezzel korrigálni a mérést.

Még jobb, ha egy légmentesen záródó kamrában mérjük meg a testet, hiszen a "lélekmolekula" úgyis távozhat a falon át is, mint azt az állítólagos kísérlet elvégzői állítják. Ebben az esetben semmi sem távozhat a kamrából, és megmérhetjük a holttest tömegét a "lélekmolekula" nélkül. Sehol sem találtam annak a nyomára, hogy ilyen méréseket végeztek volna, bár mint az 1. pontban írtam, az 1901-es kísérleten kívűl nem találtam komoly nyomát más kísérletnek. Ráadásul az 1901-es ereményeket nem sikerült megerősíteni.


4. A kérdésedben nem írtad, hogy a fekete lyuk tömegét mihez viszonyítod, így nincs értelme arányokról beszélni.


5. Ha jól értem, te a "lélek" tömegét vetted 70 kg-nak, és kiszámoltad, hogy ilyen esetben mekkora lenne az emberi test tömege. Nekem egy ilyen számításra 68056 t jött ki. (70 kg=70000 g, ez egy ember tömege, a lélek 0,072 g

70000/0,72 - ennyiszer több egy 70 kg tömegű ember teste a "lelkénél"

70000/0,72*70/1000 - ennyi tonna lenne egy ember tömege, ha a "lelke" 70kg-os lenne, és megmaradna a "lélek"-test arány)


6. A "lélek" sűrűsége:

1 mikrométer (régebben mikron) = 10^-4 cm

1 köbmikrométer = 10^-12 cm^3

Mostmár egy egyszerű számítással megnézhetjük: 0,072g/10^-12 cm^3=0,072g/0,000 000 000 001 cm^3

Mivel a nevezőben egy irgalmatlanul kicsi szám van, a számlálóban pedig nagyságrendekkel magasabb, az eredmény nagyon magas lesz, 72000000000g/cm^3, 7,2*10^10g/cm^3=7,2*10^13kg/m^3

Talán egy neutroncsillag sűrűségét már lehet ehhez hasonlítani.


Az utolsó pontban nem vagyok teljesen biztos, hogy nem írtam el valahol néhány nullát, de alapvetően látszik, hogy van néhány hiba az elképzelésedben, és ha van is lélek, annak a tömegét még nem sikerült kimutatni.


Decipiatur

2013. júl. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
48%
A lélek szimplán energiából van az energia ugyebár fény a fény pedig ugyebár változik, majd ha a fénynek lesz súlya akkor a lelkednek is :D
2013. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!