Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most hol tartanánk, ha nem...

Most hol tartanánk, ha nem találták volna fel a számítógépet vagy legalábbis nem volna ennyire elterjedve?

Figyelt kérdés
Jobb, vagy rosszabb volna a mindennapi élet? Könnyebb volna jól fizető munkát találni? Egészségesebben élnének a mai fiatalok? És ezeken kívül miben volna másabb a világ?

2014. aug. 5. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem körülbelül az 1940es éveknél tartanánk, de ahogy kiveszem a szavaidból szerinted a sok sok problémákat a számítógépek okozzák, de képzeld el ha nem lennének, akkor még ma is régi csöves rádióval hallgatnánk a zenét, minden technikai megoldás maradt volna azon a szinten, és irtózatosan lassan fejlődne minden, hiszen a számítógépekkel terveznek is nagyon sokat, az információáramlás se lenne olyan gyors és szabad, és a fiatalok se biztos hogy egészségesebben élnének, sőt az se biztos hogy most nem élnek egészségesen
2014. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztosan lenne előnye is, meg hátránya is.


A számítógépes tervezés nem létezne, programok nem lennének. Minden számítást kézzel kéne elvégezni.


Nem lennének elektronikus adatok (könyv, film, stb.).

Mindent papír alapon kéne intézni, és postán. Nem létezne elektronikus levél sem.

Nem lennének közösségi oldalak.

Az információáramlás lényegesen lasúbb lenne. Mindent személyesen kéne elintézni.


Előnyök is lennének persze:


Az emberi kapcsolatok sokkal személyesebbek lennének.

Midenki a valóságban élne, nem pedig a számítógép által megtestesített virtuális életben.


Több időt szánnának egymásra az emberek.

A gyerekek a játszótren nőnének fel, nem pedig a számítógépes játékok előtt.

Általános iskolás tanuló nem mondaná a szülőjének, hogy márpedig neki laptop kell meg okostelefon.

Nem lenne internetes átverés.


Kevesebb szemüveges, szempanaszokkal kínlódó ember lenne.

2014. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző,


Ezen érvek legnagyobb részének semmi köze a valósághoz...


Az emberi kapcsolatok nem attól lesznek személyesebbek, hogy fizikailag egymás mellett állunk vagy sem. Régen rengetegen leveleztek egymással - az ugyanúgy személytelen volt, mégis országokon átívelő barátságokat, sőt, szerelmeket tett lehetővé (csak hadd említsem Adyt, aki későbbi feleségét levelezés útján ismerte meg...).


A gyerek nem attól lesz egészséges, hogy a játszótéren nő fel, és nem is attól lesz beteg, hogy a számítógép előtt nő fel. Aki nem akart, az régen sem ment játszótérre, (tán ismerős a kövér, szemüveges, mindig a szobában kuksoló gyerek sztereotípiája?), aki meg akar, az ma is annyit mozog, amennyit tud. Régen könyveket bújt az otthonról ki nem mozduló gyerek (vagy bámulta a plafont, volt ilyen ismerősöm is, aki képes volt heteket egész napos otthon töltött semmittevés elverni...)


Az általános iskolai tanuló azt fog kérni, amivel menő lehet. Ha nincs laptop, akkor a legújabb cipőért, vagy akciófiguráért, vagy pl kosaraskártyáért fogja kiverni a hisztit. Amikor én iskolába jártam, akkor éppen azok voltak divatban, volt, aki az összes zsebpénzét, ebédpénzét és a szülei pénzének egy részét képes volt elverni, hogy kapjon egy hologrammos kártyát, amire utána az egész iskola a csodájára járt - meg merem kockáztatni, a srác több pénzt vert el ezekre (több ezres albuma volt...) mint amennyibe AKKOR került volna egy számítógép...


Internetes átverés tényleg nem lenne. De akit ki lehet fosztani, azt ki fogják fosztani internet nélkül is...


A szemüvegesség sem a monitorbámulástól következik be, monitor előtti korszakban is rengeteg rosszul látó ember volt.

2014. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy én képzelem.

Attól is függ, hogy időközben a tranzisztort feltalálták volna-e.

Zseniális mérnökök terveznék az elektromos készülékeinket, de ennek ellenére is fejletlenebbek lennének, legalábbis egy részük jóval, viszont egyszerűbbek és talán robusztusabbak is. A készülékek analóg készülékek lennének, csövesek, vagy tranzisztorosak.

Egy amolyan átmenetet képzelnék el a 80-as évek szalagos videók videotékák...és a 40-50 es évek technikája között valahol félúton.

A TV ás rádió adók sokkal-sokkal nagyobb hatalommal rendelkeznének és a TV, rádió reklámok sokkal fontosabbak lennének, ahogy a plakátok is. A hanglemez és hangszalag piac virágozna, ahogy mozifilmeket is mondjuk valamiféle szalagon árusítanának VHS-hez hasonló technika szerintem lenne.

Valóban papíron kellene mindent intézni, ami összességében eléggé nehézkes kínos és időtrabló lenne (dacára annak, hogy most is számos informatikai rendszer rosszul, időtrablóan működik). Lehetne menni kórházban a kartonozóba...

Az emberi kapcsolatokra nem tudom, mennyi hatással lenne. A telefon fontosabb lenne és szinte kizárólag vonalas lenne.

2014. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csupa ilyen menne a TV-ben: https://www.youtube.com/watch?v=HUURuA17n5E :D :D Én bírnám is, ezt a részét legalábbis!

Rengeteg jó filmünk ugyanúgy meglenne. Jaa és a kábeltévé is menő lenne ám!

2014. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűbben fogalmazva. Szerintem.


Ha nem lennének személyi számítógépek, meg internet, viszont a nagy gyáraknak lennének nagy számítógépei, akkor valamiféle elfejlődött 80-as években élnénk. Azt még lehet élvezném is.


Ha nem lenne egyáltalán számítógép, meg digitális technika, akkor valami átmenet lenne a 80-as évek és a 40-es, 50-es évek között.


Nem tudom, hogy nyíltabbak lennének-e az emberek.


Az meg önáltatás lenne, hogy könnyebb lenne munkát találni, nem hiszem. A számítógépeket is kezelni kell, ráadásul elég sokan éppen a számítógépek kapcsán kaptak munkát (PC bolt, rendszergazda, programozó, irodaszerekkel foglalkozó szakemberek, számítógép gyártók...)

2014. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!