Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek léteznek boszorkán...

Szerintetek léteznek boszorkányok? és a nap, csillag és a hold miköze ehez? a bunkók inkább ne válaszoljanak és nem kell lenézni engem mert ilyet kérdeztem

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

A hiedelemnek megfelelő boszorkányok nem léteznek. Mármint azok akik egy-egy igézettel dolgokat változtatnak meg. A boszorkányság ma épp olyan vallás, mint a kereszténység. Ők nem szimplán egy Istenben hisznek, hanem szerintük Istennek van női és férfi arca. Szerintük a pokol nem létezik, a poklot maximum mi teremthetjük meg magunknak itt a Földön! Az USA-ban ez már egy ténylegesen bejegyzett vallás, hogy Magyarországon is bejegyzett-e ezt nem tudom neked megmondani. A csillagokban és a Holdban mindig is láttak misztikus dolgokat. Nem is csoda, hiszen nem ismerjük úgy mint a Földön lévő dolgokat. Vegyük csak a Holdat---> árapály

Persze a wiccák csinálnak pl bájitalokat és vannak igézetek de, hogy ezek mennyiben hatásosak azt vitatnám inkább arra ösztökél, hogy pozitív gondolkodással sok mindent el lehet érni. Az elmének nagy hatalma van ha hiszel a kis bájitalodban akkor hatni fog, de nem azért mert varázslatos erővel bír, hanem csak is miattad. Így elsőre ennyit tudnék mondani kora reggel:)


21/Selena

2009. nov. 25. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Boszorkányok biztosan nem léteznek.Bár régen brutális kegyetlenséggel öletek meg nőket, akiről mégis ezt feltételezték... pedig csak betegek voltak (epilepszia stb.)
2010. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
én egyszer idéztem szellemet és ne akarjátok tudni mi történ (és nehogy idézzetek mert megbánjátok)de szerintem boszorkányok nncsennek ezt sak a mesékbe találták ki
2010. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
légyszíves mondd el mi történt
2010. máj. 31. 17:33
 5/10 anonim válasza:
rá egy hétre a nagyapám utána való héten pedig az unokatestvérem halt meg és azóta is furcsákat állmodom::::szal ne
2010. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hat ez durva
2010. jún. 11. 19:19
 7/10 anonim válasza:
56%

Boszorkányok?

A boszorkányoknak azokat a nőket (később férfiakat is) tartották, akik értettek a gyógyításhoz, és az okkult tudományokhoz. Nos ezt a Katoliuks Egyház nagyon elítélte, s így az 1600-as évek végére megteltek a börtönök kivégzésre váró szerencsétlen asszonyokkal. Gondolom hallottátok a salem-i boszorkányperek történeteit. Elég volt, ha a falu azt mondta egy nőre, hogy boszorkány, akkor már vitték kínvallatni a keresztények. A boszorkány fogalma pedig nem összekeverendő a halottálótókkal és a javasasszonyokkal. Az utóbbiak egyes keresztény faluk olyan tagjai voltak, mint a falu papja. Tehát boszorkányok nincsenek, és sosem voltak. (A boszorkány fogalmat köszönhetjük az Egyházunknak, akik rengeteg ártatlan asszonyt és fiatal lányokat ölt meg a semmiért)

2010. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

bocsi, halottlátó

elírtam:D

2010. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
39%
Gyagya vagy? Hogy léteznétek?Isten nem teremtett boszorkányt.
2010. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, léteznek. A napnak, holdnak nincs sok köze a mágiához, némely esetben jól jön, de kevés ilyen van.
2011. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!