Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Léteznek, keringenek a neten...

Léteznek, keringenek a neten legendák a Sárkányszülöttről, vagy ez amolyan "Bethesdás találmány"?

Figyelt kérdés
Aki játszott a Skyrim-mal az tudja miről beszélek.
2014. aug. 24. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi, hogy az életben is van egy dragonborn? xD Sose hallottam még azt azért kérdezem. Bírnám. Aaaah imádom a sárkányokat xD
2014. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ördögfiókákat naponta látok az ablak altti játszótéren, sárkányszülöttet még nem.
2014. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De én sehol nem írtam hogy "a való életben is van Dragonborn"... -_- Üresfejűek!! (Legalább jó az akusztikátok)
2014. aug. 28. 15:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vetted volna észre egy kérdés volt. Mert nem hallottam még erről. Lennél kedves megválaszolni a kérdésemet sértegetés helyett???
2014. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy halandó ember egy sárkány isteni lelkével születik tudtommal egy Bethesdás találmány. Valódi mítoszokban legközelebb a fáraók álltak, akikről azt hitték az alattvalók, hogy Ré/Hórusz/stb. istenek "lakhelyei".
2014. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik a Sárkányszülött a való életben is...
2014. szept. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit az ősapáink sárkányokként írtak le valójában üstökösök és aszteroidák voltak,ennyi és semmi több.Az emberi életre gyakorolt spirituális hatásuk eredetileg a Vénusszal(ami valójában egy elektromos üstökös) és Holddal függ össze,továbbá a Sirius(Draco) csillagképpel.Ez lehet pozitív és negatív is. Szokták még úgy is értelmezni a sárkányt, mint a 4 elem(tűz,víz,föld,levegő) egyesülését az ötödik elemmel,ami a lélek maga.Ezt szokták az ötágú csillaggal is ábrázolni(pentagram),aminek a közepében van egy Pentagon(Pendragon).A sárkány karmai jelképezik a földet,a szárnyai a levegőt,hüllő mivolta-bőre a vízet,a tűz pedig magától értetődő.Ha sikerül a 4 elemet egyensúlyba hoznod a saját életedben akkor gyakorlatilag "megvilágosultnak" számítasz,ennyit jelent a sárkány metaforikus értelemben,a tollas kígyó,tehát a tudás által szabaddá lett elme és lélek.

Ahhoz hogy "Dragonborn",vagyis megvilágosult legyél még elég hosszú utat kell bejárnod.Aztán pedig ezt a tudást rajtad múlik,mire használod fel,jó oldalra állsz-e vagy a sötétség vonz? Alduin vagy Paarthurnax?Mindenkiben megvan ez a 2 sárkány,Hermész(Merkúr)kígyós botján a 2 kígyó,egyik kék,másik piros is ugyanezt jelképezi.Ez a 2 szín a fény okkult aspektusaira utal,csakúgy mint az emberi DNS dualitására(X-Y kromoszóma,maszkulin-feminin energia,bal és jobb agyfélteke,elektromosság és mágnesesség).Feladatod, hogy a 2 oldalt egyensúlyba hozd.

De először is tanulnod kell.

2014. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekeset írtál utolsó, köszönöm neked és a többiektől is a válaszokat
2014. szept. 13. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!