Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a Föld elem gyenge pontja?...

Mi a Föld elem gyenge pontja? Mivel lehet egy föld típusú lelket elhasználni?

Figyelt kérdés

A tűz gyenge pontja, hogy túlhajtja magát, könnyen elég, vércsoportja a 0, bolygója a mars.

A víz csoport gyengéje, hogy túlzottan higgadt és letiszult akar lenni, éppen ezért kiszáradhat, ha nem táplálják! Vércsoportja a B, bolygója az Uránusz-Neptunusz!

A szél csoport gyengéje, hogy állandóan mozgásban kell lennie, mert csak így van ereje. Ha nem kap lendületet, kialszik, elveszti erejét, és depressziós lesz. Gyengéje szintén az, ha nem táplálják! Vércsoportja az AB! Bolygója a Vénusz vagy a Jupiter!

A Föld elementált nem ismerem, vércsoportja az A, bolygója az össze földtípusú bolygó!



2015. júl. 3. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem állítólag Rh+ 0
2015. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez több ponton is helytelen. A vércsoport nem köthető az elemekhez. Ismerek mindenféle nullást, nem csak tüzet.

A lélek nem köthető az őselemekhez, mert ősibbnek számít(szerkezetileg). A szellem, ami az ember jellemét, gondolatait, érzéseit ösztöneit, tartalmazza szintén nem köthető egyetlen elemhez. Ha egyetlen elem dominálna állandóan, az súlyos betegség lenne. Amiket felhoztál nem gyengeségek, hanem az elem kioltásának módszere anélkül, hogy az ellentétpárját használnád.

A víz önmagával akkor alszik ki, ha passzív-merev lesz, azaz megszűnik folyni a legkisebb ellenállás irányába, megdermed, föld jelleget vesz fel. A szél nem elem, a levegő őselem, a szél az őselem jellegzetessége, mert a levegő mozgékony, és forma nélküli. Ha formába kényszerül, és megszűnik mozogni, úgy alszik ki. A föld akkor szűnik meg önmagától, ha megszűnik szilárdnak, és passzívnak lenni.

Az ötödik, valódi őselem jellemzője, hogy nincs jellemzője, akkor szűnik meg, ha differenciálódik, azaz átalakul valamely elemmé a négy közül.

Végül a Vénusz föld jellegű.

Embereket ne akarj ilyen osztályozással behatárolni, mert abba a hibába esel, amibe a divatos horoszkópokban hívők. Lesz négyféle ember, mindenkit beskatulyázol, és szűkül a látóköröd. Minden ember teste, és szelleme rendelkezik az őselemek tulajdonságaival, mindegyiket tartalmazza, az arány pedig pillanatról pillanatra változik.

2015. júl. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2#! Már megint egy örökös szkeptikus tévedt az okkultizmus fórumba. Azt szeretem, hogy nem a témában jártas, spirituális személyek magyarázkodnak, hanem a témától távol álló, jó formán semmit sem tudó tudományoskodók majd megmondják, ami a témába nem illik.

Hát először is! Egy hívő sem akar rájönni a kvantumfizikára, ahogy egy tudós sem képes megérteni Isten elméjét! Egy guruból sosem lesz szabómester, ahogy a szabómester sem lesz sosem médium!

Akkor most én, a hosszas, lasan 15 éves ezotérikus tapasztalat után, haladó mágia, vallási, és okkultista nézetemmel koorigálom a materiális tudomány álláspontjait!

Először is! A vér egy kémikus bioenergikus rezonancia. Olyan rezonancia, amely előidézi a fizikális testben történő áramlással a lélek materializált állapotában az aura és mindenek előtt a lelki erő állapotát, és nem kizárólag élettani hatással bír. Mindegyik vércsoportnak megvan a maga jelentése, senki sem lesz azért 0-ás, mert ő az akar lenni. Ha mondjuk valaki AB-s lesz, annak fel kell vállalnia a vércsoport kollektív és energiatikai hatását is, ha tisztában van vele, ha nem, és ez egy inkarnáció alatt módosítja, vagy akár részletesen át is írhatja a lélek generikáját, attól függve, a lélekben milyen arányban vannak elemi dominanciák, és mennyi ideje van egy bizonyos lelki állapotban, ami függhet a lelkikortól, a tapasztalattól, vagy éppen a fejlettségétől, és állapotától. Ezek meghatározóak abban, hogy milyen vércsoportja lesz valakinek.

Másodsorban a vérnek karimus jelentése is van. A 0-ás például azért tűz, mert azért van a földön, hogy adjon, megfeledkezve méltóságáról - nem az emberi méltóságról van szó - képes áldozatkészen, mindig segítőkészen, kedvesen viszonyulni másokhoz, azok életét terelgetni, vagy éppen táplálni. A 0-ás nagyon jó gondozó, de kevésbé jó vezető. Kiváló családfentartó, vállalkozó, vagy akár fizikai munkás is lehet, de az üzleti szférában, politikában nem mindig találja meg önállóan a helyét. Érthető, karikus okokból nem képes kapó szemszögből látni a dolgot, ami mind a politikához mind a gazdasághoz szükségszerű.

A ló másik oldala, amikor valaki AB-s. Az AB-s, talán köztudott, de csak kapni tud, főleg az AB+, aki nem képes saját vércsoportján kívül másnak adni. Ez is kollektív állapot. Születet kapó, információgazdag memóriája tökéletes kommunikatív, marketing, vagy éppen üzleti szférában betöltött alkalmazotti viszonyra képes, de akár médiaszerepő is lehet. Mivel alkalmazkodó típus, de sebezhető, nem érdemes világnézetével szembeszállni, mert heves érzelmekkel reagálhat, éppen ezért szél, mert mindenre mindig reagál, éppen azért, mert kapó szemszögből szemléli a világot, azt nézi, a világ hogy reagál környezetében, és ő, a szél AB, majd megmondja, helyes e, vagy se. Éppen ezért nem utolsó sorban tancsadói pozícióra is alkalmas, vagy tanárként, mert hallgatnak és adnak a véleményére, amíg el nem játssza azt.

Most hadd ne soroljam fel az összes vércsoport összes elemét. Értelemszerűen a szél után kapóbb a föld, aztán jön a víz, végül a föld.

Kevesen tudják, hogy van egy ötödik elem, a fém, vagy éter, ami magába foglalja a másik négy elem jellemét és tulajdonságát, és képes legyőzni őket, vagy akár azonosulni- összhangot teremteni velük. A fém vércsoport - ami lehet akár a Junior, vagy bármelyik más nem fő vércsoportú - a világ lakosságában ritkán fordul elő, sacra azt mondom, talán a világ 10 százalékát sem éri el, az összes többi a szokásos víz, tűz, szél, és föld pergment alapokat tanulja, mint a világ nagy tanítómesterének tanítványai.

Itt a kérdés nem az volt, mit tudtam rosszul, hanem hogy mi a föld gyengepontja.

A horoszkópnak meg nagyon is nagy jelentősége van, főleg, aki emlékszik korábbi inkarnációira, - akár állat reinkarnációira - mert a többség már volt az az állat, aminek a horoszkópjában éppen benne tartózkodik.

Ha ismernéd a titkos társaságok, rendek, és felekezetek tanításait, akkor tisztában lehetnél azzal, hogy a VIlág Nagy Tanítómesterének az a célja, hogy meghatározza a lelkek típusát, mert csak így tudja gyűjtőtáborba helyezni őket, és megfelelő leckéket adni nekik. Nyilván te sem gondoltad komolyan, hogy Isten mind a hét milliárd lélekkel külön-külön foglalkozik.

Meg aztán a három dimenzió Univerzumában, még a kozmoszban is különböző napsávok vannak, úgynevezett csillagpályák, amelyek egymás útját bizonyos időközönként keresztezik, és olyan álláspontba jutnak el, hogy újból hasonló energiák áramolhatnak a Föld Hartman törésvonalain, mint mondjuk 7-9 vagy 12 évvel korábban. Úgyanez havi bontásra is, csak ott kizárólag egy csillag sávjai érint minket, a mi napunké.

Utolsóként azt is hozzáteszem, hogy vannak bolyóállások, és naprendszer állások, amikről ma még a tudomány kevesebbet tud. Például a 25920 éves központi csillagrendszer időszámítása, és vannak napállások, amelyek csak több ezer évenként, vagy tízezer évenként egyszer ismétlődnek meg, de olyan is van, ami csak pár millió évenként, éppen ezért hasonló biorezgés és asztrális rezgés nem mindig áll fenn, így nem mindig hasonló a lelkek közérzete, kisugárzása, mint egyébként.

2015. júl. 4. 00:58
 4/19 anonim ***** válasza:
Igaz, én csak 14 éve foglalkozom okkultizmussal, és mágiával.Egy évvel "előttem jársz". A kérdésedre kaptál választ, még akkor is, ha nem vetted észre. A föld elem "gyengéje" ha kimozdul a szilárd, stabil, és passzív állapotából, megszűnik "kőszikla" lenni. De rendben, nem fogom bizonygatni sem azt, hogy nekem van igazam, sem azt hogy tévedsz. Az istenről alkotott képed úgy is teljesen más, mint az enyém, akkor meg már a gyökerénél ered a különbség. Egy valamit azért szeretnék elmondani. A korrigálási kísérlettel nem támadtalak, teljesen indokolatlan az agresszív válaszod. Amúgy miből következtettél arra, hogy materialista vagyok?
2015. júl. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nos, ha ismét elolvasod Huo Xianren válaszát, akkor ott van a kérdésedre a válasz, egyértelműen. Nem támadásnak kell venni, és a válasza egyáltalán nem materiális nem tudom ezt honnan vetted.

A lelket nem lehet egyetlen jellemző alapján beskatulyázni, ugyanis oktalanság. Annak úgy semmi értelme sem lenne, ha képes vagy elhatárolódni a saját ismereteidből (amit a hirtelen agressziódtól mérten kétlek) akkor észre veszed, hogy ez nem ilyen egyszerű. De az is igaz, hogy a lélek ősibb mint akármelyik elem, így nem lehet pusztán horoszkópok és egyéb jellemző alapján beskatulyázni, szóval kb számomra az 50% a válaszodnak igaz. Ugyan személy szerint csak 10 éve foglalkozom vele, de szerintem idősebb lélek vagyok, és akkor mivan? :D Semmi... mindenki tapasztal, jár, kel úgy az útján, ahogy szeretne és ahogy neki jól esik. :D

De amúgy a föld elem, mivel stabil és szilárd, akkor gyenge ha ezt elveszti és mozognia kell, nem értem ezt miért nem tudtad alapból. Gondolj az ősföldekre, amin nyugszanak a kontinensek, passzívak és csak ott vannak, szilárdan, ha elmozdulnak, na akkor aztán van nagy hepaj! :D

Nos, még egy dolog, az saját tudásom alapján, lélek nem inkarnálódhat állat testbe, ugyanis nem kompatibilisek plusz az állat energiája és a léleké eléggé különbözik. :D Most Úr Isten, jó ég, mi lesz! :D

2015. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Energetikailag nem tudom, de az biztos, hogy az emberi léleknek körülbelül olyan korlát lenne egy állatban megnyilvánulni, mint egy természetétől adódóan szellemi síkon mozgó lénynek egy fizikai testben. A lélek nem lenne képes kibontakoztatni a korábbi tapasztalatait, és tehetségét, nem lenne képes az adott életben tapasztalatot gyűjteni, viszont lerántanák az ösztönök, ami visszaesés lenne. Maga a vitális életerő szerintem a fejlettebb állatokban hasonló lehet az emberéhez, avagy akár még erősebb is, mert a "félkész" tudatuk nem rongálja akaratlanul az életerejüket. Nyers, de tiszta életerőre gondolok, állatokban főleg ezt tapasztaltam.
2015. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Akkor most kimozdítalak benneteket a felsőbbrendű árja emberségetekből, és elárulom, hogy állat, és ember között jóformán semmi különbség nincsen, az egyetlen tényező, hogy elméjét nem tudja tisztán használni, nincsenek korlátolt blokkolói, ezáltal az érzelmei az értelme a mozdulata szabadon nyílvánul meg, és ha ezeket nem uralja az állat olybá tűnik, hogy öszöntös lenne.

De csak azért, mert a felsőbbrendű árja ember olyan értelmi blokkokkal rendelkezik, amelyek felszívják és kezelik, ha kell, újrahasznosítják az energiát, aurát, értelmet, és ezáltal stabilnak tűnnek, de csak a blokkok teszik azzá.

A beszédről meg annyit, hogy az állatok telepatikusan kommunikálnak, képkommunikációval, mint az egyiptomiak, bár nem mindegyik, de képesek rá. Megérzik a másik lény gondolatait, és reagálnak is rá. Ez az emberben blokkoló tudata miatt nem fejlődik ki.

Azt is elárulom, hogy én, a felsőbbrendű árja emberség előtt állat voltam, mi több, vissza is emlékszem állatinkarnációmra, és arra is, hogy állatként is gondolkodtam. Erről már több novellát írtam, ismerőseim körében népszerűek.

Az állati inkarnáció tulajdonképpen bűntetés. Az az ember, mely nem képes eltűrni értelmi és tudati blokkolóit, azaz nem tudja uralni magát, büntetésként visszaeshet az állat szintjére. De juthat erre a szintre az állatokat kivégzők, levágók, tömeggyilkosok, Isten ellen harcolók, vagy akár a természet nem tisztelői, sőt, még a démonok is azzá tehetnek minket.

Az ember előtt mindenképp az állat az állomás, senki sem lehet úgy ember, ki legalább egyszer nem volt állat!!!

Mikor bekerül egy ember egy állat inkarnációba, első pár inkarnációjában képes megtartani az elméjét, talán ezért is találkozunk sok intelligens és híres állattal, például a kutyával, aki 5000 kilométert megtesz, ha megtalálja gazdáját, a macskával, aki mindig segít a gazdájának, vagy éppen a Japán Hatchival, aki 7 éven át kijárt a halott gazdájához a temetőbe. Persze nem csak háziállatok között találkozunk emberi természetű állattal, de volt már példa intelligens delfinre, elefántra, tigrisre, stb. Az Indiai kultúra, főleg a Hinduizmus vallja, és tanítja is az állatok tiszteletét, nem véletlenül vannak szent állatok Indiában.

Ugyan nem minden elefánt és tehén ember, de mivel a távolmúltban volt példa rá, hogy állatba inkarnálódott emberrel találkoztak, ezért a hagyományban megmaradt az állatok iránti tisztelet. Talán ezek a lelkek úttörők voltak az állatok és emberek közötti kapcsolat újból kiépítésében. Voltak olyan emberek is, akik önként vállalták az állatinkarnációt, és ezek a szellemek között nagy tiszteletnek örvendtek.

Arra viszont figyelni kell, hogy ha 2-3 inkarnációnál tovább tartózkodik valaki az állatok között, akkor elveszítheti elméjét, és valóban lesüllyed az ösztön szintjére. Elfelejti, hogy valamikor volt ember, és azt is, hogy ez bűntetés. Ha valaki neadj Isten büntetésként állattá kell, hogy válljon, egész inkarnációja alatt tartasa tudatában ezeket az információkat, még ha ki is közösíti ezért a többi állat társa, mert ez az egyetlen út, hogy újból emberré válljon.

Végezetül egy régi Indiai történet: Egyszer áldozati bemutatóra készült a főpap, és a nagy tömeg előtt, éppen egy kecskét készült levágni. Mikor már majdnem legváta, a kecske elkezdett nevetni. A pap megkérdezte: Mit nevetsz? Mire a kecske: Azért nevetek, mert 500 év után újra ember lehetek! A pap meglepődött, de ekkor a kecske sírni kezdett. A pap újból megkérdezte: Most meg miért sírsz? Mire a kecske: Azért sírok, mert ezután te 500 éven át kecske leszel.

A főpap eldobta a kést, letérdelt a kecske elé, és bocsánatot kért. Ettől a naptól kezdve egy ideig a kecske szent állat volt Indiában.

2015. júl. 4. 22:50
 8/19 anonim ***** válasza:

A sztorit ismertem. Híres hindu tanmese. Az okkultisták ritkán veszik szó szerint, mert lélek fejlődik, de ez másodlagos kérdés.

Fontosabb, hogy a kérdést azért írtad ki, mert választ vártál, vagy azért, hogy a válaszolókat kijavíthasd, és az ismereteiddel korrigálhasd a szerinted hibás nézeteiket? Mert az utolsó kommentárodból ez érződik.

2015. júl. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Csak az igazságot írtam le, feketén, szárazon. Valóban voltam állat, és nem csak én, sokan mások is, de nem muszály emberként elhinni ezt.

Nem azért írtam ki a kérdést, hogy koorigáljak, tényleg kíváncsi voltam a föld elemre. De én, mióta a gyakorin vagyok, úgy 3-4 éve, azóta mindig filozófiai társalgásba bonyolítom a kérdést, főleg itt, az ezon, ahol a kérdésekre sokszor is válaszolok, hogy a téveszméktől felszabadítsam a tudatlanokat. Én ezt szívességként fogom fel, nem okoskodásként.

Eszmecserét futtattam már politika téren, számítástechnika téren, szexuális téren, sőt, tudomány és emberi kapcsolatok terén is, de az elmúlt 4 évben senki sem kérte számon, hogy miért nem minden kommentemben a válaszra válaszolok, és miért kell egy kérdésre többször válaszolnom, főleg a szkeptikusok miatt, hogy a sok rögeszmét kitisztítsam.

Remélem, nem vetted zokon, hogy koorigáltalak.

2015. júl. 5. 15:14
 10/19 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy az emberek korrekcióra szorulnak. Jobban mondva, hogy igénylik azt? Te magad is igencsak zokon vetted az első válaszom korrigáló jellegét. Mások is érezhetnek így, sőt, vannak akik nem akarják, hogy korrigáld őket, mert van egy saját nézetük, és szeretik azt. Ha az ő nézeteiket "korrigálod", akkor nem szívességet teszel, hanem beléjük gázolsz, és nem azért, mert jót akarsz nekik, mert akkor rájuk hagynád. Azért teszed, hogy megmutasd, neked van igazad. Ez önös cél, nem kifejezetten erényes. Hiába mondod, hogy szívességnek szánod, ha sértésként működik.
2015. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!