Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ki használta először az...

Ozmium42 kérdése:

Ki használta először az "energia" szót (konkrétan) ezotérikus értelemben?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy az ezotéria energia fogalma eltér a fizika energia fogalmától, amit azért furcsállok, mert ezt a fogalmat a fizika alkotta meg, és próbálok rájönni, hogy került a képbe. Vajon mit kell érteni alatta, ha nem azt, amit eredeti értelmében a fizika adott neki?
2014. okt. 20. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

életenergiáról van szó


a távol keleten a ki vagy chi a megfelelője és ősi szóhasználat.

2014. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Ott jön a képbe, hogy ha sok embert kell megtéveszteni akkor érdemes olyan szavakat használni amiket nagyon tudományosnak tartanak. Pl. "mágneses biorezonancia", ami a kínaipaplan-árusító csaló termékbemutatós cégek néphülyítési eszköze.
2014. okt. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

#2: ott a pont. At áltudományosság eladhatóvá teszi a hülyeséget.


Sajnos nem tudom, ki volt az első.

2014. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem meg pont, hogy Ti vagytok tájékozatlanok és hülyék.

Az energia egy "láthatatlan erő", amit összes ősi nép használt, de mindenki másként hívta, másként nevezte és mást is ért alatta, mint mi, most a fizikában, és ez egy összefoglaló név, íme:

[link]

Nevezték Chinek (kína), Pránának (hindu), pneuma (görög), mana (hawaii), Lüng (tibet), ruah (héber) stb. nem sorolom fel mindet.

Szóval megint az van, hogy előre lehúztok valamit, miközben fingotok sincs miről van sz. Nem ártana először utána nézni.

2014. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

#4: tévedsz, arrogáns tuskó.


Az állítólagos "láthatatlan erőt" valóban különböző népek különboző nevekkel illették. Nem egységesen, nem definiáltan.


Az energia viszont egy definiált, pontos fizikai fogalom.


Energiának nevezni az általad emlegetett állítólagos "láthatatlan erőket" hibás, mert az energia definíciója ezekre egyszerűen nem érvényes.


Kapálózhatsz, de az ezoterikus értelmezésű energia akkor is csak egy lopott, áltudományos, szenzációhajhász varázsszó.

2014. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tihanyi Tamás
2014. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Arroganciád és mások hülyének nevezése alapjám

n értem miért tartod ilyen hozzászólásnál titokban az önmagad által választott álneved.

Azért, mert te is szégyenled. Helyedben én is azt tenném...

.


Az energia, ha láthatatlan is, látás alapján azonosítható létezése.

Ha látok egy földszintes ház tetején egy cserepet és látok a három szintes tetején is, tudom, az utóbbinak nagyobb a helyzeti energiája.

Ha látok egy teljes sebességgel közlekedő Trabantot és egy Audit, tudom, az utóbbinak nagyobb a mozgási energája.

Tehát, ha az energia közvetlenül nem is látható, léte kevés ésszel is kikövetkeztethető.

2014. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!