Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A tudomány is ugyanúgy becsemp...

A tudomány is ugyanúgy becsempészi a megbízhatatlan "ezotérikus" elméleteit, csak azért hogy az eddig hitt téziseit megtartsa a társodalom előtt?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Valószínű minden laikus, azt hiszi, hogy a tudományos módszertan alapjain álló elvileg tévedhetetlem tudomány tökéletesen alkot elméleteket, állításokat, holtt ez egyáltalán nem így van !


Sokszor a tudományba is belekeverednek, szándékos csúsztatások ezotérikus fogalmak, melyek alapja ugyanolyan megbazhatatlanabb vagy még megbízhatatlanabb, mint az okkultizmus, ugyanis, amíg szellemeket rengeteg ember egymástól függetlenül látott, addig pl sötét anyagot senki sem :-P


*


1970-ben Vera Rubin a Department of Terrestrial Magnetism (DTM) („földmágnesség”) osztályon dolgozott a Carnegie Institute of Washington intézetben. A DTM igazgatója, Kent Ford csillagász akkor alkotott meg egy új, nagy sebességű, széles spektrumú spektrográfot, amivel egyetlen nap alatt 8-10 mérést lehetett elvégezni (az akkoriban használt műszerek csak napi 1 mérésre voltak képesek).


1970. március 27-én Vera Rubin a DTM távcsövét az Androméda galaxisra irányította. Ellenőrizni szerette volna, hogy az Androméda milliónyi csillaga úgy mozog-e, ahogyan az elméletek leírják.


A spektrográf a csillagokban lévő kémiai elemeknek megfelelő hullámhosszakon vonalakat rajzolt egy papírra, amit Rubin mikroszkópon keresztül vizsgált. Ismert volt számára, hogy a kirajzolt vonalak annak megfelelően eltolódnak följebb vagy lejjebb a frekvenciaskálán, hogy az adott csillag felénk közeledik vagy távolodik-e, a Doppler-hatásnak megfelelően.


Rubin kíváncsi volt rá, hogy a Doppler-hatás alapján meg tudja-e határozni a csillagok sebességét távoli galaxisokban.


Azt tapasztalta, hogy az Androméda szélén lévő csillagok is épp olyan gyorsan mozogtak, ahogy a galaxis közepén lévők. Ez azonban nem felelt meg az elméletekből következő várakozásoknak.


A következő két hónapban 200 mérést rögzített papíron. Minden más galaxis esetén is hasonló eredményt kapott. Az összes sebesség „hibás” volt. A fizika ismert törvényeinek megfelelve ezek a csillagok túl gyorsan mozogtak, jó néhányuk esetén a gravitáció nem lett volna elég, hogy a pályájukon tartsa őket, ki kellett volna repülniük a világűrbe. Ez azonban nem történt meg.


Rubin számára két lehetséges ok kínálkozott:

Vagy Isaac Newton gravitációs törvényei rosszak (ezt a tudományos világ nehezen fogadta volna el)

Vagy az Univerzumban van olyan extra anyag, ami a visszahúzó erőért felelős, de a jelen csillagászati eszközökkel nem kimutatható.


Rubin a második magyarázatot választotta, és a „fölös” anyagot sötét anyag-nak nevezte el (mivel nem volt látható, sem kimutatható).


Számításai szerint a Világegyetem 90%-ban sötét anyagból áll. Elméletét 1975-ben ismertette az American Astronomical Society találkozóján.


A tudományos világnak ennek az elméletnek az elfogadásához egy évtized kellett.[


idézet innen [link]


*


Valójában az tőrtént, hogy megfigyelt galaxisok szélén lévő csillagok is épp olyan gyorsan mozogtak, ahogy a galaxis közepén lévők, ez viszont nem felel meg a jelenlegi elfogadott tudományos ősrobbanáselven működő, kozmológiai modellnek illetve a jelenlegi gravitációról alkotott ismeeteinknek, ugyanis Az összes mért sebesség „hibás” volt.


A fizika ismert törvényeinek megfelelve ezek a csillagok túl gyorsan mozogtak, jó néhányuk esetén a gravitáció nem lett volna elég, hogy a pályájukon tartsa őket, ki kellett volna repülniük a világűrbe. Ez azonban nem történt meg.


Ekkor 2 lehetséges következtetés állt rendelkezésre


1 - Vagy Isaac Newton gravitációs törvényei rosszak (ezt a tudományos világ nehezen fogadta volna el(nyílván, mivel elfogultak az akadémiai tudósok maguk javára, pont mint bárki lenne)


2 - Vagy az Univerzumban feltételezni kell olyan extra anyagot, amit senki sem tapasztalt a földön sem a mi galaxisunkban, ami elvileg itt is megtalálható lenne, ami a visszahúzó erőért felelős, de a jelen csillagászati eszközökkel nem kimutatható.


LÉNYEG : A mérés azt mutatta, hogy a jelenlegi ősrobbanásra alapuló kozmológiai modellünk teljesen, de alapjaiban hibás és a Newtoni gravitációs tőrvényeink is elégtelenek minden kérdés tisztázására. Ebből mindenki számára teljesen logikusan a legegyszerűbb dolog következne, pont amire a tudósok szoktak hivatkozni az occam borotvája effektusra, azaz ha valamire keressük a választ, többnyire a legeyszerűbb az igaz, vagyis az, hogy felül kell viszgálni a kozmológiai modellünket és/vagy a gravitációról alkotott képünket !!!


Mivel más galaxisokban ugyanolyan fizikai törvények és mivel nem kitüntetett a mi galaxisunk sem,így ugyanolyan összetételűnek kell lennie a miénkel ezért a mi naprendszerünkben, galaxisunkban is találkozni kellett volna ezzel a jelenséggel, noha ez nem tőrtént meg, mindezek ellenére a józan ésszel teljesen szembeszegülve. CSAK AZÉRT hogy a jelenlegi fizikai, kozmológiai modellt megvédjék, ezért mesterségesen bevezettek egy olyan önkényes, soha ki nem mutatott, nem észlelt, elméletekből le nem vezett "ezotérikus" dolgot, ami az jelenlegi elméletet úgyahogy megtartja.

*


Gyakorlatilag az akadémiai tudomány ugyanúgy alapoz elméleteket megbízhatatlan és józan ésszel teljesen valószerűtlen dolgokra, mint akár az okkultizmus stélsőséges ágai. Szellemeket többen láttak, míg sötét anyagot senki sem -.-



2014. júl. 22. 18:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Ahhhh... ...
2014. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagy képben, kedves Zoltán!

[link]

Ráadásul Ooort és Zwicky már közel 30 évvel Vera Rubin előtt felvetették a sötét anyag létezését.

2014. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Annyi bizonyos, hogy gyakran logikai bakugrások történnek a magyarázatokat illetően. A ténybeli tudás ugyanis annyira elaprózott és önmagában levő, hogy amikor egy érthető rendszerbe kellene foglalni, akkor tele lesz igazolatlan feltételezésekre alapuló következtetésekkel.
2014. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
20%
Igazad van Zoltán, a Világegyetem tényleg nem az ősrobbanással jött létre hanem mindig is állandó volt . Valójában az Univerzum lüktet csak az összehúzódások között évmilliárdok telnek el . A tökéletesen semmiből nem tud anyag létrejönni ...
2014. júl. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"Ahhhh... ..."


Sceptic én elhiszem, hogy köpni, nyelni nem tudsz, de kérlek ne ide offolj !


Gabriel.Tailor persze, hogy felvetették, ezt az általam linkelt oldal is tartalmazza, de a sötét anyag elméletét és a tudományos társaság ennek elfogadását a rubin általi észlelésre tette meg. Te nem vagy képben !


"Annyi bizonyos, hogy gyakran logikai bakugrások történnek a magyarázatokat illetően. A ténybeli tudás ugyanis annyira elaprózott és önmagában levő, hogy amikor egy érthető rendszerbe kellene foglalni, akkor tele lesz igazolatlan feltételezésekre alapuló következtetésekkel."


Ezt kb te magad sem érted ! A tudomány úgy viselkedik, mintha még ismeretlen kérdésekre, már tudná a megoldást és egy újabb jelenségre, mely az elképzelését cáfolja, mind alkot egy menedékelképzelést, mint az egyház a maga CÉL SZENTESÍTI AZ ESZKÖZT filozófiájával.


Az a baj, hogy roppant keveset tudunk ! Ha egy újabb mérés cáfolja az eddigi elképzeléseinket, azt BE KELLENE VALLANI és az elméleteinket korrigálni !!!!! Szerintem :-D.


*


Másfelől igaz, hogy a sötét anyag bevezetése az ezotérikusoknak újabb utat nyitott a szellemek, asztrolények és extradimenzionális fikciók magyarázatára. Pl David Icke is erre a sötét anyagra fogja az interdimenzionális idegenek alakváltását, itt létét továbbá egyöntetű az szotérikusok álláspontja, hogy a szellemek és asztrállények, újabban az árnyékemberek, fekete szeműek, fekete testűek magyarázatát is ebben lelik.


Hiszen a tudomány "elismerte". Irónikus nemde !? Látszólagos öngól.


"Igazad van Zoltán, a Világegyetem tényleg nem az ősrobbanással jött létre hanem mindig is állandó volt . Valójában az Univerzum lüktet csak az összehúzódások között évmilliárdok telnek el . A tökéletesen semmiből nem tud anyag létrejönni ..."


Teljesen egyetértek veled kedves Fröschl Henike !

2014. júl. 22. 20:53
 6/30 anonim ***** válasza:
72%

Már megint kezded a h.ülyeségeidet?

Istenuccse, neked logorrheád van!!!

Vigyázz, másokkal is előfordult már, hogy egy idő után mentőket kellett hívni...

2014. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

A különbség az ezotéria és a tudomány között, hogy az egyik már sok mindent lerakott az asztalra.

Mostanra eljutottunk arra a szintre, hogy azt fogadjuk el tényként, amit a tudósok mondanak. Ennek pedig az a legfőbb oka, hogy megvan a szükséges tudás mögöttük. Valamint, ha valamit állítanak, azt nem csak hasra ütésre mondják, hanem tényekkel támasztják alá.

Ezzel szemben a kontárok (ezósok, gyengén látók, kuruzslók) az elméleteiket csak újabb nem létező dolgokkal képesek magyarázni. Például a szellemeket csak a lélek bevezetésével képesek megmagyarázni, ami valljuk be, szintén légből kapott lábakon áll.


Azt javaslom, mindenki maradjon a saját területén, és akinek nem muszáj, ne gondolkozzon; de felhívom a figyelmét, hogy a gondolkodókat ne hátráltassa!

2014. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

"Sceptic én elhiszem, hogy köpni, nyelni nem tudsz, de kérlek ne ide offolj ! "


Akkor ezt a "nem ide offolást" először talán neked kellene elkezdened. Tudod, amilyen az adjonisten...

2014. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ez az eset szerintem hasonlít a Neptunusz és a Pluto felfedezéséhez: mindkettőt úgy fedezték fel, hogy a szomszédos bolygók pályája nem pontosan olyan volt, mint amit az elméletek jósoltak, és mindkét alkalommal feltételezték egy-egy bolygó létezését, amit még nem ismertek. És a tudománynak lett igaza, tényleg léteznek.

A Higgs-bozon hasonlóan jó példa. Peter Higgs 1960-ban vetette fel a létesésének lehetőségét, és csak 2012-ben igazolták, hogy létezik.

A sötét anyag létezése pedig még nem eldöntött kérdés, jelenleg is kutatják, de bőven lehetséges, hogy csak a következő 60-70 év során találnak perdöntő bizonyítékot.

2014. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Tom Benko ***** válasza:
A tudománynak és az ezotériának semmi köze egymáshoz. A tudomány megfigyeléseket tesz, kísérleteket végez, hipotéziseket állít fel és vet el, valamint, ami a legfontosabb, önreflexív. Az ezotéria ezek közül semmit nem tesz, csak ontja a sötét hülyeséget, mindig pont az aktuális tudományos vizsgálatok félreértelmezésével. A XVIII. században mindent "mágneseztek" meg "dinamizáltak", a XIX.-ben az elektromosság volt a hívójelük, a XX. elején a dimenziók, aztán a "rezgések", aztán az "energiák", most meg a "kvantumok". Egy átlagembert, akinek nem túl nagy a természettudományos műveltsége, ezekkel könnyen be lehet palizni, főleg, hogy ha szép nagy szövegfalakba foglalod a hülyeséget, ezért is mondom, hogy az iskoláknak ezekre kellene nagyon ráfeküdniük.
2014. júl. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!