Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan kezdjem el tanulni a...

Hogyan kezdjem el tanulni a mágiát?

Figyelt kérdés

2016. máj. 11. 20:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

Dubitus, ez kétségtelen, de nagyon nehéz hozzáértő vezetőt találni. Emellett még az érdeklődési köre sem biztos hogy kialakult. Amíg nem tudja, hogy pontosan mit szeretne kezdeni a mágiával, milyen irányba menne, addig még kisebb az esélye, hogy egy vezető, vagy tanácsadó felkarolja. Pont ilyenkor szoktak beleesni a kezdők a csalók csapdájába, akik kihasználják az ismereteik hiányát, és tanácsadó szerepében mindenféle szektákba, meg beavatásokba rángatják őket.

Persze sokkal egyszerűbb a dolga, ha már most tudja, milyen irányba indulna el.

2016. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
Az elmélet megtanulásával kezd , Pl: Az igazi beavatás útja című könyvből . Legegyszerűbben és legtisztábban ebben láttam leírva . Az ebből szerzett tudás meditálás által letisztul . Azután tanulmányozhatod a jógát is és dönthetsz , hogy szeretnél-e ezzel foglalkozni .
2016. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

meditálj, meditálj és meditálj!

Tanulj önismeretet! Mélyet és sokat.

fejlessz etikai érzéket. Ne gyengét, erőset, készségszintre!


ha ezzel meg vagy jelentkezz 5 év múlva.

2016. máj. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Huo Xianren [#11]

Igaz, amit írsz.

Nem is görcsösen kell vezetőt keresni, hanem viselkedéssel kimutatni, hogy gondolkodásmódja olyan, hogy tanulhatja.

Akkor pedig a "véletlen" találkozás megoldja a problémát.

2016. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. máj. 13. 06:49
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem kell vezető, pont az a lehető legrosszabb ha más akarja megmondani, a más sablonja akarja megmondani mit csináljon önmaga. A belső én megmondja a helyes utat ha megtanulja önmaga által
2016. máj. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

Egy jó vezető nem erőltet a tanítványra sablonokat.


A kérdésre válaszolva én ezt az utat javasolnám:

1.) pszichológiai tudás megszerzése, beleértve nem feltétlenül pszichológus végzettségű emberek írásait pl Anthony Robbins, Dale Carnegie, stb.


Ha önismeret terén is jól fejlődsz, és napi szinten fegyelmezed magad, alkalmazod a tudást, ezekkel is óriásit lehet fejlődni, amit elérhetsz az határtalan!


2.) alapvető spirituális gyakorlás megkezdése pl: hatha jóga, pranayama, különböző csi kung irányzatok. Sportnak is rengeteg gyümölcse van spirituális fejlődés terén (tisztítja és erősíti az energiavezetékeket, segít megtanulni irányítani önmagad. aki a testét nem tudja irányítani az a belső világának se lesz mestere egyhamar).


3.) szerintem ezek után jöhet a mágia. Önmagában a fentiekkel is óriási felemelkedést lehet elérni egy élet alatt. De ha mágiával is támogatni szeretnéd a fejlődésed arra is megvan a lehetőség. A jó szellemi képességek (pl koncentrációs képesség) nem elegendőek, emellett önfegyelem, önismeret, nyugalom, stb stb képességeket is jó szintre kell fejlesztnei, h be ne sz*pd ezt az utat. Érdemes elolvasni olyan könyveket amikben óriási bukások vannak, h értsd miről beszélek. Pl Haich Erzsébet - Beavatás, Szepes Mária - Vörös oroszlán, Balázs Valéria - Karmakiller.


Amúgy pedig Franz Bardon jó könyv kezdésnek, de ezt sok helyen leírták már előttem.

2016. máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%
Istenem! Ennyi ész, és mind másé...
2016. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Jani Belucci válasza:
Inkább fogj egy tudományos könyvet és felejtsed el ezeket a marhaságokat.
2016. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én is tudni szeretnem
2016. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!