Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Tudnátok fekete mágiával...

Tudnátok fekete mágiával kapcsolatos könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

Tudom, sokaknak ostobának fogok tűnni, de én hiszek valamilyen "sötét erőben", amit akár mágiának is nevezhetünk. Nem akarom gyakorolni, nem is hiszem, hogy képes lennék rá, de kíváncsi vagyok, hogy tudnátok-e olyan könyveket ajánlani, amikből jobban megismerhetem. És most nem a röhejes, kamu maszlagokra gondolok, amik valakinek az agyából pattantak ki, hogy pénzt kereshessen vele, hanem kevesek által ismert, régi iratokra.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 27. 12:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Előző előtti írta:

"Valahogy tegyél rendet a fejedben először, főleg, ha a mágia iránt érdeklődsz (amiből NINCS fekete és fehér), mert összevissza beszélsz."


Válaszom:

Valahogy tegyél rendet a fejedben először, főleg, ha az EMBER iránt érdeklődsz (amiből nincs NŐ és FÉRFI), mert összevissza beszélsz.

;-)

2017. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Te tök hülye vagy, előző? A dualitás törvénye mond valamit? Vagy a jin-jang mint szimbólum? A világot pozitív és negatív erők építik fel (ez nem azt jelenti, hogy "jó" és "rossz"). A férfierő, férfi jelleg pl pozitív (aktív, cselekvő), a női negatív (passzív, befogadó). A mágia se nem tisztán fekete se nem fehér, ha tágabban értelmezed a fogalmat, még kevésbé az. A mágia az mágia, lehet jóra használni, vagy lehet rosszra, de ki vagy te, hogy ezt megítéld, ki vagy, hogy megmondd, egy szerinted FEHÉR mágia elvégzése semmiféle negatív hatással nem lesz soha, senkire? A világban hozol létre változást, ahol minden mindennel összefügg.

Mellesleg a dualitás a női és férfi kettősségben is érvényesül (sőt, a világunkban talán ebben a legnyilvánvalóbban, szépen beleválasztottál), nem találsz nőt "férfi tulajdonság" nélkül, sem fordítva, és ez így van rendjén, ettől az illető még NŐ vagy FÉRFI marad, szóval egy az egyben baromság a párhuzam, amit fel akartál állítani.

Nagyon frappáns szerettél volna lenni, nem baj, majd legközelebb...

;)

2017. márc. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Előző, ébredj fel, kérlek... Te mereven elutasítottad a kettősséget.


Arra világítottam rá: attól még, hogy az ellentétek egységben vannak, attól még pólusokra bontható az egység.


De kötözködj tovább bátran, ahelyett, hogy az egységet is és a részelteket is figyelembe vennéd... ;) Simán lehülyézted a kérdezőt is amiatt, amire vak vagy.

2017. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Akkor te nem értetted, miről pofáztam, de azért bele kellett kötni... mert pont ugyanezt mondtam... Hoztál rá egy párhuzamot, ami az én értelmezésemben, hogy később le is írtam, pont azért jó, mert engem igazol. Most meg leírod, hogy te is engem akartál vele igazolni, csak nem tudtad közben. :D LOL!
2017. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Annyira utasítottam el a kettősséget, pont annyira, hogy épp csak azt írtam le, a világot ez a kettősség építi fel - és ha felépítenek egy egészet, logikailag feltételezhető, hogy tudom, hogy külön is részei. Képes vagyok felfogni az egyik legalapvetőbb törvényt. Talán te nem érted, hogy a kettősség, negatív és pozitív nem a rossz és a jó? Mágián belül sem, ahogy a nemek között sem? Ezért hülyeség külön választani. "Tudnátok ajánlani emberöléssel kapcsolatos könyveket?" Mivel feltételezhetjük, hogy ebben nagyjából az ember anatómiájáról lenne szó, ha lenne ilyen (mert fejbe vágni jégcsákánnyal és gödröt ásni a többség tud magától), az meg ugyanaz az anatómia, amit az orvostanhallgatók tanulnak. Így már érthető, miért nem lehet külön "fekete" mágiát tanulni? Ha már valaki érzi magában a hatalmat, hogy eldöntse, mi az egyetemes jó és rossz - NE ÉREZZE, ezt egyik embernek sincs joga, sem képessége megítélni, ehhez túl korlátozottan látjuk a világot, a nevek se véletlenek, feketének és fehérnek látjuk a történéseket... a saját szemszögünkből. Nem azok. Biztos vannak könyvek inkább ártó mágiák technikáiról, de ha a mágia alapjával nincs tisztában, azzal, ami a mágiát működteti, akkor nem tud semmit. Érted, mintha agyműtétről olvasna, de azt nem tudná felsorolni anatómiailag, milyen részekből áll az agy.

De nem hiszem el, hogy ezt ennyire túl kell magyarázni egy olyan embernek, aki elvileg érti.

Anyám...

2017. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A sötétség ha eléri a szívedet kővé dermeszti,és soha sem

tudsz majd semminek sem örülni,sem sírni,és az sem érdekel,ha valakit megköveznek előtted.Ezt akarod ???

2017. márc. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Írj üzenetet.
2017. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Neharagudj Kérdező de a Kérdésed nevetséges.Ha van is valaki aki tudna ilyet ajánlani szerintem nagy az eséllye hogy nem tesz ilyet.Egyrészt mert okkult dolog másrész pedig etikátlan is ha rontásra akarsz használni mágiát.
2018. jún. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Írjál Rám küldök egy rakással! Pdf formátumban ha azok jók neked! Szia
2018. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!