Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szkeptikusok ha valaki azt...

Szkeptikusok ha valaki azt mondja Boszorkány és tud varázsolni akkor ti arra gondoltok hogy (lent)?

Figyelt kérdés
hogy azt állítja magáról képes átváltozni, repülni, teleportálni?! Ezért hiszitek azt hogy "hülyeséget" beszélnek?

2014. júl. 9. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Engem nem érdekel mit gondol magáról, aki ilyet mond valószínûleg elmebeteg.
2014. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem, arra gondolok, hogy megpróbálja beállítani a boszorkányságot úgy, hogy tulajdonképpen nem átváltozásról, teleportációról, repülésről meg hasonlókról szól, de közben mégis azt akarja, hogy úgy tekintsenek rá, mint aki annyira misztikus és mély és különleges, mint aki varázsolni, teleportálni meg repülni tud :D


Tisztában vagyok vele, hogy a boszorkányságnak rengeteg ágazata, "fajtája" van, és hogy némelyik egészen komoly(nak tűnő), kiterjedt irodalommal rendelkezik, és hogy sokkal többről hivatott szólni, mint a seprűn repkedés.


De a tény attól még tény marad: a boszorkányság is olyan, mint a többi ezortikus téma: ha kivonod belőle az értelmetlen misztifikálást, a mellébeszélést, a fogalomzavart, a félremagyarázásokat, az érvelési hibákat és a rég elavulttá vált hiedelmeket, akkor semmi értékelhető sem marad belőle, maximum néhány, magától értetődő alapigazság, amihez viszont nincs szükség az egész boszorkányos körítésre.


Akármennyire is próbáljátok árnyalni és terelni ezt a varázslós témát, akkor is átlát rajta az, aki logikusan és egy kicsit kritikusan gondolkodik. Nem feltétlenül kell hozzá szkepticizmus, elég a józan ész is, bár ez a kettő karöltve jár.


Varázsolni továbbra sem lehet és nem is lehetett soha. Amit régen varázslásnak hittek, arra ma már kész van a magyarázat, csak ti ragaszkodtok ehhez az önmagát túlélt, az emberi gyengeség által életben tartott, nevetségessé vált rendszerhez.


De talán majd felnősz és megokosodsz, és meglátod te is :)

2014. júl. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát valami medzsiket azért várunk, még ha nem is rögtön tűzgolyót.


De azért gondoljuk hogy "hülyeséget" beszél, mert


1) Nem mondja meg mitől lenne ő medzsikes

2) Nem hajlandó ezt bemutatni

3) Ha mégis hajlandó akkor sosem sikerül neki.


És mivel eddig egyiknek sem sikerült semmit bemutatni, így nem feltételezzük hogy az ezeregyediknek majd sikerül.

2014. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit a közvetlen felettem írt tényleg úgy van.Amit az az feletti írt az pedig be is bizonyította az inteligenciáját.Szóval aki inteligens az már különleges.Aki nem az,az pedig már boszorkánynak hírdeti magát,hogy különlegesnek érezze és mutassa magát.A boszorkány kijelentésével bizonyítja mennyire buta kis csitri.Aki hivatásszerűen végzi az pedig csak pénzt szerez azoktól akik elhiszik,hogy különleges,mert a butaságot könnyű elrejteni a sok cifra ruhától és a különlegesnek látszó eszközöktől és tárgyaktól.(kristálygömb,kártya)

Mindíg ugyanazokat mondják,hiszen egy emberi sors eléggé egyforma.És minden le van írva az arcunkra.Én nekem szomorú az arcom--nagy bánat lakozik a szívedben,mert elhagyott a párod.--Soha nem volt párom.Én nem vagyok magányos én így egyedűl szeretek élni.Szóval a jóslatok hamisak egytől eggyig.Pedig egy távoli rokonom volt ez a boszorkány.Nem kellett pénzt adnom,de így is szégyen,hogy részt kellett vennem ilyenben.

Én mindíg utáltam azokat,akik azt mondják,hogy--sokszor mondják rólam,hogy boszi vagyok.

Ráadásúl olyan elégedett képpel...

Szóval,ha boszorkánynak érzed magad,rögtön utasítsd ezt el magadtól,mert akkor tényleg ostoba maradsz.

2014. júl. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne pontozzatok le csak válaszolok!!!


Úgy vélem nem "hülyeség", mert mindenki azt mond amit akar, szal sztem a biblia sem abszurdum csak vki nem hiszi el, vki más meg igen. Ez ugyanígy van más vallásokkal is: pl: a sátánizmus, brahmanizmus stb.. Nem hiszem el, de azért nem mondom h " hát te hülye vagy mert elhiszed". Mindenki azt csinál/mond (ilyen szempontból) amit akar,nem??

2014. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5: igen, mindenki azt monda, amit akar. De ha hülyeséget beszélsz, akkor néha le fognak hülyézni.

Ráadásul ha mindenki azt mond, amit akar, akkor ugyanannyira van jogom lehülyézni, mint neked hülyeséget beszélni.

Kérlek, próbálj meg kevésbé primitív érveket felhozni legközelebb. köszi.

2014. júl. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
megmondom neki: felejtsd el a harry pottert :)
2014. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor irany a sargahaz.
2014. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Fleurr ***** válasza:

Régen bárkit kikiáltjattak boszorkánynak. Elég volt egy kicsit okosabbnak lennie az átlagosnál, már ki is kiáltották boszorkánynak. Voltak akik értettek a gyogynövényekhez,és öket is kikiáltották boszorkánynak.

Teleportálni én is tudok. Egy percre fordulj el és már az utca másik oldalán láthatsz. *MAGIC*

Mindent amit az ember nem ért, varázslattal magyaráz.

Érted az áram vagy az internet működését? Nem? Hát mert varázslat!

Átváltozni én is tudok, kell hozzá másik ruha, szines kontaklencse, paróka,stb. Jaaaah, hogy repülni is tud a boszi? Hát azt én is tudok. Csomó kütyüt kapni ma már, vagy repülögéppel mi is tudunk.

Varázslatrol beszélve ott van pl Dinamo, a híres illuzionista. Minden amit csinál varázslatnak tünik, de nem az. Csak egy jo illuzionista.

2016. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!