Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit jelent az 'alkímiai...

Mit jelent az 'alkímiai menyegző'? (chemical wedding)

Figyelt kérdés
Ha mágia, akkor a Fény oldaláról közelítsük pls, ne a sötét oldalról.

#alkímiai menyegző #chemical wedding
2017. máj. 28. 07:48
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:

Közös barátunk, a Gúgli, 25,300,000 találatában tárgyalja ezt.

Remélem, megtalálod a neked megfelelőt!

[link]

2017. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:

Köszi, meg fogom nézni őket.

Már én is kerestem, nem is annyira a források hiánya az én problémám, inkább felfogni nem bírom, hogy miről szól ez :)

2017. máj. 28. 09:13
 3/53 anonim ***** válasza:
Pedig nem nehéz felfogni, hogy egy film.
2017. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

A film nem pont az, amit én keresek.

Nagyon beteg film készült ezzel a címmel, de kénytelen vagyok végignézni, mert az igazság apró morzsái pont így vannak elrejtve, olyan cuccok mögé, amikre ránézni sem bírunk :/

2017. máj. 28. 09:29
 5/53 anonim ***** válasza:
A középkori rózsakeresztesek ezt a kifejezést használták a lélekembertől a szellemlélek-emberhez vezető transzfiguráció folyamatának burkolt megnevezésére.
2017. máj. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
Ne tessèk halál utáni állapotra gondolni e kèt kifejezès kapcsán. (Előző voltam)
2017. máj. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Köszi köszi, valami ilyesmire gondoltam.

Tudja valaki esetleg, hogy a bennünk élő ellenkező nemű energiát hogy tudjuk kiegyensúlyozni? (Nőként a bennünk élő férfi energiát és fordítva.) Vagy hogy a két agyfélteke működését hogy lehet harmonizálni?

2017. máj. 29. 05:24
 8/53 anonim ***** válasza:

"Tudja valaki esetleg, hogy a bennünk élő ellenkező nemű energiát hogy tudjuk kiegyensúlyozni? (Nőként a bennünk élő férfi energiát és fordítva.)"


Fel lehet tenni a kérdést, hogy mi női és mi férfi energia. Mi a céljuk, melyiknek mi az előnye, mi a hátránya. Miben jobb, mint a másik, jobb-e mint a másik, vagy csak más?


Pl, vegyük az agressziót. Tegyük fel, hogy ez férfi tulajdonság. Miért jó? Pl. Életteret lehet vele nyerni/fenntartani, biztonságot lehet vele kiharcolni. Mi a hátránya annak, ha agresszívan lépünk fel másokkal szemben? A kialakult kapcsolat felborulhat.


Pl, empátia. Tegyük fel, hogy ez női tulajdonság. Mire jó? Segít összetartani egy kisebb közösséget (család/falka), életbentartani a közösség tagjait. Mi a hátránya? A befektetett energia/jó szándék nem térül meg minden esetben, energiát vesz el az egyéntől.


Ha harmóniát szeretnél, fel lehet tenni a kérdést, hogy mi az egészséges arány, amit el szeretnél érni. De mi van, ha ketten vagytok? Akkor ugyan az az arány marad meg benned? Vagy nőként átadsz néhány férfi feladatot és átvállalsz néhány női feladatot a párodtól?

Mi van, ha valamilyen női energiát nem akar átadni a férfi párod? Pl, baj, ha szeret főzni? Mit okoz, ha a pár energiáiból hiányzik valami, valamiből pedig túl sok van? Pl mindkettő sokat főz, de egyik sem mosogat.


Sok válasz lehetséges, ha mások határozott választ adnak rá, attól még jogod van megtapasztalni, hogy milyen, amikor eltérő vélemény szerint élsz.


A harmonizáláshoz fel kell tudni ismerni, hogy hol van hiány, vagy túltengés. Meg kell ismerni, hogy milyen tevékenység milyen hatással van ránk(gondolom erre irányult a kérdésed, hogy hogyan harmonizáljuk a két agyféltekét, de ebbe nem folyok bele, mert egyénenként eltérhet)

2017. máj. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ezt emésztgetnem kell egy ideig, azt hiszem :)
2017. máj. 29. 10:55
 10/53 anonim ***** válasza:

"A mennyország szavunk nem egyszerűen a mennyekben (égben) lévő országot jelenti, hanem azt a helyet, ahová mindenkinek mennie kell, hogy ott éljen örökké. A szó tehát egyben ima és utasítás is: Menj az Isten országába. Mivel pedig az Isten a teremtmény szerelmetes ura, a házasságot értelemszerűen mondjuk menyegzőnek is (égbe menetel). Innen ered a gnosztikusok által emlegetett „alkímiai menyegző” fogalma, aminek szokás szerint csak magyarul van értelme. A földi menyegzőn az ember (Ádám) párja (Éva) a menyecske (a kis mennyországot jelentő nő), akiből az esküvő (esküvés) után menyasszony (menj-ász-hon: menj az Istenhez, az ő honába) lesz."


A megvilágosodást jelenti

2017. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!