Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Kicsoda/micsoda Ahriman?

Kicsoda/micsoda Ahriman?

Figyelt kérdés

Mithrásszal kapcsolatban olvastam a nevét. Miután Mitrhász megölte a bikát, ő volt az, aki meg akarta gátolni az áldásokat. Ez volt a wikin:

"Az áldozati vér ontása nagy áldásokat hozott a világnak, melyeket Ahriman megpróbál gátolni."


De mit lehetne még erről tudni? Esetleg vannak magyar nyelven elérhető könyvek/cikkek a témában?



2015. aug. 3. 14:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Továbbra sem ő az. Mondom, máskor olvass leírást és nézd meg a kategóriát. Ez itt nem a "zene".

Ha pedig humorizálni próbáltál, akkor nem volt vicces. Szia.

2015. aug. 4. 19:56
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
Megtaláltad az általam javasolt oldalt ?
2015. aug. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igazad van, csak gondoltam, egy kis életet viszek a válaszok közé. Szerintem is inkább fárasztó voltam mint humoros. De azért még ő a Dark Funeral gitárosa :))))))))
2015. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

12. Ha a wikire gondolsz, akkor igen. Viszont most egy kicsit összezavarodtam. Itt azt írja, hogy Angra Mainju öli meg a bikát.

Akkor ezt most összemosták Mithrasszal vagy más bikáról van szó? Hogyan is van ez?

"Az elkövetkező 3000 évben Angra Mainju legyőzte Ahura Mazdá teremtését: megölte Gajómartot, az emberiség ősatyját, az ősbikát, az állatok és a növények ősét."


13. Tényleg egy kicsit fárasztó. :D Jó, oké. Tényleg ő is az. :P

2015. aug. 4. 20:29
 15/18 A kérdező kommentje:
Még nem hallottam erről a zenekarról, de ahogy belehallgattam, rájöttem, hogy miért nem. Ez a stílus kicsit távol áll tőlem. xD
2015. aug. 4. 20:37
 16/18 anonim ***** válasza:
Mintha maga a démon alkotta volna a zenét :))))
2015. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Eeegen, valami olyasmi.
2015. aug. 4. 20:53
 18/18 anonim ***** válasza:
Ahriman ölte meg a leírtakat
2015. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!