Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fordított kereszt a Vatikánban...

Fordított kereszt a Vatikánban? Sátánista jelkép? Akkor melyik felekezere érdemes hallgatni? Hoszen itt is monsdják párna, hogy sokuk közé beférkőzött már a "gonosz"?

Figyelt kérdés

Én a fordított keresztről azt tudom,hogy sátánista jelkép és egy bizonyos videómegosztón látni olyan képeket amin pl a pápa mögött is van.


meg pl itt 3 perc 50mp-től :


http://www.youtube.com/watch?v=v9-MNK4wf64


2011. dec. 7. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Én úgy gondolom nem a jelképeken múlik valakinek a hite, hanem a cselekedetein, életmódján és gondolkodásmódján érhető tetten. Biztos vagyok benne, hogy minden felekezetben vannak Istennek őszinte keresői és követöi, és vannak a katolikusok közt is értékes keresztény emberek. Nem az egyház üdvözít, hanem Krisztus.


Olvasd a Szentírást az biztos útmutató, és ha őszintén keresed Istent akkor meg fogja mutatni, hogy hol a helyed, egyre nagyobb világosságod lesz, és fejlődni fogsz a hitben. A közösség csak egy eszköz a hitgyakorlásrra, de nem a cél.


Üdv. Péter

2011. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
A fejjel lefelé álló kereszt Szent Pétert, mint az egyház megalapítóját jelképezi. Őt feszítették meg fejjel lefelé, mert nem tartotta magát Jézussal egyenrangúnak.
2011. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
67%

Abszolút igaza van az első válaszadónak. A fordított kereszt az valóban sátánista jelkép, és elég sok minden terjeng az interneten a pápaságról, sok igaz van benne de nem kel mindent készpénznek venni. Ha valóban érdekelnek a vallásos dolgok akkor ott a biblia és lehet kutatni, ott mindent meg találsz, és az nem téved. Vallást én nem ajánlanak neked, mert az nagyon reklám szagú lenne de ha megis erdekel akkor járj utána és olvasgassál Ellen G. White könyveket. De teljesen objektíven. [link]

Itt megtalálod a fontosabb könyveit, válaszd ki a Nagy Küzdelem könyvet és azzal kezdd ha tényleg érdekel. Az írónő végig vezet a vallás fejlődésének és kialakulásának különböző idoszakain. Ha előbb akarod tisztán látni, hogy ki is ez a személy írónő, akkor válaszd az Életünk és munkánk című könyvet. Megéri időt fordítani rá és ha kérdésed van nyugodtan tedd fel. Ha ezek mind nem érdekelnek akkor az első válaszadó tanácsát kovetsd.

2011. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szivárvány meg a homoszexuálisok jelképe?


Attól, hogy egy szervezet kisajátít valamit magának, attól az eredeti jelentése nem változik.

2011. dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

2. válaszolónak van igaza, csak kicsit utána kéne nézni...

Szent Péter volt akit fordítva feszítettek keresztre, csak azóta kifordították, és másfajta jelképnek tudják be. Am.: fordított kereszt... az nem jutott még az eszetekbe hogy nem a keresztet kell megfordítani hanem rajta Jézust, úgy hogy arccal a fa felé nézzen ? :)

2011. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A Szent Péteres dolgot azután hallottam,hogy feltettem a kérdést.

Szóval akkor a fejjel lefelé álló fordított kerszt akkor nem sátánista jelkép? ok

2011. dec. 12. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:

A fordított kereszt nem sátánista jelkép. Egyszerűen kereszténységet utasít el, ettől függetlenül még nem sátánista.

Amúgy szent Pétert feszítették fordított keresztre, mert nem érezte magát méltónak ahhoz hogy Jézushoz hasonló kereszten haljon meg.

Amúgy meg a sátánizmusnak semmi köze nincs a Sátánhoz.

A 'satan' (latin) magyarul ellentétet jelent. Tehát egy Istenben nem hívő vallást testesít meg, ami ugyan ellentéte a kereszténységnek.

De nézzetek utána mielőtt leszóljátok a sátánistákat! Met nem az amire gondoltok!!!

2012. febr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

a lefelé fordított kereszt egy sátánista jelkép,

azt fejezi ki, hogy az ÉLet nem felfelé növekszik, hanem lefelé


(beleintegrálódik a tellurikus erőkbe)

2012. szept. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!