Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Fejlődhet azáltal az ember,...

Fejlődhet azáltal az ember, ha minél kevesebb eszközt használ?

Figyelt kérdés

Eszköz = egy bizonyos képesség kívülre helyezése.

(Azzal a céllal, hogy visszakapjuk tőle azt az erőt, amit belehelyeztünk. De ha kiengedjük a kezünk közül a gyeplőt, a kívülre helyezett erő önálló életre kel, vagyis csak mi éljük meg úgy, mert kényelmességből lemondtunk a kontrollról.)



2014. nov. 19. 06:42
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
86%
Persze, szedd szét az autót/számítógépet stb. eszköz nélkül, egyél kézzel mindent, főzz edény nélkül, telefonálj telefon nélkül, utazz jármű nélkül távolabb, ülj le szék nélkül, igyál pohár nélkül stb. Kb. mindenhez kell eszköz, már az ősember is eszközöket használt, mivel kézzel nem tudta szétpattintani a követ. De ha neked sikerülnek a fenti dolgok, akkor leborulok előtted :D
2014. nov. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Természetesen autó nélkül nem tudunk autózni, és telefon nélkül nem tudunk telefonálni. De ennél a felfogásnál alapból abból indultunk ki, hogy autózni és telefonálni szükséges. Én még az ezt megelőző állapotra gondoltam, amikor talán még ezek nélkül is el tudtuk érni, amit szerettünk volna. És a kontrollról való lemondás miatt jutottunk oda, hogy most már rá vagyunk kényszerülve az autózásra, a telefonálásra, ezek pedig csak autóval és telefonnal valósíthatók meg. Egyébként meg, ha bármit is sikerül bárkinek is elérnie, ne boruljunk le egymás előtt, inkább osszuk meg egymással! :D
2014. nov. 19. 08:05
 3/30 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Hurrá, vissza a természethez! Lógjunk ismét a fán! Ez ám a fejlődés útja! :-D
2014. nov. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nem érted. Nem arról van szó, hogy ugyanabban az állapotban maradunk, csak eszközök nélkül. Hanem, hogy olyan nem is lenne szükségünk eszközökre. Pl. ha tudnánk magunkat teleportálni, minek kellene az autó, ha gondolati úton kommunikálnánk, minek kellene a teló. Ez persze elképzelhetetlennek tűnik, de gondoljunk csak bele, egy mai átlag kamasznak milyen elképzelhetetlen értelmezni Shakespeare Hamlet-jét :) (kivételektől elnézést), szóval az ember lefokozódása bármeddig folytatódhat, és a följebbi szintek, amiket elhagytunk, amikről "leszoktunk", nagyon misztikusnak és elképzelhetetlennek tűnnek.
2014. nov. 19. 09:11
 5/30 A kérdező kommentje:

Hanem, hogy olyan nem is lenne szükségünk eszközökre.

-olyan

2014. nov. 19. 09:12
 6/30 A kérdező kommentje:
Pl. vannak bonyolult számítások, amiket gépek végeznek el helyettünk, eddig rendben, csak hogy a gépek által nyújtott kénylemet kihasználva az egyszerű számításokat is velük végeztetjük, ugyanígy van ez a GPS-szel, és az elektromos fogkefétől kezdve az elektromos kenyérvágóig (itt mondjuk azt a "hatalmas" izomerőkifejtést helyettesítik). :) Aki kitalálja és megalkotja az eszközt, az valóban fejlettebb elme. De a tömeg, aki használja hétköznapi, nem túl bonyolult dolgokra is, egyre inkább visszafejlődik a képességeit illetően, mivel nem használja őket, ami pedig "nincs használva" (szép magyarosan), az érthetően elsorvad.
2014. nov. 19. 10:10
 7/30 A kérdező kommentje:
mivel nem használja őket, - mármint a képességeit.
2014. nov. 19. 10:12
 8/30 Spilerke ***** válasza:
A kérdés az, hogy hogyan kell elképzelni ezt a fejlődés dolgot, technológilag vagy emberileg? A második esetben emberileg fejlődhetünk, viszont technológiailag már visszafejlődésről beszélhetünk. Modern kütyük nélkül, tömegközlekedés nélkül élhet az ember, de nehezen lehetne hozzászokni ehhez az életmódhoz pláne a városiaknak :D
2014. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

értelek kérdező, és nagy szomorú igazságok vannak a szavaidban. Ez a belő látás képessége -ha nem teszik tönkre gyerekkorban- fejleszthető saját szabad akarattal. (ha érdekel privben bővebben)

"A technika lerohant minket, és mi gyengék és gyávák vagyunk, hogy ellenálljunk."Paul Virilio

2014. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Bármi előbbre vihet, bármi visszavethet"


Szerintem nem az az elsődleges, hogy kevesebb vagy több eszközt használunk e.Sokkal fontosabb lehet a "fejlődés" szempontjából is , hogy mennyire tudatosan használom az eszközöket. Ez esetben elsősorban nem a "hétköznapi "értelemben vett tudatosságra gondolok.

Pl. ha egy sima késsel szeletelek valamit de nem vagyok ott a "jelenben" hanem közben máson jár a gondolatom, tehát nem vagyok tudatos, akkor ez nem "szolgálja" bizonyos értelemben a fejlődésemet.Ha egy elektromos késsel szeletelek , de teljes mértékben a "jelenben " tartózkodom, nem máshol jár a gondolatom akkor ez a fejlődésemet szolgálhatja.Természetesen a késeknek semmi közük nincs ilyen értelemben a belső fejlődésünkhöz.Élhetek nyüzsgő városban , nagyon sok eszköz mellett tudatosan és közben "fejlődhetek", de visszavonulhatok egy tanyára nagyon kevés eszközzel, miközben öntudatlanul teszem veszem a dolgaimat.

Elvileg úgy tűnhet , hogy ha "leegyszerűsitem" az életem" akkor jobban tudok fejlődni(emberileg).Természetesen valakinél ez valóban működhet, de nem vagyok biztos abban , hogy a legtöbb embernél akik ebbe az egyszerüsitésbe belemennek működik e náluk.

Röviden. Nekem úgy tűnik, hogy akiben bizonyos fokú tudatosság megtalálható, az bármilyen körülmények közt is képes a fejlődésre.A leg"primitivebb", és a leg "modernebb " körülmények közt is.

No persze a fejlődést igen sok féle képpen értelmezhetjük.Ha a kreativitás szempontjából nézem , szerintem megint csak az egyén tudatoságától függ, hogy fejlődik e az egyén vagy nem.A modern gépek eszközök használata önmagában nem zárják ki, hogy egyre kreatívabb legyek, sőt sok esetben a segítségemre lehetnek.Persze egyszerü , kevés eszköz használata közben is lehetek egyre kreatívabb , de akár vissza is fejlődhetek, eltompuhatok.:)

2014. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!