Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Olvastam egy honlapon a...

Olvastam egy honlapon a wiccákról: "Egyesek elismernek egy egységes, legfelsőbb istenséget. " Na várjunk csak: nem az a lényege, hogy tagadja ezek létezését, és a megszemélyesített természeti erőivel dolgoznak?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogadjunk hogy az Isten szóról te is egy szakállas öregemberre asszociálsz. :)

Isten lehet a "minden létező", lehet a természet lelke, az az életerő ami ott lüktet minden élőlényben, emberben, állatban, növényben.

2014. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megnézem a wikipedia szóciékkét, s úgy vélem annak tartalma semmiféle rokonságot nem mutat a kérdésedben megfogalmazottal.


[link]

2014. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el a bluewitche-et, mert a wikipédiás cikket én is ismerem.
2014. márc. 3. 21:10
 4/11 anonim ***** válasza:

"Isten lehet a "minden létező", lehet a természet lelke, az az életerő ami ott lüktet minden élőlényben, emberben, állatban, növényben."


Ez nem így van, az "isten" mint fogalom egy valami felett álló konkrét hatalmat jelöl . Például ha van egy hangyafarmod, akiket te etetsz és te gondozol, akkor te az ő szemükben isten vagy, mert te döntesz róla, hogy éheznek-e bőségben élnek, ki élhet ki nem stb . De például egy fejlett földönkívüli civilizáció pedig a mi szemünkben tűnik isteninek . Amúgy amiről te beszélsz azok a különféle energiák .

2014. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csak úgy megsúgom, de a wikipédia nem számít forrásértékű jegyzéknek. Emberek írják, akik általában semmilyen témához köthető tanulmánnyal nem rendelkeznek. Bárki írhat hozzá.


Ha úgy vesszük mindennek van isteni lénye, és ez nem a szakállas manus a kereszt fölött lebegve, hanem ha úgy tetszik, akkor mindent mozgató energia. :)

2014. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5# Csak ezzel az a baj, hogy az energia nem lehet isten, maximum isteni eredetű ha egy felsőbbrendű lénytől származik .
2014. márc. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olyanok írták a wikit, akiknek fogalmuk sincsen a wiccáról. Normális wicca oda sem megy elmondani, hogy hé emberek amit több millióan olvasnak világszerte legnépszerűbb encyklopédia az nem így van, mert félnek hogy elégetik őket :S
2014. márc. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

xDDDDDD utolsó ugye ezt te se gondolod komolyan ?!?

nemtudok semit a wiccákról de 3 pontba leírom az össze gyűjtőt információt ami színvonalat jelképezi :DD

-amit ti istenek mondtok én szimplán fizikának bárhogy is nevezitek el isten,wicca,kukorica,kecsap a végén úgyan oda juttok mint a fizika ha normálisan csináljátok

-szóval aki eltart minket felettünk van az az istenünk?:) jelen helyzetbe akkor állambácsi,bankok,főnökök,szülők,tanárok stb... ők az istenek.Neked sincs igazad te a hatalmat kevered istenel hatalmat sok féle képpen lehet szerezni de attól nem leszek felsőbbrendű élőlény,bár meglátásom szerint ez az istenes dolog csak a gyengék kapaszkodója akik félnek hogy mi lesz halál után/beléjük nevelt dolog.

- elég volt annyit olvasnom wiccák nem mondják meg kik mert elégetnék őket :DD ha nem mondják meg senkinek akkor honnan tudod h vannak? vagy persze jön a válasz mert a kívételes embereknek elmondták "akik tovább pletykálták" hogy igen is ők vannak.

Az igazság az hogy ez megint egy ezotériás hülyeség amire a nép vevő és hasznot húznak belőle.Inkább élem az életemet mint hogy ilyen hülyeségnek szenteljem a drága időmet legrosszabb esetbe tévedtem, de ha egyszer élünk akkor én le éltem egy boldog életet amég ti a hülyeség után futótatok sztm mérlegeljétek.

2014. márc. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Annácska, most az Isten szóról mint nyelvtani értelemben vett fogalomról beszélünk, vagy egy hittel kapcsolatos dologról? Mert te inkább az előbbit űzöd, utóbbi esetben nem mondhatod ki, hogy mi igaz és mi nem, mert ez hit kérdése.
2014. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
49%

drága 8# Az Istenek nem fizika! Látom, te nem tudsz máshogy megmagyarázni valamit, amit nem értesz, csak, ha egyszerűen kigúnyolod. Amit te észnek hívsz, azt én idióta abnormalitásnak (hívhatnálak másnak is, sokkal vulgárisabb, lenézőbb formában, de nem teszem)

A véleményed pedig tartsd meg magadnak! Mert ez a vallás egy vallás, a saját, személyes dolgod, hogy azt most elhiszed, vagy sem. Nyilván,a ki elhiszi, annak megvan a maga oka. Neked nem kell, minek is kéne?! (Higgy a saját egódban! Senki se szól meg érte)De akkor tartsd meg a véleményed abban a kongó ürességben, ahol született!

2014. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!