Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A spirituális mind egyek...

A spirituális mind egyek vagyunk, amelyet a modern fizika is alátámasztani látszik, már az "ŐsiSámánok" is megértették?

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése : - (Mindenképpen olvasd végig, érdemes ! Mert ezeket a példákat itt olvashatod előszőr)


Gondoltál már arra, hogy mind egyek vagyunk? Gyakorlatilag minden összefügg mindennel és a karma, az ok okozat tőrvénye is ebből az elvből következik ; ha valakinek ártasz, akkor mivel az is te vagy, úgy ez a negatív hatás visszaszáll rád, fizikai kifejezéssel visszahat rád. Ezért nem szabad senkivel azt tenni, amit magaddal sem akarsz !!


Érdekes, hogy ezeket az ősi bölcseleteket, hogyan meglátták a világ működésében. A kvantumfizika gyökereiben is ez található, pont ugyanez. Minden mindennel összefügg, a kvantumösszefonódás által és mi az anyagi világban a teljes valóság (ami azt takarja, hogy mind EGYEK vagyunk) által valójában mind egy egészek vagyunk és ez az egész ISTEN.


rengeteg fizikus és nem pusztán a kvantumfizika területéről kijukadtak ennél azigazságnál, amely mivel a kvantumfizika szélsőséges esete a "klasszikus=Newtoni" fizikának, amely amolyan materiális jellegű, így valójában benne van itt is. A mi mindennapjaink része is ez. Valószínű az egyetlen létező igazság a vlágon, mely mindenhol a legparányibb részecskéktől a leggigantikusabb galaxishalmazokig bezárólag igaz. Részletesen erről http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__5521.. Egyébként a nóbel díjas Wígner Jenő állította, hogy a kvantumfizika pont ezt a filozófiai elvet fogalja magában !


*


Érdekes, hogy ezeknek a meglátásoknak az elemeit a magyar nyelvben(ősnyelv) is megtaláljuk.


1 - Amikor egy beszélgetés során azonosságot vélünk felfedezni bizonyos szituációk tárgyak, jelentések közt gyakran mindjuk, hogy az MINDEGY. Azaz MINDEN EGYetlen. Ez is csak a magyarban van meg. Arra utal, hogy minden valójában egy, minden dolognak egy közös csírája van amiből ered = kvantumfizikában az elsődleges csíra a kvantumösszefonódás, amelyben minden állapot egy ! ......Érdekes, nemigaz !?


2 - az ISTEN szó megtalálható ebben a filozófiai elvben is, hiszen mind egyek vagyunk, így én is te vagyok. Azaz énISTEN magad - régiesen - azaz én is te vagyok ; én ISTE. Én is és te is egyek vagyunk ISTENEK !........döbbenetes analógiák a kvantumfizikával és az ősi filozófiákkal !


3 - Gyakran hallani régiesen, amikor két ember fáradtan az egésznapos munkából találkozván koccint az asztalnál, mondták, hogy na ISTEN ISTEN. Ennek a jelentése, az hogy két isten találkozott. Mert mind egyek vagyunk és mind Itenek vagyunk, így Isten vagyok én és Isten vagy te, ebből fakad az ISTEN ISTEN koccintás.


*


"Neumann János és a Nobel díjas fizikus Wigner Jenő vetették fel elsőként azt a feltevést, amely a tudatot jelölte meg olyan hatóerőként, mely a kvantumvilágban létező lehetőségeket aktuális valósággá alakítja. Hogy milyen hihetetlenül fontosnak tartották ezt a kérdést jól szemlélteti az alábbi idézet, melyet élete vége felé vetett papírra emlékirataiban Wigner Jenő:


"Az utóbbi 20 évben érdeklődésem egyre fokozottabban arra irányult, hogy hogyan lehetne az elméleti fizikát kiterjeszteni a tudat működésének vizsgálatára."


Neumann feltevését, - miszerint a tudat választ a lehetőségekből - Wigner fejlesztette tovább, így indokolva gondolatmenetét:


"A fizikusok felismerték: lehetetlen az atomi jelenségekről kielégítő leírást adni anélkül, hogy a tudatra ne hivatkoznának". [link]


A tudatot, nem lehet nélkülözni a kvantumfzizika értelmezéséből, ezt ma is tartalmazzák az elméleti fizika egyetemi könyvek, már magyar nyelven is.


Milyen gondolatokat ébreszt benned? Milyen egyéb nyelvi példát ismersz, ezeken kívűl?



2014. aug. 8. 17:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

"rengeteg fizikus és nem pusztán a kvantumfizika területéről kijukadtak ennél azigazságnál" kijukadtak?? Ezt nem mondod komolyan...

Egyébként a kérdésre is válaszolva, azt ,hogy minden mindennel összefügg egyáltalán nem ugyanazt jelenti, hogy mind 1-ek vagyunk.


"1 - Amikor egy beszélgetés során azonosságot vélünk felfedezni bizonyos szituációk tárgyak, jelentések közt gyakran mindjuk, hogy az MINDEGY. Azaz MINDEN EGYetlen. Ez is csak a magyarban van meg. Arra utal, hogy minden valójában egy, minden dolognak egy közös csírája van amiből ered = kvantumfizikában az elsődleges csíra a kvantumösszefonódás, amelyben minden állapot egy ! ......Érdekes, nemigaz !? "

Ennél nagyobb belemagyarázást meg már rég hallottam.

2014. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez már szinte fáj.

Az összefonódott részecskékről még nem hallottam, hogy az összes össze lenne fonódva valamelyikkel, ráadásul, hogy mind minddel, hát elképesztő kitaláció, az biztos.

2014. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

Amikor nekem ilyen gondolataim támadnak, mint a kérdező leírt, el szoktam menni a körzeti orvosomhoz.

Ő pedig szó nélkül felírja a havi stimuloton + frontin adagomat!

Tedd azt te is kérdező...

2014. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Napfonat ***** válasza:
55%

A magyar nyelvben megtalálható utalásokkal még sosem foglalkoztam, őszintén szólva nem is érdekel.

AZ azonban, hogy "mindannyian egyek vagyunk", a következő gondolatokat ébreszti bennem:

Mivel az emberi tudat (az agy) az elektromágneses spektrumnak pusztán 1 billiomod részét képes felfogni (vagy még kevesebbet), ezért a valóságnak is csupán egy ily parány részét érzékeljük! Minen emberi, állati, vagy növényi lénynek tehát egy billiomod részét! Minden bolygónak, az egész univerzumnak csupán 1 billiomod részét!

Nincs kizárva, hogy teljes lényünk valóban összefonódik a mindenséggel, és így mi emberek egymással is!

Az sincs kizárva, hogy a teljes valóság szintjén a gázóriás bolygók például lakhatóak, és nyüzsögnek az élettől.

2014. aug. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Tom Benko ***** válasza:
100%

Én összefonódni legfeljebb a feleségemmel szoktam, de vele szinte bármikor, kvantum nélkül is. Viszont, mivel én szuverén individuum vagyok, veled már kettő, az asszonnyal meg már három vagyunk, tehát máris nem egy. Különben sem vennénk be, nem olyan az ízlésünk.

Bennem pedig olyan gondolatokat ébreszt, hogy kezeltesd a grafomániádat.

2014. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú szünet után ismét örvendhetünk egy kis kvantumfizikának!


Kár hogy nem hűti a szobámat... :)

2014. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%

Mi lenne ha megtapasztalással és nem fizikai levezetésekkel akarnád bizonyítani a spirituális tanításokat.


Mivel az utóbbi ugyan nagyon elegáns, de lószrt sem ér! :DDDDDD

2014. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Atyavilág, erre a hapsira már megint rátört a loghorreás roham...

Igaz viszont, hogy ennyi h.ülyeséget összehordani nem könnyű!

Már a cím/kérdés is értelmetlen...

Azt tanácsolom, gogy menj másova, komám, talán a spirituális ŐsiSámánok befogadnak az egyenlő mindenségükbe és "kvantumösszefonódnak" veled!

2014. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
*hogy
2014. aug. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy ajánlom Benedek István: Aranyketrec című könyvének sürgős elolvasását...
2014. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!