Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi az a fehér mágia?

Mi az a fehér mágia?

Figyelt kérdés

Gyógyulást hoz?

Példának: Egy mosakodás/tisztálkodás mikortól számít (fehér) mágikus rituálénak?


2010. jún. 6. 03:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Van 1honlapom,amit még tavaly csináltam,ott vannak fehér mágiás védelmező praktikák,olvasd el:candyland@eoldal.hu
2010. jún. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
30%

Elpusztítja a necromantákat. Áldást lehet osztani (Blessing), trsrmészetesen tömegre is (Greater Bless). Gyógyítani lehet vele, bár a Nature/Druid hatékonyabb, tömegre mindenképp (Chain Heal). Mágiaellenállást varizik rövid időre.

Resurrection-t viszont csak igen magasz szinten lehet.


<Hail, Master of the Darkside>

2010. jún. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

írtam oda,

köszi (!)


most jut eszembe, hogy az utóbbi időben letakargattam (napjában 1-2x pár percre) az erősebbik szemem egy kendővel.

Most, hogy eszembe jutott ezt is fél szemmel írom.

Ennek minden további nélküli gyakorlása már (fehér)mágia?

vagy a ezzel árthatok is. ?

2010. jún. 6. 03:59
 4/13 A kérdező kommentje:

<Hail, Master of the Darkside>


Darkside ?


Te melyik oldalon állsz? :)

2010. jún. 6. 04:05
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Miért takarod le az egyik szemed kendővel?
2010. jún. 6. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Nos, amennyiben nem a warcraftos vagy a d&d-s mágia érdekel, íme az én hozzászólásom:

Fehér és fekete mágia nincs. A mágia egy eszköz, amit használhatsz jó és rossz célokra is (hogy mi jó és mi rossz, az más téma). Ha egy késsel vajat kenek kenyérre, az a kés attól nem lesz fehér, ahogy attól sem lesz fekete, ha fegyverként használom. Vannak olyanok, akik hajlamosabbak a jóra, és vannak olyanok, aki inkább ártanak. Ha kategorizálni akarunk, akkor minden olyan mágiahasználat, ami önzésből vagy ártó szándékból történik, az fekete. Van aki önkényesen segít, belekontárkodva más döntésébe, elvéve ezzel a szabad akaratát, ez szintén fekete kategória. Aki akkor segít, ha kérik, és mások életét és szabad akaratát tiszteletbentartva cselekszik, az a fehér mágus. Ez lehet gyógyítás (fizikai, érzelmi, vagy mentális), vagy átoklevétel, vagy bármi hasonló. A lényeg, hogy engedéllyel történjen, és az életet, az egészséget szolgálja. A mágus, mint jelző, elcsépelt, manapság mindenkit annak titulálnak aki ilyenekkel foglalkozik. A szó eredete egyébként is mást takar (nem beszélve arról, hogy a használata kissé egoista).

A példád furcsa, de használható. Amennyiben próbálsz tiszta maradni fizikálisan, érzelmileg és mentálisan egyaránt, az tekinthető valamiféle fehér mágiának. De ettől te sem vagy mágus. Főleg egy fürdéstől :)

2010. jún. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

05:39

Tetszik, ahogy írsz.

Szívesen olvasnék még tőled, nem jelentettél meg esetleg egy könyvet? :)


04:39

Így kezdődött:

...észrevettem, hogy fáradtabban csak egy szemmel látok, valahogy úgy, mint autóvezetésnél: bal oldalon ülök. Majd bal szem eltakar, olvas és nem ért. Nagy élmény volt.

Viszont nagyon szép betűket kerekítettem.

Ezzel a gyakorlattal felébresztgetem a jobb oldalamat, vagy beköltözök oda is.

Másik:

A telefon a bal fülemen szokott lenni, a jobbal halkabban hallok, meg mintha nem hozzám beszélnének. Azóta volt, hogy azt vettem észre (nem bekötött szemmel):

bal kezemben cigi, jobb fül - telefon.

És nem zavart.

2010. jún. 6. 19:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Én még csak fekete mágiáról halottam,de most hogy mondtad utána fogok nézni és ha megtudok valamit ami érdekes akkor írni fogok ide.
2010. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ez így igaz a mágia az egyetemes!Személytől függ h ki mire használja,jóra vagy rosszra!(fehér- illetve fekete mágia!)
2010. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amióta Ádám először szidta le Évát,

mert az leszakitotta az almát a Tudás

Fájáról és mindkettejüket kiűzette a

paradicsomból, az igaz szerelem rögös

utakat járt be. Még az Olimposzon lakó

hatalmas istenek is, minden varázstudományukkal

együtt is képtelenek voltak saját magukat boldoggá

tenni: Héra istennő nem talált más megoldást,

mint hogy férje szeretőit tehenekké és egyéb

állatokká változtassa.


Salamon király mindama mágikus hatalommal,

amely oly halhatatlanná tette, amennyire csak

egy halandót tenni lehet, egy napon türelmetlenül

jegyezte meg: "Ezer feleségem van, de eggyik sem felel

meg nekem!" Sose fedezte fel azt a titkos varázslatot,

amellyel az ideális partnert megszerezhette volna magának!

2010. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!