Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Régi fényképek kerültek...

Régi fényképek kerültek hozzám, igazi viktoriánus korabeli képek a XIX. Sz. Második feléből, szerintetek jó ötlet megtartani őket?

Figyelt kérdés

Az értékük mellett inkább azért kérdem, mert végülis, nem tudom, kiket ábrázolnak a képek. Van közte fiatal, nem épp vidám házaspár gyerekekkel, van esküvői kép és egy szalonfotó, ezek a párok vidámak, és van még egy pár, ez a fotó a legrégebbi, saccperkábé 1880 nagyon szép ruhákban vannak, de nem olyan kellemes a kisugárzása a képnek, nem tudom eldönteni, vajon nem lesz rossz hatással, ha idegen emberek fényképeit őrizgetem, amitől mások ki tudja miért szabadultak?

Mit csináljak? Vagy beképzelem ezt az egészet, mert sok horrorfilmet láttam?

Létezik valami levédés, hogy ne jöjjön ártó kisugárzás a képekből? Biztos bizarrul hangzik, de komolyan elgondolkodtam, hogy talán mégis érdemesebb volna továbbadni. Témában jártasok, várom a véleményekt.


2013. okt. 3. 05:07
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Nem jön a képekből semmilyen kisugárzás. Se jó, se rossz.

A képzőművészeti alkotások között is sok olyan kép van, ami nem kelt kellemes benyomást.

De ha nem akarod megtartani őket, add oda egy múzeumnak.

2013. okt. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Eladhatod a bolhapiacon, apróhirdetésben.

Csak Te döntheted el, hogy meg akarod-e tartani, vagy mégsem....:)

Jó érzés vagy nem?

2013. okt. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

A rossz érzés nem a képből jön, hanem benned éled a kép látványának hatására. Az agy így működik, külső ingerek hatására reagál. A kép csak egy kép, de számodra egy olyan külső inger, amitől lábrázást kapsz.


Ha meg akarsz szabadulni tőle, vidd el egy múzeumba, levéltárba, vagy akár egy nagyobb központi könyvtárba.

2013. okt. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

tégy úgy hogy jól érezd magad!

Ha attól érzed jól magad hogy megválsz tőlük akkor tégy úgy. De légy okos és használd ki az öledbe hullott lehetőséget!

2013. okt. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akik szerint semmiből semmi kisugárzás nem jön, na igen, kívánom, hogy az ellenkezőjét megtapasztaljátok.
2013. okt. 3. 16:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Nehogy eladd őket, ezek családi örökségek és a történelem egy korszakát mutatják be . Felbecsülhetetlen értékűek, én a helyedben vigyáznék rájuk !
2013. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A képekből nem jön ki kisugárzás. No, de ha meg akarsz szabadulni tőlük:

1. Tuti nem hamisítványok?

2. Kezdj el nézegetni aukciós oldalakat, milyen áron vannak a hasonlók? Kérdezz meg róla valakit, de ne bolhapiacost, mert átverhet.

3. Rohadt drágán el tudod adni akár aukción, akár zsibin akár vaterán. Én múltkor ledöbbentem, hogy egy darab mo-i II.vh alatt képeslapot 200 Ft-ért adtak bolhapiacon. Kb 100 került neki annyiba. Nem is vettem sokat, csak egyet, ami ellenállhatatlan volt...

4. Óriási haszonnal lehet eladni, ha nem hamisítvány, nem kell tudnod, kiket ábrázol. Angol képek akkor? Mindenesetre fontos kideríteni, hogy nem-e tucatáru kategória, de mint írtam, még ezen is busás haszon van főleg régiségvásárokon.

5. Amint valaki írta, akár múzeumnak is adhatod.

2013. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Bocs, előző vagyok. Nem azt akartam mondani, hogy nem kelthet benned benyomást, hanem hogy nincs ilyen "meghatározza a sorsom, ha nálam marad" meg "el leszek átkozva, ha megtartom" stb. Persze kelthet benned rossz érzést, csak ne mágiát társíts hozzá.
2013. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze kelthet benned rossz érzést, csak ne mágiát társíts hozzá.

Ne bizony, mert mindjárt jönnek a szellemhívők, és kiokítanak, hogy a képek által ábrázolt, rég elhalt személyek szellemei milyen károkat okozhatnak neked.

2013. okt. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok lehet rajta a "szennyeződés", add tovább vagy pl **val tisztítható.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2013. okt. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!