Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek a pentagramm...

Szerintetek a pentagramm hozhat balszerencsét?

Figyelt kérdés
Ha bárhol van ilyen jel az, hozhat balszerencsét? Akár szobafalon felfestve, a nyakunkban hordva, stb.? Azért kérdezem, mert elvileg az a jó mágiának a jele, de nem vagyok benne biztos, hogy nem hozhat balszerencsét, vagy nem vonz-e be valami rosszat.

2014. jan. 26. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem hozhat balszerencsét.

Nézz utána jobban a pentagram jelentésének.

2014. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MrPifta ***** válasza:
akkor hoz balszerencsét, ha azt hiszed
2014. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Frigg ***** válasza:
Aminek a csúcsa felfelé mutat, az egy Wicca jelkép (is). Semmiféle negatív hatása nincs, főleg ha nem beszéled be magadnak :)
2014. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem. Nincs olyan, hogy rossz, vagy "gonosz" pentagramm, csak idióták állítják, hogy a lefelé mutató rossz. Már a sumérok is használták.


Olyan sincs, hogy "jó" mágia. Akik mindenféle baromságot találnak ki a "feketemágiáról" azok elgondolkozhatnak, hogy vajon miért van jelen az összes kultúrában/folklórban. (Csak ott nincs jelen, ahonnan kiírtották az agresszív, sémi eredetű vallások)

2014. jan. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Frigg ***** válasza:
Én sem mondtam, hogy az rossz, csak sokan negatív dolgokat társítanak hozzá.
2014. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Laylah ***** válasza:

Alapvetően, a pentagram 5 csúcsa az öt elemet jelképezi: föld, tűz, levegő, víz, éter (vagy szellem), a kör pedig lezárja, védelembe veszi ezeket (tehát védi). A felfelé mutató csillag a spirituális embert (pentagram), a lefelé mutató az egót, anyagias embert (pentagramma) jelképezi. Mégis miért hozna szerencsétlenséget bármelyik is? Nálam pl. vizsgákon, zh-kon mindig van egy pentagram, biztonságérzetet ad.

Aki meg keresztény módra elkezd sopánkodni, hogy úú, démonok, rossz erők, pokolra jutsz, azoknak üzenném, hogy lapozzanak fel egy szimbólumokról szóló könyvet.

2014. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy az pentagram, egy m-mel. Csakúgy, mint a diagram. Írjátok szépen, helyesen.


És nem hoz balszerencsét, de ha te azh hiszed, hogy hoz, akkor a véletlen balszerencséket is a pentagramnak fogod tulajdonítani, és úgy fog tűnni, hogy valóban az okozza. Pedig nem.

2014. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A pentagramm a legfőbb sátánista szimbólum, lefelé fordítva szokták használni. Nem csak hozhat hanem egészen biztosan átkot fog hozni.
2014. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia! "Ha valaki halottidézőhöz és jövendőmondóhoz fordul, és követi őket a paráznaságban, ellene fordulok az ilyen embernek, és kiírtom népe közül." (3Mózes 20:6)

"Mikor te bemégy arra a földre, amelyet az Úr, a te Istened ád néked, ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint. Ne találtassék te közötted, aki a fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozódó, se titokfejtő, se halottidéző. Mert mind útálja az Úr, aki ezeket míveli, és az ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előtted." (5 Mózes 9:13) Minden okkult tevékenységet démonok táplálnak. Ezek a lények valóságosak, hanem gonosz lelkek, démonok, de nem kell tőlük félned, mert Jézus Krisztus nevének hatalma van felettük. Hívd segítségül őt, ha bármikor ilyet érzel és el fog múlni. Akár kimondott szóval parancsolj rá az ilyen lelkekre, hogy távozzanak Jézus Krisztus nevében. Jézus minden bűnöd magára vette és úgy halt meg érted a kereszten, minden bűnöd büntetését elszenvedve. Azt akarja, hogy életed legyen, örök életed és bővölködjél. Azt mondja az Igében: "Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk." Ha megtartjuk az ő beszédeit (amiket a Bibliában találunk), akkor az ő Szent Lelkét ígéri nekünk, hogy az lakozzon bennünk és így mi is Jézusban legyünk. Ennél nagyobb biztonság nincsen. Ha meg akarod ismerni őt, közel akarsz kerülni hozzá akkor kezdj el imádkozni, beszélni hozzá egy elkülönített időben és ő hallgatni fogja mit mondasz neki. Kérd, hogy tanítson meg imádkozni. Az igazi ima nem unalmas, hanem olyan érzés mintha igazán élnél. Azt ígéri az igében, hogy ha teljes szívünkből keressük, akkor megtaláljuk Őt. Isten új teremtéssé akar tenni bennünket, azt akarja, hogy lelkileg újjászülessünk, megismerjük Őt, az Ő akaratában járjunk és hogy magával vihessen a mennybe amikor majd visszajön megítélni a világot.

Itt egy vid ha tudsz angolul:

http://www.youtube.com/watch?v=E5xEmHwXr5AU

(a többi videjoa is nagyon jó a srácnak, nekem megváltoztatta az életemet.)

Ez pedig mindent elmond, az előadó eljutott az okkult világ legfelső szintjeire. :

http://www.youtube.com/watch?v=EJcNJtwGxKk

Varázslásról inkább előző epizódokban beszél, de talán ez a legjobb rész.

Isten áldjon!

2014. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A Fekete ***** válasza:
Ki feszülettel maszturbál vala, utálatos lészen, viszont pokoli kéj vala az. A két csúcsán álló p. elhárít/véd, az egy csúcsán álló bevonz vagy állandósít. Dárda és pohár.
2014. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!