Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért magasztalják annyira a...

Miért magasztalják annyira a szívet (a szív-csakrát)?

Figyelt kérdés

Ismereteim és tapasztalataim szerint a szív nem egyéb, mint egy izomcsomó (=a „keménység helye“), mégis mindenféle érzelmet belemagyaráznak a mai népszerű és eltömegesedett ezotériákban.

Biztos vagyok benne, hogy még soha egyetlen érzelem sem származott =az embernél) a szív tájékáról.

A régi bibliai nyelvezetben egyébként nem egyéb a „szív“, mint az értelem helye =ahol a gondolkodás székel. (ez is csak egy allegorikus nyelvezet, semmi több)

Soha olyan testérzetem nem volt még, hogy a szív körül / szívtájékon stb. bármilyen fizikaitól elvonatkoztatható érzet, érzés keletkezne.

Nem értem ezt a szív-mániát! :-)



2014. febr. 26. 14:23
 1/10 nagylzs ***** válasza:

> Miért magasztalják annyira a szívet (a szív-csakrát)?


Kik?


A leírásod többi részében egyáltalán nincs kérdés.

2014. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Babonákon és hagyományokon alapuló szenzacionalizmus. Mivel ugye a szívet folyamatosan azonosítjuk az érzelmekkel (fáj a szívem, repes a szívem stb.).
2014. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
"A modern kutatások során a tudósok felfedezték, hogy szívünk valóban jóval több, mint egy izompumpa. Létezik benne ugyanis egy 40 ezer neuronból álló „miniagy”, amely saját intelligenciával rendelkezik. Egyes tudósok szerint az intuitív megérzések és gondolatok mögött rejlő intelligens erő a szívben rejtőzik, és nem biológiai agyunkban."
2014. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Passiflora ***** válasza:

Ha érdekelnek azok a kutatások, amivel kapcsolatban a 3. hozzászóló idézett, akkor itt tudsz róluk részletesebben olvasni:


[link]


Egy érdekes (feliratozott) videó a szív és az agy - korábban nem feltételezett - kapcsolatáról:


http://www.youtube.com/watch?v=pJlhR4cczw0&feature=share


Vagy ha tudsz angolul, ennél részletesebben a HearthMath Institute, a kutatásokat végző intézet honlapján:


[link]

2014. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utánanézek, köszönöm.
2014. febr. 26. 18:52
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Valójában tényleg nem esik egybe a lélek helye a szívvel csak közel van hozzá. Ami meg a csakrákat illeti mindegyik fontos!


Aki eléri azt a szintet annak nagyon is van mit érezni a szívcsakra környékén. Emelkedj és kezd el érezni. Majd meglátod!


https://www.youtube.com/watch?v=d-hz_zKZdnE

2014. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ez az egész „kutatás“ nem más, mint félrebeszélés.

Amit a szívnek tulajdonítanak, az valójában az érző agyfélteke.


Egyre inkább az kezd lenni a meggyőződésem, hogy valójában a két agyféltekénket, az érző- és az intellektuális-agyféltekét kell összekötnünk és egyesítenünk.

(nem pedig ezt a „csakrás hókuszpókuszt“ csinálni)


Az általatok belinkelt anyagok valójában a Jan van Rijckenborgh féle „rózsakeresztes ezotéria“ bizonyos dolgait mondják el technicizálva és modernizálva...

...itt megint régi dolgokat szedtek elő, leporolva és felújítva.


Meggyőződésem szerint egyedül és kizárólag az értelem, megértés a kulcs mindenhez.

Az egyik „agyfélteke“ értelemhez, megismeréshez jut, és a másik „agyfélteke“ megtámogatja (ezt a megértést) egy intenzív érzelmi- stb. jellegű töltéssel.


Szerintem a teremtés, (mikrokozmikus teremtés) így történik.


...

Biztos vagyok benne, hogy egy társadalmat úgy lehet (lépésről lépésre) egyre inkább szolgasorba dönteni,

hogy (lépésről lépésre) olyan módon kell csökkenteni a tudásukat és a létüket,

hogy az épp aktuális móddal mindig egyetértsenek.

(és így ebből kifolyólag egy egyre primitívebb valóságot fognak saját maguknak és másoknak teremteni)


...


Hajlok arra, hogy ezek a „kutatások és kutatási eredmények“ valójában csak megismerés- és megértés-, tudás-ellenes ezoterikus maszlagok.

2014. febr. 27. 00:12
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyértelműen azért nem tudom kijelenteni, hogy nem tartalmaz (akár komoly) igazságokat is az,

amit belinkeltetek.

2014. febr. 27. 12:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kész van a válaszod akkor miért kérdezed?
2014. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ha a nagy többség színvak lenne, egy színvak is nehezen hinné el, hogy vannak színek...
2014. febr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!