Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehetséges tárgyhoz lelket kötni?

D-Mano kérdése:

Lehetséges tárgyhoz lelket kötni?

Figyelt kérdés

Ha, igen, akkor milyen tárgyakhoz? Mit lehet elérni általa?


(Láttam egy filmet, ahol egy robotnak értelme és érzelmei vannak. Már vannak próbálkozások a mesterséges intelligencia megalkotására, de valószínűleg, ha óriási előrelépések is lesznek benne, akkor is lesznek korlátai, amire csak egy lélek képes. És jött az ötlet, hogy lehetséges lenne-e robothoz lelket kötni. De most nemcsak a robotok érdekelnek, hanem bármely tárgy.)


**Tudom, az ezotéria egy nagy marhaság. VAGY A tudomány ellentétes ezzel a lehetőséggel stb. stb...-ezeket a vakvágányokat kerüljük, kérem.



2016. jún. 21. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MnM válasza:
63%

Lehetséges, én sem hittem benne egészen addig amíg véletlenül a Tescoban nem köttem a lelkem egy zacskó csipszhez.

Szerencsére akkor vásárolt Parázs Dénes auratisztogató és vissza tudta tenni a lelkem a testembe valamilyen módszerrel, nem láttam hogyan csinálja mivel csipszként nem voltak érzékszerveim, de egy rettentően rossz élmény volt

2016. jún. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tárgyat köthetsz lélekhez.

Ezt persze "önmagadra" értem.

Fordítva nem tudom, hogy működik-e.

2016. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
persze ,ebet karóhoz...
2016. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
persze, hiszen Voldemortnak is sikerült.
2016. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

becsmérelt az ezotériát !

Énsem hiszek benne nagyon, nyugott lehetsz.


Vannak benne jó és érdekes részek .

Igaz az álom fejtés és karma télleg nagy baromság .


Az álom gondolat és emlék foszlányok halmaza egy alváskōzbeni gondolat menet ,egy fajta "Halucinácio,, .


Amirőr beszélsz az a horkruksz .

Nem lehetséges .

2016. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhet még esetleg.


(A trollkodás mellé nem ártana egy kis humorérzék sem.)

2016. jún. 21. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel egy lélek = egy egyéni individuummal, a megkötése és béklyóba verése, bíráskodás felette, hatalmaskodás felette hatalmas nagy vétek és főképp tilos, ezért a válasz tök egyszerű, nem, nem lehetséges!

Ellent mondd alapvető törvényeknek.

Az ember egy biológiai testet ölt magára inkarnációja során, mely DNS szinten rá van kódolva. Mint az AVATAR filmben a tag teste. Így aztán az amit te kérsz, közel sem megvalósítható.

Fekete mágia oldaláról viszont, a nekromancia témát érintve érdekes elmélet lehet, hogy egy halott test helyett lélekhez hasonló energiával életre kelteni egy robotot... talán működhet.

De ez sem járható út! :D

Egyszerűen olyan szinten kell programozni egy mesterséges intelligenciát, ami képes ellátni egy robotot szinte emberien, de ez felveti a "robotok kinyírják az egész emberiséget" témát, mivel nem fogják méltónak találni az élethez az embereket. Mivel az emberek eléggé kicsinyes és sérülékeny kis lények, ezért a robotok inkább pártolnák azt a fajta életet.. szóval jah.. komplikált.

Jobb ez így, emberek vagyunk, lélekkel rendelkezünk, tapasztalni vagyunk itt és pont.

Az, hogy istent játszunk és megalkotunk gépeket, melyek kiirthatnak bennünket, az többször is megfontolandó opció, bár mindenki másképp gondolja.


Ó jut eszembe, ha a lélek felajánlkozik, akkor lehet egy adott tárgyhoz kötni, mivel szabad akaratából tette. Ez viszont magas szintű mágia iskola. :D

2016. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8-as!

Köszi a választ!


Hát, gondoltam, hogy nem kontármunka egy ilyet kivitelezni, ha egyáltalán lehetséges. Igazából egyrészt érdekelt a dolog lehetősége, másrészt éppen érvelni akartam a robotok "emberesítése" ellen, és szeretem az összes lehetőséget végiggondolni az érveimben, akkor is, ha korlátozott tudatom bőven csak egy részét engedi meglátnom az "összes lehetőségnek".

2016. jún. 22. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!