Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerinted léteznek vámpírok?

Szerinted léteznek vámpírok?

Figyelt kérdés

Sokat olvasni régi feljegyzésekből és lát, hall az ember az erdőkben dolgokat. Nem sorolom, de pl sok filmben alapmotívum és azt sugallja hogy létezik, pl illuminátusok videoiban is megjeleik ez és ők sokat tudnak a világról. [link]


Szóval habár nem láttál tegyük fel párat életedben, de amúgy simán lehet, hogy ilyen földalatti mozgalomban vadásznak emberekre (sok az ember eltünés) mint pl a Peng c. filmbe?


2014. szept. 2. 22:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Vlad Tepes körül voltak vámpírmítoszok, de nem lehet csak őt megjelölni alapul. A vámpír évszázadokkal korábban is jelen volt a balkáni szlávok mítoszaiban.

Egyébként 9-esnek nagyjából igaza van, pl. a XVIII. sz. első negyedében volt egyfajta "vámpírláz" a Habsburg kézen lévő területeken, főleg Csehországban. Ennek során tömegesen karóztak meg hullákat a vámpíroktól félve. Ez odáig elfajult, hogy még a bécsi orvosok is elhitték ezt és már kezdték betegségként kezelni a "vámpirizmust". Listát készítettek a látszólagos tünetekről és felboncoltak több, állítólagos vámpírt. Végül egy Felvilágosodás-párti orvos vetett véget a hisztériának, amikor közzé tette disszertációját, amiben egyértelműen bizonyította logikai és empirikus eszközökkel, hogy vámpírok nincsenek. Ezt az orvosok és az arisztokrácia elfogadta és pár év alatt átterjedt ez a nézet az alsóbb rétegekre is (mivel a földesurak már nem annyira tűrték az állandó exhumálást).

2014. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Spilerke ***** válasza:
A vámpírok, avagy a vérivók a mitológia szerint már az emberség történelmének kezdetén jelen voltak kezdve a vérivó istenekkel, akik embervéren éltek véráldozatot követeltek az alakváltó démonokig, boszorkányokig, akik szintén az emberek vérén éltek (a boszorkány a fiatalság reményében fogyasztottak emberi vért). De igazából, csak idők kérdése volt, hogy megjelenjen egy olyan lény, aki csupán véren él. Vagy ott bibliában Káin és Ábel története, de a vámpírizmus, nemcsak a vérivásban nyilvánul meg, az is vámpirizmusnak számít, ha az egyik elszívja valamilyen formában a másik energiáját.
2014. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Vlad Tepesnek a drakulamítoszt köszönheted.


Drakula egy vámpír, de nem minden vámpír drakula.

2014. szept. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 mustafa33 ***** válasza:
Mióta schengeni a határ, nincs vám pír. Senki nem pirul a vámnál.
2014. szept. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Románia pont nem tartozik a schengeni övezetbe, de auért a poén jó volt. 😃
2014. szept. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Én hiszek a vámpírok létezésében.Bárki bármit mondhat én attól még hinni fogok bennük.
2014. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 mustafa33 ***** válasza:
16. A hit hall meg utoljára. A vámpír soha. ☻
2014. szept. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 boldi44 válasza:
Figyeljetek én vérfarkas vagyok aki nem hiszi el és kaposváron lakik az jöjjön ma este a kosúth térre
2014. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Igen léteznek én is az vagyok... XD
2014. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!