Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit jelent ez a szó "suvanoj"?

Mit jelent ez a szó "suvanoj"?

Figyelt kérdés
Romániában járok Egyetemre,és mikor mentem vissza a koliba Nagyszalontán vártam a buszt,ott ült mellettem egy román vagy cigány nő (lehet mindkettő egyszerre) tradicionális ruhában.Közelebb ült és beszélgetni kezdett velem...meg akarta nézni a kezem,de nem engedtem neki,Ő mondta,hogy nem kér pénzt ért,Én akkor sem engedtem mert valamiért ezt belém nevelték,de magam sem tudom miért nem szabad megmutatni a tenyerem senkinek,pláne a bal tenyerem...mindegy is a nő csak mosolygott és megcsókolta a kezem,és azt mondta,hogy bár még nem tudom valami suvanoj,susuni vagy nem tudom mi vagyok XD tiszta Harry potter feeling kapott el XDDD meséltem itthon és kiderült,hogy faterom anyja cigány volt....román-cigány,de nem ismertem,mivel mikor apa született belehalt az anyukája a szülésbe....szóval a lényeg h én is negyed részt cigány lennék,de nem értem mi az a szó amit mondott az öregasszony és miért csókolgatott.Lehet h pénzt akart?

2017. júl. 21. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Suvjol: Dagad 😅

Silálo: Hideg(nem volt hideg a kezed azt azé csokolgatta meg mondta hogy hideg vagy?)

Zsungalo:csúnya

Zsuvanoj: tetves


Ezek jutottak eszembe lehet elatkozott h legyél tetves amiért nem adtad a kezed.

Lehet csak hideg volt a kezed azt mondta

Nem tudom kérdezz meg egy románcigány asszonyt mert lehet ök másra máshogy mondják mint mi.

2017. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"necsináld"


A kezedet azért puszilta meg, hogy kinyisd majd utána a tenyered, tehát a bizalmadba akart férközni.

2017. júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mikor apámnak mondtam fullra lesápadt,állítólag az Ő anyja foglalkozott folklórral meg ilyen "okkult" dolgokkal.És a szónak lehet valami értelme mert kijavítottak,és vissza kérdeztek,hogy nem inkább ezt mondta? és az a fura össze nézés apa és a nővére között....nyilván nem hiszem magamról h Harry potter,vagy bármilyen kiválasztott lennék XDDDD csak érdekel a dolog mitológiai része,én nem hiszek az ilyen dolgokban csak kíváncsi vagyok :) De köszönöm a választ!
2017. júl. 21. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát de ha apádék tudják miert nem oket kerdezed tegyerek
2017. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szerinted nem kérdeztem????? XDDDDDDD Semmit sem mondanak XDDDDDD
2017. júl. 21. 21:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Oké, sajnos érdemben nem tudok segíteni, de kíváncsi vagyok, hogy mégis mi lehetett ez. :D Ha van valami fejlemény írjad már le, pls. :D
2017. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom a szó jelentését, de ezzel az esettel én is találkoztam, pedig érdekelnének engem is ezek a mendemondák a famíliában, de hát csak annyit mondanak, hogy arról nem beszélnek, mert nem szabad. :D Pedig csak mesék, de "nem szabad foglalkozni velük". Mivel szeretem a fantasy-kat, ezért nagyon érdekelnének... :(
2017. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A cigány folklór ápolója,tovább adója.A (régi igazi)cigányoknál olyan mint egy "szent" ember,aki szavára adnak.Régen foglalkozott orvoslással,okkutizmussal,akár az Ősidőkben a Sámán.Még különleges képességei is vannak látja a szellemeket,beszélhet hozzájuk,"meg is idézheti" őket.Shuvihanó a szó amit nem tudtam,van női változata is,de arra már nem emlékszem.Neten utána néztem és találtam ezt azt.De sajnos én még ezen "jelek" közül egyiket sem tapasztaltam :/ XDDDDDD Egyetlen egy cigány legendát,hagyományt vagy szokást sem ismerek,a családom sem foglalkozik ilyenekkel,így nincsen mit ápolni pláne nem tovább adni XD Szellemeket sosem láttam,nem is hallottam vagy beszéltem volna hozzájuk :P úgyhogy egy aranyos történetbe csöppentem XD
2017. júl. 27. 11:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!