Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A sátánisták & emosok ilyenkor...

A sátánisták & emosok ilyenkor mit csinálnak? Hogyan ünneplik Haloweent?

Figyelt kérdés

Én arra tudok gondolni, abból ahogy fel voltak öltözve a suliban a gyerekek, mert nem ismerem ezt a Haloweeni hagyományt, csak alig 10 éve hallottam róla először. Ez valami sátánista,gothos,emos ünnep? Ilyenkor művért vagy kecskevért isznak az igazi sátánisták? Elképzelem, milyen meredek esti ünnepi tevékenységeik lehetnek, abból milyen hípe van az ünnep körül az országban.

Varázslás, démonidézés, átkozódás, bájitalok mennek ezerrel a sátánistáknál?


Bocs, hogy megkérdezem, csak nagyon élrdekel. Szerintem ez is a demokratikus fejlődés eredménye, hogy keresztény ünnepek mellett átveszünk sátánista ünnepeket is.



2017. okt. 31. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

A Halloween nem sátánista ünnep tudtommal, bár én is csak annyit tudok róla hogy kelta eredetű az ünnep. De itt a halottakról van szó, semmi varázslásról, démonidézésről.

Az emo stílusú embereknek meg közük nincs a sátánistákhoz, ők inkább depressziósok, nem igazán élvezik az életüket, vagy mazochisták és élvezik a szenvedést...

2017. okt. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
A sátánistáknak minden nap halloween van.
2017. nov. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
79%

Nálad valami nagyon nincs fejben rendben.


A halloweennek köze nincs a sátánizmushoz sőt az emosoknak se meg úgy az összesnek semmi köze egymáshoz.A sátánizmus egy vallás amire te gondolsz varázslás,démon idézés és társai azt a szektások csinálják.


Az utolsó egy sor meg egyszerűen arcpirító,miért nem nézel utána mi is az a sátánizmus ahelyett hogy ekkora debilségeket írnál ide?

2017. nov. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ninc sköze de attól még van ünnep és szertartás. áldozatok bemutatása , kecskevér ivása a leggyakoribb
2017. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem sátánista ünnep, mellesleg csak beírod a keresőben és ki dobja a választ. B) [link] Nem tudom milyen baromságokat csinálnak a sátánimádók, nem is érdekel, csakúgy, mint ez a béna ünnep. Ezenkívül nem Amerikában lakom, hogy cukorkát gyűjtögetve Halloween-nek nevezzem a halottak napját.
2017. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Még mindig megdöbbent az a tény, hogy az emberi társadalomban, milyen kevés ész kell az életbenmaradáshoz, valamint mennyire hibatoleráns társadalmunk.
2017. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem sátánista ünnep, nyugi.

Én nagyon szeretem a Halloween-t - és nem vagyok se sátánista, se emo, de egyértelműen keresztény sem.

Suliban is volt buli, beöltöztünk, tököt faragtunk, Halloween-es filmeket néztünk, jó volt.

"Szerintem ez is a demokratikus fejlődés eredménye, hogy keresztény ünnepek mellett átveszünk sátánista ünnepeket is."

Ezen meg nagyon jót nevettem, köszönöm. :D

2017. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
95%

Vallástörténetből egyes, leülhetsz.


Eleve a keresztény vallás építkezik az ősi, természetközeli / pogány ünnepekre épít. Gondolkodtál már azon, hogy Jézusnak mi köze van a locsolkodáshoz vagy hogy miért állítunk fát karácsonykor? Semmi bajom a keresztényekkel, de nem bírom az álszentséget.


Szóval a Halloween az egy kelta eredetű hagyomány mely a Római birodalom hódításával nyert teret magának (befogadó népek voltak, pl. Szombathelyen, azért van világhírű Ízisz szentély, mert egyiptomi légió állomásozott itt) nyilván összemosódott egy kicsit a római Parentalia ünnepével. Majd volt rá némi hatással a kereszténység is. És olyannyira nem sátánista, hogy az ősök tisztelete, áldozatbemutatás, a halottak szellemének útbaigazítása és az ártó szellemek megzavarása, elűzése funkciója (utóbbira szolgálnak az ijesztő jelmezek is). Az európai kultúrákba az amerikai popkultúra elterjedésével szivárgott vissza.


Még egy dolog: a sátánizmus egy vallás. Az emo meg a goth két vallástól független szubkultúra. A Halloweenhez annyi közük van, hogy az ő esztétikájukba, érdeklődési körükbe illik az elmúlás, a "creepy cute", a cuki vagy éppen ijesztő csontvázak, banyák, töklámpások és a jelmezek. Nyilván ők meg a bulisabb ifjúság jobban élvezi ezt az "ünnepet". De ez még senkit nem akadályozott meg abban, hogy kussban kivonuljon a temetőbe rendbe tenni az elhunyt hozzátartozóik sírját és gyertyát gyújtani.


Remélem február 14-én is jössz provokálni! :D

2017. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el hogy ezt mindenkinek külön kell elmagyarázni!! Az emosok (akik amúgy emo-k) ugyanúgy csinálják mint az átlagemberek, mivel ők is azok. A sátánizmusnak amúgy nincs sok köze az ilyen mágikus dolgokhoz, csak nektek mindent el kell hinni ami a tv-ben vagy az Interneten van, mert ott minden szent és igaz ugye.Amúgy hány éves vagy 5? Csak azért kérdem mert ha még mindig hiszel a varázslatokban nem lehetsz sokkal több. Ja és itt egy link, hátha okosabb leszel: [link] ...A vérivást meg hogy jön ide?? A sátánisták emberek, nem vámpírok! És akkor meg hogy ihatnának művért mikor az nem fogyasztásra való???...Nem akarlak megsérteni, de ez most rohadtul felidegesített!
2017. nov. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Eppaz02 válasza:
Kicsit elvagy tévedve! :D ahogy te mondanád én "emos" vagyok... de nem is ez a lényeg semmi közünk a sátánistákhoz mi egy szubkultúra vagyunk nem idézünk semmit meg semmi ilyet nem csinálunk. Magamból kiindulva én csak tököt faragok max megnézek 1-2 horror filmet aznap este és ennyi volt.
2017. nov. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!