Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Gyogyitani hogyan lehet...

Gyogyitani hogyan lehet magiaval? Segiteni szeretnek egy nagyon kedves ismerosomon.

Figyelt kérdés
Egy kedves ismerosom naprol napra rosszabbul van minden szempontbol, belso szervei szempontjabol is. De lelkileg sem epp a legegeszsegesebb, egy pszichologus valoszinuleg skizofrennek diagnosztizalna ezt a szemelyt, szivesen beneznek az erzesei es gondolatai koze is, de egyszeruen aranytalanul sok rossz tortenik vele szervileg is. Meg nincs keso mert meg semmije sem romlott el, mint szerv, de ha nem tortenik semmi. En kerdezoskodtem a tobbi temakorben is mar errol, de mivel en jo ideje probalok magiat tanulni, ezert a fenti fo kerdesre szeretnek elsosorban valaszt, de barmi mas valasz is jo, ami segithet neki. Vagy epp nekem, hogy segithessek neki.

2016. márc. 31. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Agykontrollt tanuld inkább, egyébként a mágiának is ugyanaz az alapelve, csak több körülötte a körítés.
2016. ápr. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azzal csak előhozni vagy elódázni tudod a problémát megoldani NEM!


Az agykontroll pedig csak a mentális vetülettel foglalkozik a többivel nem....

2016. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mágiával, akarata ellenére? (Csak így teheted, hiszen ha meg akarna gyógyulni, felkeresne szakorvost.)

.

Kérdésed annyira szétszórt, hogy jobb, ha mágiával semmi szinten nem foglalkozol!

2016. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na bocsánat, kicsit összeszedettebben leírom most újra a dolgokat, kibővítve.


Szóval van nekem egy közeli ismerősöm, rokonomnak mondhatnám, akit én is, sőt ő maga is olykor skizofréniával gyanúsítok. Azért mert:

-Azt állítja szellemeket és démonokat lát, akik meg tudnak szállni másokat(csak a démonok)

-hangulatingadozásai vannak elég gyakran

-könnyen felingerelhető természetű.


De mindezek ellenére intelligens és talán jószívű ő, több nyelven beszél, jók voltak a tanulmányi eredményei is.


reagálok erre a kérdésre: ,,Akarata ellenére?"

Nem, ő együttműködne velem, de nem tudja rendesen szavakba önteni érzéseit, ezért én nem értem meg a miértjét ezen jelenségeknek(idegesség, betegségek ha gyötrik.)


sokszor érzi úgy, hogy több oldalról sújtja őt a sors, a szellemektől a testi problémákon át a balszerencséig, és én úgy vélem, hogy életveszélyes állapotban van (hisz öngyilkos hajlamai vannak, és gyakran sújtja a sors fájdalmakkal, betegségekkel.)


Úgy vélem az ilyen embereken a mai modern orvostudomány nem sokat segítene, mert a skizofréneket úgy kezelik, hogy életük végéig begyógyszerezik őket, aztán vagy bejön, vagy nem (ismertem egy másik skizofrént, aki szedte a gyógyszereit sok éve már, kezeltette magát, de ugyanúgy tönkretett mindent, mint egy átlagos skizofrén)

Szóval én inkább hiszek az okkult módszerekkel való gyógyításban, mint ebben a hülyeségben, hogy be kell őket gyógyszerezni, illetve volt már egy apró tapasztalatom, ami számomra bizonyítja, hogy lehet gyógyítani.

Na most azt írjátok, hogy az ilyen embert nem lehet gyógyítani mágiával. De modern orvostudománnyal sem, ahogy észrevettem. De hát akkor hová forduljak?

2016. ápr. 1. 15:49
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem azért nem lehet őket gyógyítani mágiával, mert nem hat rájuk. Azért nem lehet, mert nagyon instabil a szellemük, egyetlen apró hiba, és a skizofrénia teljes őrületbe, vagy disszociatív személyiségzavarba(hasadt tudat) csap át. Ismerek sikeres gyógyítókat, de ilyennel még ők sem hiszem hogy sikerrel foglalkozhatnának. Túl veszélyes. Gondolom nem tudnál együttélni a bűntudattal, ha belepiszkálnál, és ő öngyilkos lenne amiatt, amit a felbolygatott elméje okoz. Semmi esetre se tedd! Ami esetlegesen javíthat az állapotán, ha képessé válik az általa észlelt jelenségektől elkülönítenie önmagát. Ha képessé válna a koncentrációs meditáció egy bizonyos fajtáját elsajátítani, akkor a skizofréniája esetleg enyhülhetne. Ennek az a lényege, hogy mind a külvilágot, mind a saját belső világát, érzékeit, gondolatait kizárja, és kizárólag a valós önmagára összpontosít. Ez az "én vagyok" eszmén rögzített elme állapota. Mást nem tudok, ami segíthet javítani az állapotán. Képzeld el a skizofréniát úgy, mint egy laza, instabil zseléhalmazt, ami minden irányba nyújtózkodik, sokfelé lefűződik, de teljesen mégsem esik szét. Ha hozzáérsz, az egész megremeg, és a nyúlványai vészesen meginognak. Belenyúlsz, és az egész szétfolyik, összeomlik, és esélyed sincs többé összeszedni. De ha ő maga ezt a kupacot összevonja, egységesíti, és megszilárdítja a puszta akaratával, akkor minden egyes alkalommal, amikor ezt teszi, egyre kevésbé lesz instabil az a halmaz.

Fontos, hogy ő maga se kísérletezzen mágiával, és semmi esetre se próbálja meg külső erővel kezelni a skizofrén tüneteket. Egyedül az összeszedett, koncentrált tudat, és az azt vezérlő akarat képes belülről stabilizálni a helyzetet. Zárja ki mindazt, amit lát. Szellemeket, démonokat, mindent. Nem tudhatja, hogy valós, vagy illúzió, amit lát, és ha megpróbálja kideríteni, összeomolhat. Ne kísérletezzen mágiával, mert a tudat olyan megnyilvánulásait igényli a feladat, amelyek ronthatnak az állapotán. Semmi esetre se kísérletezzen olyan dolgokkal, amik a tudatát kívül helyezik a saját asszociációs rendszerén. Ilyenek a tudatkivetítés, különböző szellemekkel való kommunikáció, állati aspektusok, és hasonlók. Ezek szintén drasztikus romlást okozhatnak. Ha valaki óvatlan, egészségesen is skizofrén állapotba juthat az ilyen gyakorlatokkal, ha eleve problémája van, csak romolhat.

2016. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

minden gyógyító elsó leckéje, és egyben állandó leckéje.


A gyógyítást csak a gyógyulni vágyó szándékára lehet felépíteni.

NEM TUDSZ SEGÍTENI, még ha kéri akkor se biztos.

2016. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez a válasz igen hasznosnak tűnik, köszönöm. Bár nehezen megingatható az a hit, amit ő valósnak tapasztal a démonokról és szellemekről. Te úgy véled akkor, hogy vannak szellemek, de amiket egy skizofrén lát és hall, azok általában/mindig.. élethű képzelgések?
2016. ápr. 1. 16:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor gondolom akkor ,,biztos'', ha a gyógyítandó ember már annyira akar gyógyulni, hogy aktívan kutat és próbálkozik gyógyulni.
2016. ápr. 1. 16:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Várjunk csak, Huo Xiaoren, te azt mondod, hogy úgy javítható egy skizofrén állapota, ha külön tudja magától választani önmagát a betegségétől. Viszont én úgy tudom, hogy a pszichiáterek meg úgy akarják kezelni, hogy összeolvasztják a "hasadtságát", vagy disszociatív személyiségzavar esetén a két személyiséget (+ begyógyszerezik) akkor viszont a két lehetőség közül az egyik rossz hatással van, ha jól sejtem. Egyelőre a tapasztalataim miatt azt választanám amit te mondtál, de akkor még ez is egy rizikós dolog, hogy arra kérem válassza el magától / egyesítse magát a rossz részével.(ez még egyértelműen nem személyiségzavar)
2016. ápr. 1. 16:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Az elkülönülést nem úgy értem, hogy kezelje önmagától idegennek. Úgy értem, hogy a saját belső lényege mentes azoktól a vélt, vagy valós észlelésektől, és pszichés zavaroktól. Ha erre a belső lényegre képes összpontosítani, az instabil "periféria", azaz mindaz, amit látni vél, érez, gondol, tapasztal felsorakozik az egység érdekében, megszilárdul, és stabilizálódik. Amit te említettél a pszichoterápia lehetőségiről az fogja az egészet, és igyekszik egyetlen stabil egésszé összegyúrni. Amiről én beszélek, ott egy belső cél gyűjti össze, és rendszerezi azt, ami nem megfelelően működik.


Nem mondom azt, hogy amit egy skizofrén lát, és tapasztal, az illúzió. Igenis vannak valós tapasztalataik, és sajnos sokkal kitettebbek ezeknek a hatásoknak, mint egy egészséges személy, mert az elméjük önvédelme sérült. De egy tapasztalt személy segítsége nélkül nem lehet megkülönböztetni, mi a valós, és mi az illúzió a tapasztalatai között, ezért a legjobb, ha a vélt, és valós észleléseket is kizárja, hogy elkerülje a további sérülést. Amit szándékosan kizársz, az kisebb eséllyel árt neked, még akkor is, ha létezik, és tényleg ártani akar. Ez az ignorálás helyettesíti az egészséges ember önvédelmi mechanizmusait. Ha egy skizofrén elkezd mágiával, és okkult jelenségekkel foglalkozni, akkor gyakorlatilag szélesre tárja a kaput, amin bármi bejuthat, mert nincs ami útját állja, és egy amúgy jelentéktelen hatás, amit egy egészséges szellemű ember elviselne is drasztikus romlást okozhat.

2016. ápr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!