Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A szellem a lélek létezését...

A szellem a lélek létezését bebizonyította a kvantumfizika?

Figyelt kérdés

Most beszélt az EZO TV-n Kovács Magyar András táltos arról, hogy a közeljövőben ad ki egy könyvet, melyben a világon előszőr bebizonyítja a szellemek és a lélek létezését kvantumfizikailag.


Azt mondta, hogy csak kőrbe kell nézni a kvantumfizikában és rátalálunk. Belinkelnétek ? Elmagyaráznátok ?


Azt mondta, hogy bebizonyították hogy nincsen anyag, ez nem létezik csak energia van szellem és lélek.


2012. aug. 14. 12:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem, eddig még senki sem bizonyította a szellemek létezését.
2012. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Ez mekkora baromság! Sose higgy az ezo tv-nek!
2012. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Antimod ***** válasza:
43%
Még nem, de haladunk ebbe az irányba.
2012. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 x) ***** válasza:
18%
Erről most Zoltán kvantumfizikus (egykori GYK felhasználó) jutott eszembe, nem tudom emlékszünk-e még rá. :D Ő is mindig ilyenekről beszélt (meg még jópár kitalált hülyeségről). De amúgy nem hiszem hogy a szellemek létezését a kvantumfizikában kéne keresni.
2012. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Biztos vagyok a lélek létezésében és abban, hogy amikor a fizikai testünk elpusztul a lelkünk megmarad, de hogy bizonyítható e kvantumfizikával, azt nem tudom. Én nagy érdeklődéssel várom a könyvet, lehet, hogy ő tényleg bebizonyítja a szellemek létezését.
2012. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
A kvantumfizikának a világon semmi köze nincs a lélek létezésének a bizonyításához, ugyanis az atomnál kisebb részecskék működésével foglalkozik.
2012. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Antimod ***** válasza:
46%

"A kvantumfizikának a világon semmi köze nincs a lélek létezésének a bizonyításához"


Olyan értelemben lehet, hogy ezek a részecskék egymással úgy cserélnek információt, hogy nem számít a köztük lévő távolság.

Azaz valamelyest új dimenzióba helyezik az eddigi elméleteket az anyagról.


A lélekhez annyi köze lehet (egyszer majd), hogy igazolja, a fizikai anyagon kívül létezik egy másik esszenciája is a valóságnak. De ez talán csak évtizedek, évszázadok múlva valósul meg.

2012. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. EZO TV, táltos stb.

2. kvantumfizika, igazság


Válassz egyet a kettő közül.


Egyébként szerintem körülbelül erről lehetett szó:

[link]

Olvasd el és értsd meg (elsőre nem fog menni), ez jól összefoglalja. Ezek a "nincs anyag, energia van meg szellem meg lélek" szövegek tipikus torzított, félrevezető szövegek, ne dőlj be nekik, főleg, ha fogalmad sincs, hogy mi az anyag, vagy mi az energia. A szellem és a lélek szubjektív fogalmak, azokkal nem foglalkozom.

2012. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Arról én is olvastam, hogy nincsen anyag, mert minden energia, ugye a superhúr elmélet szerint és hogy a tudat teremti meg az anyagot a kvantumfizika szerint, de lélek és szellem nem tudom hogyan jön ide.
2012. aug. 15. 17:10
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Előzőhöz:

"Arról én is olvastam, hogy nincsen anyag, mert minden energia, ugye a szuperhúr elmélet szerint és hogy a tudat teremti meg az anyagot a kvantumfizika szerint, de lélek és szellem nem tudom hogyan jön ide."

Ezek a kifejezések a végletekig le vannak egyszerűsítve, ráadásul félrevezetőek. Általában az ilyen világrengetőnek tűnő hírek hátterében az áll, hogy aki leírta, az nem érti, viszont magától értetődően szenzációhajhász.

Einstein is kifejezte már a tömeg(anyag) és energia egyenlőségét, megállapította, hogy két azonos mennyiségről van szó, csupán eltérő mértékegységgel. Híres képlete, az E=mc^2 erről szól.

A szuperhúrelmélet alapvető célja az, hogy magyarázatot adjon minden részecskére és alapvető kölcsönhatásra, és egyesítse a nagyon pici méreteknél érvényesülő kvantumfizikát a nagyobb léptékben működő relativitáselmélettel. Az összes részecskét parányi, szuperszimmetrikus, rezgő húrokkal modellezik. Mélységeiben én sem értem.

Az, hogy az agyunkkal teremtünk anyagot, megint csak félreértelmezés és érvénytelen következtetés. A kétrés-kísérlet különböző ötletes változatai arra engednek következteti, hogy a tudatos megfigyeléseink döntik el, hogy a számtalan lehetőség közül melyik érvényesüljön. Pontosabban fogalmazva a valóság a tudatos megfigyelés pillanatáig a lehetőségek szuperpozíciója.

Tényleg olvasd el a cikket, amit linkeltem, érdemes.

2012. aug. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!