Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » évezredek, évmilliók töprengés...

évezredek, évmilliók töprengésével meg lehet válaszolni a végső kérdéseket?

Figyelt kérdés

Elsőre nevetségesnek hangzik a kérdés a laikusok számára, de gondold végig ! Amikor megszületsz nem tudsz semmi. A kisgyermek is alig tud a világról valamit, később a tinikorban elkezdődik az értelmes gondolkodás kora, amikor nagyon sok új dolgot tudsz meg. Életszemléletet választasz és alapvető elképzeléseid lesznek a dolgokról, amik tudatában mindenkit le tudsz érvelni, még a legidősebb bölcseket is és úgy érzed mindent tudsz. Elkezdesz élni az életszeméleteddel.


Aztán egy kis idő elteltével, úgy középkorú leszel, amikor életben személyes jelenléttel tapasztalást nyersz olyan dolgokról, melyek egyszerűnek tűntek még tini korodban és megtapasztalod, hogy mégsem minden úgy van, mint ahogy gondoltad, bár még nem tudod ezeket logikusan megmagyarázni, de számos korábbi elképzeléseddel szakítasz.


Már idős öreg leszel, amikor analizálva kezdesz gondolkodni és a nyugdíjas éveid kezdetén, amikor sokmindent megértesz azokból, amit azok az öregek meséltek az életről, akiket tiniként leszoltál, mert gyerekfejjel a személyes évtizedek megélt tapasztalata hiányzott csupán és ezeket dolgokat, ezt a tudást nem lehet logikai úton levezetni, legalábbis még nem értjük miért csak érezzük. Vannak olyan dolgok amelyekkel tisztában vagyunk, biztosra vesszük, annak ellenére hogy megmagyarázni, levezetni nem tudjuk őket.


Gondold el, hogy egy emberöltő alatt, egyetlen élet során kb 60-70 év alatt is számtalanszor változott az életfilozófiád. Kezdetben minden kérdés volt számodra, tudásod semmi, csupán a szüleidre hallgattál, aztán lassan, de egyre fokozatosan egyre többet megtanultál a világról és egyre több dolgot megértettél.


Életed végén rengeteg dolgot látsz, viszont számtalan végső kérdés ugyanúgy elérhetetlen számodra. Mi van akkor, ha az ember élete több ezer, több százezer lehetne és ennyi személyes élettapasztalatot tudna gyűjteni egyetlen életben (nem reinkarnációkban) hanem, úgy hogy analizálva személyes élettapasztalatát, megélését. Vajon akkor megtudnánk-e válaszolni ezeket a végső kérdéseket ? Elképzelhető, hogy új, eddig fel sem merült kérdések merülnek fel bennünk ?


Szerintem vannak olyan idegen fajok, melyek elérték a technológia szingularitást és képesek testüket nanotechnológiával reprodukálni vagy helyettesíteni az örökkévalóságig. Biztos van élet máshol és csak idők kérdése, hogy elérték ezt az állapotot, hiszen logikus ez a fejlődés és ők itt is repkeghetnek, akár észrevétlenül, akár drónokkal. Lehet teljesen evidens számukra a mi végső kérdéseink, hogy van-e Isten, hol van ? Ki az? Merre tart az ember ? Miért születtünk? Miért ez az egész? Miért pont ilyen? stb


Lehet, hogy leszálltak az ókorban [link] mi persze Isteneknek gondoltuk őket, mert mint gyermekek semmit sem tudtunk a világról, közben a mesékben a vallásokban elmesélték a végső kérdések megoldását, persze egy részünk pl materialisták ezt nem hiszik, nem értik, hiszen nincsen meg az évmilliók élettapasztalata. A kisgyermek sem hisz egy csomó dolgot, ami nekünk természetes és te sem hittél fiatalon, az aggastyánoknak, hiszen az élettapasztalat a személyes megélés hiányzott.


Véleményem szerint a vallásosak sem értik vagy valamivel többet, mint a szkeptikusok, mert többet agyaltak rajta, de félremagyarázzák az elemzésekben, amivel nevetségessé teszik a szleptikusok számára, akik ezért méginkább hülyeségnek gondolják az egészet, pedig ez a valóság ami ezekben az ősi szövegekben benne van, csak még ma ezt nem értjük, mert nincsen meg az évmilliárdok alatt létrejövő személyes élettapasztalat. Hiszen a gondolkodásban, ha valószerű az analízis, akkor a világ valóságát meg lehet látni, ez csak idők kérdése. Van amikor az ember eltéved, de sok hiba után rájön, hogy ez rossz irány és idő kérdése hogy visszataláljon a helyes útra, persze ez lehet évszázadok kérdése, nekünk még az sincsen meg.


2014. aug. 12. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1.,ez nem mágia és nem is okkultizmus, inkább UFO

2., de érdekes amit mondasz és ha addig élnénk lehet, hogy bölcsebbek is lennénk, de nem élünk addig, úgyhogy ebben a végleges és rövid életben kell bölcsnek és előrelátónak lennünk

2014. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, a végső kérdésre már megvan a válasz. Ugyanis szuperintelligens pándimenzionális lények feltették a végső kérdést az életről, a világmindenségről meg mindenről az ő mindent megválaszoló számítógépűknek. Ám még ennek a számítógépnek is 7 és fél millió évig tartott kiszámolni a választ. A válasz pedig csak ennyi volt: 42


És nem, ezt nem én találtam ki.

2014. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Napfonat ***** válasza:

Nagyon érdekes, amit írsz. Véleményem szerint azonban lennének még mindig dolgok, kérdések, amelyekre nem biztos, hogy megtalálnánk a választ. Ilyen például Isten kérdése. Mert lehet, hogy egy ilyen vénségesen vén lény évmilliárdos tapasztalattal és élményekkel rájönne, hogy Isten valami egészen más, valami olyasmi, amit elmével meg lehet érteni, fel lehet fogni.

De az is lehet, hogy megtudnánk: transzcendencia, hit nélkül nincs Isten. Lehet, hogy rájönnénk, hogy meg kell halnunk azért, hogy megbizonyosodjunk létezéséről.

Lehet, hogy az ember ezért hal meg! Mert bizonyosságot akar Isten létezéséről!

Lehet, hogyha nem kételkednénk, örökké élhetnénk!


Lehet.

2014. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gábor1992 válasza:
Szerintem évmillók töprengésével sem lehetne megválaszolni a végső kérdésekre az egyetlen és helyes választ, mert ahogy le is írtad minden életkorban más, sőt mindenki számára más és egyik sem helyes, vagy helytelen hanem csak létezik és átalakul. Ha valaki többmillió évnyi életidővel rendelkezne, annak valszeg kialakulna egy nagyon szilárd, az ő számára a tapasztalatai alapján helytálló világképe, de az sem az egyetlen igazság lenne. Sőt az is lehet hogy 500 000 év után egy nagy fordulat állna be a gondolkodásába(persze csak ha feltételezzük a szellemi frissességet és nincs berozsdásodva az elméje. Ráadásul a válasz a végső kérdésekre nem csak a tudatos elmén múlik. Einszeint idézem, nem biztos hogy szó szerint: Minél többet tudok, annál jobban látom hogy milyen keveset tudok.
2014. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az a baj ezekkel a bizonyos "végső kérdésekkel", hogy többségük értelmetlen. Nem kell több millió évig élni, hogy az ember belássa ezt. Ami meg értelmes, azt már többféleképp is megválaszolták. Attól függően, hogy pontosan mit jelent számodra a kérdés, elérhetőek rájuk a válaszok.


"Már idős öreg leszel, amikor analizálva kezdesz gondolkodni és a nyugdíjas éveid kezdetén, amikor sokmindent megértesz "


Hát... ez egész egyszerűen nem így van. Ahogy öregszik az ember, egyre jobban belesüpped a filozófiájába. Egy nyugdíjas korú embert általában gyakorlatilag lehetetlen bármiről is meggyőzni. Az ember fejlődése nem egyenletes az élete során, hanem végső soron egyre lassuló. Persze ha mondjuk millió évekig élsz, akkor akármilyen lassú fejlődés mellett is nyilván sokszoros tudást halmozhatsz fel. De ne várd azt, hogy mondjuk egy 200 éves ember négyszer olyan okos vagy bölcs lenne, mint egy 50 éves. Csak mondjuk másfélszer. Az életfilozófiájához viszont szintén nem négyszer annyira fog ragaszkodni, hanem vagy ötvenszer. Már 50 év után is hihetetlen mód ragaszkodik az ember az életfilozófiájához. Ezt szorozd meg ezerrel, és még mindig a közelében sem vagy annak, hogy mennyire meggyőzhetetlen lenne egy egymillió éves ember. (természetesen az időskori leépüléssel nem számolva)


"Vannak olyan dolgok amelyekkel tisztában vagyunk, biztosra vesszük, annak ellenére hogy megmagyarázni, levezetni nem tudjuk őket."


Mondj egy példát. Nem mondom, hogy nem tudsz, csak kíváncsiságból, hogy pontosan mire gondolsz.


"valamivel többet, mint a szkeptikusok, mert többet agyaltak rajta"


Ez egyáltalán nem igaz. A szkeptikus pont azt jelenti, hogy gondolkozol a kérdéseken, és nem azt mondod, hogy ha a biblia ezt mondja, akkor úgy van és kész, és ha kételkedni merészelsz, örök időkig kínozni fognak egy tüzes veremben. Sokkal többet gondolkoztam ilyen kérdéseken, mint a vallásos vagy "spirituális" emberek többsége. Ez nekem egyfajta hobbi. De az rettenetesen fel tud húzni, mikor valaki ezt annyival elveti, hogy te csak egy hülye kis ateista/szkeptikus vagy, nem értheted az ilyen bonyolult dolgokat, mint hogy le van írva egy 3000 éves könyvben és kész. A vallás pont hogy megállítja az ilyen gondolkodást, nem serkenti.

2014. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"...később a tinikorban elkezdődik az értelmes gondolkodás kora, amikor nagyon sok új dolgot tudsz meg."

(Leendő) gyermeked ne így neveld, mert a gyerek a tudás felhalmozását már jóval a tinikor előtt megkezdi!

.

"...ez a valóság ami ezekben az ősi szövegekben benne van..."

Milyen "ősi szövegekre" gondolsz? Tudtommal túl sok nem maradt fenn, a szájhagyomány útján fennmaradt mítoszok, mondák jóval későbbi lejegyzése nem "ősi" szöveg!

.

Mellesleg, lehet igazad van, de kérdem én, kinek van ideje és kitartása évezredekig, évmilliókig töprengeni?

Ráadásul fennáll annak veszélye is, mire a megoldásra rájösz, már túlhaladottá válik!

2014. aug. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az ókori görög tudósok is abból indultak ki, hogy a világot pusztán otthon üléssel és gondolkozással meg lehet ismerni...


Aztán kétezer évig tartott, amíg a sok elképesztő marhaságot sikerült kiütni az emberek fejéből, holott számtalan téma olyan volt, hogy a legapróbb ellenőrzés bizonyította volna, hogy hülyeség...

2014. aug. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hiába töprengsz évmilliókig, ha buta vagy és értetlen a világunk teljes megismeréséhez nem elég töprengés és kor kellő intelligencia és tapasztalat kell hozzá, de valószínű, hogy még akkor sem tudnál mindent, ahogy az ember öregszik egy bizonyos kor után egyre inkább leépül , elhasználodik, ha valamilyen módon az öregedés megelőzhető lenne és századokig csak töprengnél, akkor sem tudnál választ adni mindenre csak annyit érnél el vele, hogy bár néhány tapasztalatot szereztél az elmúlt évek alatt, de ugyanakkor sokat is felejtenél.
2014. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg ember volt-tudósok,matematikusok,fizikusok stb- akiknek egy élet is elég volt arra,hogy olyan dolgokat ismerjenek fel,amik előbbre vitték őket a nagy kérdések megismerésében. Nekik nem csak az ölükbe hullott a bölcsesség és élettapasztalat,hanem rengeteg munkát fektettek tanulásba és kutatásba. Megjegyzem, az élettapasztalatok mit sem érnek,ha nem tudja őket rendszerezni a tulajdonosuk,és a megfelelő következtetéseket levonni belőle.Amúgy nem kéne évmilliókig élniük az embereknek,elég lenne,ha egyénenként mindenki képes lenne alázatos és kitartó tanulásra. De manapság ez nem életcél senki számára,hiszen ott a 'zinternet, majd megguglizom,ha érdekel valami. Ha a tizen-huszonévesek azt az energiát,amit az instagramos kajafotózásra szánnak, inkább tanulásra szánnák, hihetetlen mértékben fejlődne az emberiség.
2014. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A végső kérdéseket senki sem tudja megválaszolni és mág senki sem válaszolta meg. A vallások "nagy alakjai" csak hülyítik az embereket.

Stabil adat nem létezik, következésképp válasz sem létezik. ...csak válaszfelhők léteznek.

2014. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!