Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a különbség szellem és...

Mi a különbség szellem és démon között?

Figyelt kérdés
2014. okt. 24. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Az egyik a képzelet játéka, a másik meg a képzelet játéka. Nem mindegy.
2014. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A szellem nem feltételen gonosz lények, vannak olyanok akik meghaltak és nem léptek tovább, itt ragadt a lelkük ebben a világban - már ha hinni lehet a "kánonnak".


A démonok minden esetben ártó lényekként vannak jelen, és sosem úgy, mint valami semleges alakok. MEgvan az ő saját "sötét" céljuk, és az felé mennek, bármi is legyen az.


Ja, a szellemnek általában nincsen saját alakja, nincsen szilárd teste, amig egy démonnak általában szokott lenni teste.

2014. okt. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
55%
A Google a barátod.
2014. okt. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ozmium42 ***** válasza:

Szellem: halott emberek után marad.


Démon: gonosz angyal, sosem voltak emberek.

2014. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

A démon tud szellenteni, a szellem viszont nem tud démomtani.


Ez a fő különbség.

2014. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 selvian válasza:

Szia!


A szelem és démon ugyan az. A démonok fel tudnak ölteni bmilyen alakot. Például, ha Te kutatsz elhunyt szeretted után, hogy beszélhess vele, a démonok fel tudják venni az Ő alakját, hogy azt gondold, vele beszélsz.


Ezért írja a Jelenések 12:9


"Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt."


Vannak jó és gonosz angyalok, a gonoszakat Jézus kivetette az égből, uralkodójukkal Sátánnal együtt, és azért vannak itt " hogy az egész lakott földet félrevezessék".

2014. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 selvian válasza:
bocsánat elírtam, *szellem
2014. okt. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Több esetben is láttam olyan "szellemet", ami nem akart félrevezetni, csupán pár pillanatra beleláthattam a múltba vagy jelenbe...

De láttam démont is.Egy idő után könnyű ezeket megkülönböztetni.A démonok mindig ártóak, főleg a félelem keltés, befolyásolás a céljuk.Valóban sokféle alakot felvehetnek.De mivel egyrészt a megfélemlítés a céljuk, így általában félelmetes külsővel jelennek meg, de lehetnek különösen szépek is, mint pl az incubusok, de persze nekik sem épp tisztességesek a szándékaik...

A szellemek elhunyt vagy még meg nem született emberek alakjában jelennek meg.De kevésbé "kézzelfogható" alakban.Többnyire egész halvány, áttetsző, ködös jelenések, de ettől még jól ki lehet venni az arcvonásaikat.De nem is mindig feltétlenül a fizikai szemünkkel látjuk őket, sokszor csak egyfajta "belső látással".

2014. okt. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as: A mágusok miért tartják fontosnak az ilyen lényekkel való kapcsolatfelvételt? Anélkül nem tényleg nem tudnának boldogulni?
2014. okt. 25. 16:10
 10/14 anonim ***** válasza:

A démonok csupán a keresztény hitvilágban gonosz lények. Vannak vallások, ahol kifejezetten segítőkészek, hasznos lényeg. Pl régen a görögöknél abszolút pozitív tulajdonságokkal rendelkeztek.

A különbség egyébként szerintem abban rejlik, hogy a szellem egy hajdan élő ember lelkének tekinthető, míg a démon sosem volt ember, alapból démonként létezett és nem az élők közt bolyongás a napi feladata, hanem gondolom kicsit nagyobb, szabadabb teret kap abban hogy mit csináljon.

De igazából fogalmam sincs mi ezeknek a pontos definíciója, nem találkoztam még eggyel sem...de ha egy nap mégis előfordul majd megkérdezem tőle, hogy fajilag hova sorolja magát xD.

2014. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!