Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Minden Sátánista ilyen "gonosz"?

Minden Sátánista ilyen "gonosz"?

Figyelt kérdés
Elősször is kijelenteném hogy nem szeretnék általánosítani és főként sátánisták véleményére lennék kiváncsi. Azt is kijelentem, hogy ateista vagyok, de az összes vallást elfogadom és nem itélek el. (Az iszlám szélsőséges oldalát kivéve) van egy ismerősöm aki sátánistának vallja magát. Kell róla tudni, hogy rendszeres depressziós, és ha ugy tartja kedve, random kínozna embereket. Állandóan öngyilkosságon jár a feje. Ha a kedve olyan, akkor átkot is szór, hogy eladja a lelkünket, és azt akarja hogy szenvedjünk. Igazábol engem nagyon bosszant már, és elég boldog természetű vagyok de ez mindig elrontja a kedvem. A sátánizmus tényleg ilyen kegyetlen? Vagy csak ő mutatja annak? Előre is köszönöm a válaszokat :)
2016. febr. 23. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem általánosítasz akkor mi köze a sátánizmusnak a depressziós barátodhoz?
2016. febr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Itt nem csak az a lényeg hogy depressziós. Hanem van olyan, hogy másokat meg akar ölni meg kínozni a sátán nevében, ha nem olyat tettek ami neki szimpatikusm vagy sátánista átkot szór
2016. febr. 23. 18:27
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

" boldog természetű vagyok, de ez mindig elrontja a kedvem.


Ne hagyd, kerüld a társaságát. Ma, mikor annyi baj van a világban, annyi szomorúság, egy vidám, kedves lény gyógyító az emberekre, az egész világra nézve.

2016. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nagyon lélekmelengető volt. :D Köszönöm :D
2016. febr. 23. 18:38
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
A barátod nem sátánista,csak gyenge idegzetű és antiszociális. A depressziós emberek amúgy ritkán szoktak ennyire agresszívak lenni, ők inkább magukban keresik a hibát,mint másokat akarjanak kínozni, így szerintem ez a diagnózis is helytelen. Ha nem akarsz általánosítani,akkor miért így teszed fel a kérdést? Nekem volt egy matek tanárom,aki minden órán végigvert mindenkit az osztályban,mégsem gondolom,hogy minden matek tanár elmebeteg.Amúgy ha ennyire rossz hatással van rád,hát kerüld el,ne foglalkozz vele,ennyi.
2016. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A 3.nak igaza van. Amennyire tudod, válogasd meg azok társaságát, akikkel vagy! Bizonyos negatív hatásokat nem tudsz kiszűrni, de amit igen, azzal tedd is meg.

Sok rossz ember él a Földön (nagyon pongyola szó, hogy rossz, ez nem ilyen egyszerű, de most mit csináljak? nem akarom magyarázgatni), de a saját személyes kis világunkban elég jó átlagot el tudunk érni.


Én inkább csak szimpatizálok a spirituális sátánizmussal, de mivel ott is vannak szabályok, nekem az se kell :D Szeretek a magam feje után menni, igazából a sátánizmushoz ennek passzolnia is kell, a dogmatizmusnak pedig nem. Lehet, hogy van egy egyéni sátánizmus fogalmam, de miért ne lehetne? A sátánizmus eleve nem egy vallás, több, egészen más ága van.

Nos, én mindössze roppant önző vagyok, amit természetesnek és helyesnek is tartok, de gonoszság az max. nyomokban van bennem. S nem hinném, hogy összefüggne a kettő. Az ismerősöd egyszerűen ilyen s inkább csak azért vonzotta be a sátánizmus, mert azt valami vadabb, nem jólfésült dolognak tartotta. Persze ez csak hipotézis, annak se valami átgondolt, mert engem aztán nem érdekel. De hogy azért gonosz, mert gonosz, az biztos. Nem vallás, zenei ízlés vagy Brutal Doom (az jó :D) játszadozás okozza az ilyesmit, az ő készülékében van a hiba.


De még abban sem vagyok biztos, hogy ő gonosz. Lehet, hogy csak egy boldogtalan s kicsit zakkant ifjonc, ezt neked kell tudnod.

Ismerek egy nagyon kedves, aranyos, pacifista embert, aki ifjan katonának akart állni és partykon egyszer felosztotta egy haverjával az embereket, hogy kit lőne le. Vannak érdekes dolgok az életben.

2016. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Sok irányzat van és nem lehet általánosítani


A Sátánizmus bosszúállasra tanít. A megbocsátást többnyire helyteleniti.

Amit a barátod csinál az nem több mint hogy másokon áll bosszút a saját nyomora miatt

A mainstream iranyzat ezt így konkrétan nem tanítja

Noha sokan eljutnak erre a szintre közülük is.

2016. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, ment a zöld kéz. :)
2016. febr. 23. 19:43
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki a sátán vagy bárki nevében öl az egy skizofrén, nem sátánista.
2016. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak fő kérdésed olvastam el.

Nem....

Rengeteg jót akar másoknak s segít ahol tud, mert sátánista elveket követ, de nem elvakult barom mint sok keresztény.

2016. febr. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!