Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A sátánt miért egy kecske...

A sátánt miért egy kecske fejű emberi testű lénynek szokták ábrázolni?

Figyelt kérdés

A modern kultúrákban leginkább így ábrázolják: [link]


Honnan eredhet ez az ábrázolás és mi ihlette?



2017. nov. 5. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Azért ábrázolták így, higy elriasszák a hülyéket és tudatlanokat. Sátán a valóságban közel sem így néz ki, és NEM GONOSZ. Vagy szerinted mi lehet a gonosz? Egy olyan lény, akit még az életben nem láttál, vagy egy olyan vallás, ami évezredeken át írtotta, butította a népet(a kereszténység)?


Privátban többet tudnék erről mesélni

2017. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

"However, showing the devil with horns seems to have developed from images of pagan gods with horns. For example, many Egyptian deities had horns, such as Hathor the cow-headed goddess. Ba’al of the pagan tribes the Hebrews encountered in their journey from Egypt was often associated with a bull. And the same was true of the image of the Canaanite god Moloch, which the ancient Hebrews would have encountered in the Promised Land, also had horns.


But probably the pagan god most resembling our image of Satan is the goat-horned and cloven hoofed Greek god of nature, Pan. Pan also had pointed ears and a goatee, as the devil is often depicted"


Az ókori istenek illetve Pán miatt...

2017. nov. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Az #1 válaszolót annyival egészíteném még ki, hogy noha ez nem egy valóságos ábrázolás, megközelíthetjük szimbolikusan is, például a szarvak bölcsességet jelképeznek sok pogány, illetve spirituális felfogás szerint.
2017. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Az előző válaszoknak nem sok közük van az ikonográfiához...

Bibliai eredete van: a Szentírásban a kecske negatív szimbólum. Több példázatban értéktelenebb állatnak tűnik fel. Ráadásul megfigyelték, hogy a kecskék befolyásolják a nyájat, a birkákat képesek elterelni. Van példázat arra is, hogy az utolsó ítéletkor Isten elválasztja a jókat és a gonoszakat - a jókat juhokként szimbolizálja, a rosszakat egyes fordítás szerint kecskéknek. Már az Ószövetségben is negatív lett szegény kecske, mivel létezett a bűnbak, ami egy zsidó hagyomány. Ráolvasták a nép bűnét egy bakra és kitették a sivatagba, hogy "bűnhődjön". Valószínűleg ezek mind vezethettek a Sátán kecskeként való ábrázolásához. Egyébként a kereszténységben nem szokványos a Sátán kecskeként való ábrázolása, hanem sokkal inkább a kígyó, vagy pl. a középkorban a majom vagy a béka, illetve egyéb szörnyformák voltak. A kecske csak a barokktól jelenik meg itt-ott.

2017. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Amúgy a kecske összességében egy ritka ocsmány állat. Eleve ránézni sem kellemes és büdös a szája! (a kiskecskék aranyosak ezt tény, de mikor megnőnek, akkor elrondulnak)
2017. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, #4-es, ez mind lehet szép és igaz, de ez ugyan miért zárná ki a többi választ? Mivel a kereszténység egy újabb vallás, ráadásul ahogy te is mondtad, a kecske ábrázolás egyenesen a barokkban terjedt el, miért zárná ki egymást a két magyarázat? Talán azért lett olyan negatív szerepe a kecskének már az Ószövetségben (judaizmusban) is, mert ezzel valamely általuk ismert másik vallásnak akartak ellenmenni szimbolikusan.
2017. nov. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valójában az egész ősi mitológia megtörtént dolgot ír le, amit a saját szavaikkal öntöttek formába. Földökívüliek szálltak le és ők teremtettek minket a fellelhető ősmajomot a saját génjeikkel javították fel. Ha nem így lett volna, most is a fán élnénk.


Volt egy köztes hibrid teremtményük, ami félresikerült. Kecskeszarvú emberfejű, bírkatestű és bírkaagyú selejtes lény. Ezt ismerjük ma Sátán/ördög néven. Nem volt képes logikai gondolkodásra, így testi erejére hagyatkozva embereket evett és ezért ragadt rá a leggonoszabb lény szininímája. Miközben csak egy szerencsétlen selejt volt. Bővebben itt olvashatsz róla. [link]

2017. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Snake99bite válasza:

Ez nagyon egyszerű és logikus.

Régebben egyes vallásokban emberi vagy állati áldozatot adtak az isteneknek hogy teremjen a földjükön sok zöldség stb. És mivel minden földműves jó termést akart így feláldoztak ezért növényevő állatot avagy egy kecskét mert abból gondolom több volt és az értéke is kisebb volt mint más nagyobb állatoké így elkezdték mások szimbolizálni a kecskét az áldozatként avagy mivel rendellenes , a sátán jelképeként ábrázolni.


(Lehet kicsit összevissza írtam)

2017. nov. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Bak jele amit a kecske jelképez, a Nap újjászületését jelképezi, mivel a nappalok hosszabbodni kezdenek. A kecske Sátán egyik szent állata. Az I. e. 5. században Hérodotosz beszámolt róla, hogy a Nílus deltájában fekvő Mendes városának népe tisztelte a kecskéket, főleg a hímeket. A görögök és rómaiak számára a kecske a férfiasság jelképe volt. A kecskék termékeny és életerős állatok. Mendes városa kulturális csúcsát akkor érte el, amikor a Kos-Istent imádták, akiből később a görögök megalkották Pánt. Pán egy “satyr”. A satyroknak kecskeszarvuk, kecskelábuk, kecskeszakálluk és patájuk van. Pán szimbóluma a fallosz volt, és a jószágok termékenységéért, illetve a vadászat sikeréért invokálták. Őrizte a nyájakat, az erdőkben táncolt pánsípján játszva, amit ő talált fel. A Satyrok erős vezetőjeként a Nimfákat hajkurászta.

A kecske (néha a kos) a termékenység ura volt, “Anep-ben párosítóként, Mendesben pedig megtermékenyítőként ünnepelték”, mikor a nőknek gyermekük született.

A rituálékon a nők meztelenül táncoltak a kép előtt. 7000 évvel ezelőtt az Albion-ként ismert civilizáció különböző rítusokat celebrált a Sötét Istennőnek, akit “Baphometnek” hívtak.

2017. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!