Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Új-pogányok, hogyan ünnepeltek...

Új-pogányok, hogyan ünnepeltek napfordulókor, karácsony idején?

Figyelt kérdés

Légyszi, senki se írta, hogy Google, és csak olyanok válaszoljanak, akik tényleg azok, és nem pedig kötekedni akarnak!

Köszi



2016. dec. 23. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
A családom keresztény ezért ugyanúgy mint ők nem ünneplek nagyon eszek iszok elvagyok örülök hogy együtt van az egész család
2016. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
én is mint előző
2016. dec. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Kimegyünk a sátórból és sertés combot sütünk a tűz mellett.
2016. dec. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint pogány kérdezem: mi az a karácsony és miért kéne ünnepelni?
2016. dec. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első két válaszolónak, mint mondtam, nem keresztények válaszát vártam. A harmadik troll, a negyediknek, nem azt mondtam, hogy karácsony, hanem "napfordulókor, karácsony idején". Nem konkrétan karácsony, hanem ez a december 20-26 közötti időszak.


Mert én például megtartom a napfordulót egyedül, és megtartom a karácsonyt a családommal, és ők is inkább ateisták, mint keresztények.

2016. dec. 24. 08:40
 6/13 anonim válasza:
35%

bocs, elnyomtam, folytatom :)


Tehát a rómaiak átvették a görög kultúra és többistenhit jelentős részét, és valamikor ebben az időben terjedt el a Mithrasz kultusz, amit rávetítettek a téli napforduló megünneplésére, ami lényegében azonos a mai karácsony jellegével. A birodalom bukása után a kereszténység pedig ezt az ünnepet szinte teljes egészében bemásolta magának :) Jézus sem december 24 -én született amúgy, hanem jó pár hónappal később.

2016. dec. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De most az új-pogányok pontosan kik? Meg a családod inkább ateista mint kersztény és megünnepled a karácsonyt velük, szóval láthatod, hogy a nem keresztények is ugyanúgy ünneplik.

Én nem tudom a napfordulót kik szokták ünnepelni vagy mi van, mi 24-én megajándékozzuk egymást aztan 25-26 ismerősökkel és rokonokkal telik, egyszer összeülünk mind egy nagy ebédre.

2016. dec. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. nem vagyok keresztény. de a családom az (bár inkább kulturálisan, mint komolyan), így nem tudom más pogányokkal együtt ünnepelni a napfordulót. magamban megemlékezem róla, mert számomra személyes jelentősége is van.
2016. dec. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#6 nem az ateistákra gondol, nézz utána, kik az újpogányok.
2016. dec. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hatos ás hetes, nem vagyok primitív, viszont te ismeretlenül is gyalázol. Sajnos az oldal nem engedi javítani a már feltett kérdést, és én meg nem nem vettem észre, csak most, hogy figyelmeztél, hogy akad pár gépelési hiba a kérdésemben. De ezt lehetett volna szebben is megfogalmazni. Nem, hogy nem vagyok igazi keresztény, egyáltalán nem vagyok keresztény, és nem, nem az atistákat értem az új-pogányok alatt, hanem azokat, akiket a New-Age követőinek is tartanak, wiccákat például.

Sajnos kétszer nem lehet feltenni ugyanazt a kérdést, pedig jó lenne, mert erre nem kaptam értelmes választ. Nem azt kértem, hogy írjatok le olyan dolgokat, amiket a Google-n is megtaláltam volna, mint például a római napfordulóünnepet, hanem azt, hogy a most élő magyarországi új-pogányok hogyan ünnepelnek! Szóval én lehet, hogy nem úgy írok, mint Szabó Magda vagy Kertész Imre, de neked a szövegértéssel vannak súlyos problémáid.


A kilencesnek köszönöm.

2016. dec. 25. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!