Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy Magyarországon ennyire kevesen hisznek a spirituális dolgokban?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 20:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

A szegénység, a nehézségek a racionális gondolkodás irányába terelheti az embereket. Szeretnek olyan módszerekhez folyamodni ami biztos hogy működik.

Egy kitalált hasonlat: Ha elromlott a mosógép, akkor ma nincs türelme senkinek Uri Geller módszerét próbálgatni és mondogatni hogy "Múkodj!". Ezért biztosra mennek és ha ért hozzá megjavítja vagy egy jól bevált olcsó szerelőt hív.

2014. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Van amiben hiszek, de nem mindenben. Viszont ha minden jól sikerül, jövőre már én sem fogok itt élni Magyarországon.
2014. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem tudtam hogy hinni kell a spirituális dolgokban. Azt hittem az egy életmód
2014. nov. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Még elég sokan vannak, akik nem hisznek a babonákban.
2014. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 DarkLantern ***** válasza:
60%

Én az ellenkezőjét tapasztalom. 10 munkatársból már 7-nek jósoltam, és éttermi konyha vagyunk, nem ezohumbugosok.

Az hogy "kevesen"hisznek benne azért van, mert sokan cikinek érzik a dolgot. Nem menő, de ha az istenített focisták elkezdenének talizmánokat és kristályokat hordani, rögtön mindenki majmolná őket.

Tehát a válasz:szimplán nem divat. Aki meg tudja hogy ez jó, az meg pont magasról tesz arra hogy menő-e vagy sem.

2014. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Melyik országokhoz viszonyítva érzed kevésnek?


Megkérdezhetem, hogy konkrétabban mit értesz a "spirituális dolgok" alatt?

2014. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Tudod, sok dolog nézőpont kérdése.

Ismered úgye a félig levő borosüveg esetét?

Ha akarom FLIG ÜRES, ha akarom FÉLIG TELE!

Szerinted "ennyire kevesen", szerintem pedig "ilyen sokan"!

2014. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Én az információ hiányában látom a hibát és abban,hogy tényleg nagyon sok a csaló de ugye melyik szakmában nem....

A magyar mentalitásra jellemző a panaszkodás és az irigység de a tenni akarás már nem éppen.Ha megnézzük nagyobb országok tehetős embereinek önéletrajzát abban mindenhol olvasható spirituális kötődés.Ezek az emberek alkalmaztak olyan titkokat ami itt Magyarországon talán majd 10-20 év múlva lesz majd elfogadott.

2014. nov. 16. 21:03
 9/21 A kérdező kommentje:
Szóval mert nem divat?Ez nagyon jó megközelítés!Ha divatba kellene hozni akkor azt,hogy gondolnád?
2014. nov. 16. 21:14
 10/21 Ozmium42 ***** válasza:
45%

Minden szakmában van szélhámos, de van olyan szakma, ahol a szélhámosság maga a szakma: ezotéria!


Szerintem ha nullától többen elhiszik, már túl sok.

2014. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!